10 rad pro snadnější hubnutí

05.05. 2014 • Hubnutí a cvičení 1936x

Kdyby tak existovalo nějaké kouzlo, nebo trik, které by vám pomohlo snadněji zhubnout. Říkáte si tuto větu častěji? Jenže ony opravdu existují účinné a skvělé triky, které vám pomohou vrátit se na původní tělesnou váhu, či vám přinést vysněnou postavu. A není na tom ani tolik složitosti. Běžně platí si dát pozor na určité zapeklitosti, zvyky ve vašem životě, a pak to jde samo. Hubnete, aniž byste trpěli dietami, bez omezování určitých potravin a tak podobně. Budete se zkrátka řídit jistými zásadami a honem tu bude ladná postavička. Když začnete ještě dnes, do léta budou vaše kila navíc z vánočního přejídání pryč a možná s sebou cestou na onen svět vezmou i nějaká ta další. Není nic lepšího, než žít normální život a hubnout snadno a bez velké námahy. Zde jsou ty dokonalé triky pro snadné hubnutí.

Ráno bez snídaně = stehna bez tuku

Knihy a jiné publikace o zdravém životném stylu vždy obsahují zmínku o nutnosti a důležitosti snídaně. Někdy je k tomu věnována celá kapitola, jindy postačí pouhá zmínka. Každopádně bez snídaně to nejde. Nebude to zdravý život, a tím ani zdravé hubnutí a dokonalá postava. To je věc jasná a také vědecky dokázána. Tělo totiž potřebuje k tomu, aby se na celý den ráno dobře nastartovalo energii. Když ji nezíská, automaticky si ji bere z tukových zásob, které přeměňuje na energii. Tím se tělo vnitře zatíží a na člověku se to pozná tak, že je celé dopoledne ospalý, unavený, nic se mu nechce, chtěl by jen spát a tak podobně. Nemá energii, protože tělo je zaměstnáno jinou činností, což by mohlo vést k představě, že díky tomu hubneme. Ano, ale jen chvíli. Jakýkoli další příjem energie, tedy potravy pro tělo znamená jasný signál, že si musí udělat chybějící zásoby, co kdyby zase tělo hladovělo? Takže nehubneme, ba naopak přibíráme na těch „špatných“ místech a navíc jsme celý den nepoužitelní. Snídaně je nutná, přivstaňte si a udělejte si dobrou a vydatnou snídani.

Menší talíř

Super skvělým a levným trikem na hubnutí je menší talíř. Obecně je tak nějak známo, že podvědomě vlastní talíř plníme pokrmy natolik, abychom jej celý zaplnili. Ono také stejné množství jídla vypadá jinak na velkém talíři, kde působí, že je ho málo a úplně to samé, když přendáte na malý, desertní talířek, zjistíte, že je toho taková kopa, kterou nejste s to ani sníst. Je to takový optický klam a ošizení sami sebe, ale za dobrým účelem. Tak si zvyknete na menší porce, i když jen o kousek, možná jednu, dvě nebo tři lžíce, ale to je také potřeba. Díky tomu se vám po čase stáhne i žaludek, takže nebudete mít tak často pocit hladu a dříve se nasytíte.

Hodně tekutin

Každý hubnoucí trik vyžaduje mnoho tekutin. Bez nich se neobejde žádné smysluplné hubnutí. Ať jde o jakoukoli dietu, vždy musí znamenat doplnění řádného množství tekutin. Zakázány jsou samozřejmě sladké limonády a naopak nejlepší je čirá, dobrá voda. Ta navíc ještě pomůže díky tomu, že zaplní žaludek a zažene tak pocit hladu na nějakou dobu. Dále jsou skvělé zelené, bílé, bylinkové čaje a co se týče hubnutí, je přímo nejlepší čaj Pu-erh. Když si jej uvaříte vždy večer, až vás bude honit mlsná, ihned pochopíte, proč je dokonalým spojencem štíhlé postavy. On totiž záhadným způsobem veškeré takové chutě zažene pryč.

Nakupování s plným žaludkem

Trikem, který se stal v poslední době dost populární, je nakupování s plným žaludkem. A také seznamem. Pokud máte hlad, a jdete nakupovat, dostáváte chuť snad na všechno. Takže vezmete trochu toho salámu a trochu toho, tuňáka ve vlastní šťávě, paštiky, krůtí prsa, chleba, bagety, rohlíky, koblihy, buchty s tvarohem, čokoládové tyčinky,… a mnoho dalšího. Skutečně to všechno potřebujete? Spousto z toho totiž po nějaké době stejně vyhodíte, protože se to zkazí. Takže vždy, ale opravdu vždy, než se vydáte na nákup, najezte se a pro jistotu, aby vás nelákalo chodit do „zakázaného“ oddělení cukrovinek, pak předem pište seznam, co všechno potřebujete a jen to kupujte.

Zákaz nákupu 2+1 balení sušenek

Když už jste na nákupu, vyhněte se také takovým těm „výhodným“ akcí, které vás lákají kupovat místo jednoho balení hned několik do zásoby. Možná čekáte návštěvu, a protože nejste zrovna excelentní pekařka, či zrovna nemáte ani čas něco kuchtit, tak si zkrátka poradíte tím, že koupíte nějaké to balení sušenek. Jenže, aktuální akce hlásí, že když koupíte ještě jedno, třetí máte zdarma. Je to výhodné? Pro koho, že utratíte více peněz? A také k čemu vám budou doma dvě celá balení sušenek, které vás jen budou lákat ke snězení. Ne, ušetřete peníze tím, že je nekoupíte. Vaše peněženka bude plnější a vaše stehna štíhlejší.

Základ pohybu

Zapojte do svého života pravidelný pohyb. Ideální je chůze, která je vůbec tím nejpřirozenějším pohybem pro celé lidské tělo. Choďte na pravidelné procházky, ideálně vždy večer, krátce před tím, než půjdete spát. Bude se vám skvěle dýchat a dobře spát. Navíc si pročistíte hlavu a na svět se budete dívat pozitivněji. Perfektní, ne? A také využijte pohybu během dne. Nejezděte výtahem, ale vyšlápněte si do sedmého patra pěšky. Dostanete se do kondice, zpevníte svalstvo a zhubnete nějaké to kilo. Také, pokud jezdíte MHD, vystoupněte o zastávku dříve a dojděte pěšky.

Hodně spát

Na odpočinek musíte mít také dostatek času. Každý člověk by měl spát šest až osm hodin denně. Někdo potřebuje víc, někomu stačí méně. Nepřespávejte, ale ani nevstávejte zbytečně brzo (případně choďte dříve spát). Dostatek spánku zaručí, že se vaše tělo perfektně zregeneruje tak, jak potřebuje a bude si žádat také jen tolik potravy, kolik potřebuje. Nedostatek spánku způsobí, že budete mít pořád hlad, ale stejně budete ospalí. A mimochodem – když spíte, nejíte, takže také dobrý trik.

Pravidelnost ve všem

Nejdokonalejším trikem, který prakticky vás v ničem neomezí, je pravidelnost. A to úplně ve všem. Kdo pravidelně každý den ve stejnou dobu chodí spát, také vstává, snídá pořád ve stejnou hodinu, tak savčí, objedná a tak dále, stejně tak pravidelně chodí na procházky, cvičí, sportuje, pracuje a odpočítá, tak takový člověk hubne snáze a poměrně jednoduše, i když má složení stravy a množství totožné, jako člověk, který vstává, až se vzbudí, jí jen když je čas a občas si sice zahraje tenis, ale to je vše.

Jídelníček dopředu a černé na bílém

Aby vás nelákala nějaká tučná a příliš složitá jídla, pak si celý jídelníček na týden připravte předem. Díky tomu budete mít černé na bílém před sebou k vidění složení vaší stravy a tak je různě kombinovat, aby se pořád některé potraviny neopakovaly a jiným naopak nebyl dán prostor vůbec. Nepište ho, vytiskněte a dejte na lednici. Co je psáno, to je dáno a tak vás nenapadne přemýšlet o jídle, o tom, co si dáte apod.

Žádný stres, žádné problémy

Ono se to snadno řekne, nestresovat se, jenže  některých chvílích je to skutečně velice obtížné. Vždy si proto v duchu říkejte, že nemá cenu se dopředu děsit, jak co dopadne, protože to nějak dopadne. Když už se něco stalo, čas nevrátíte, proto je nutné se s tím smířit, pokusit se udělat vše proto, abychom to spravili a více zabojovat, aby se nám příště nepříznivé situace vyhnuly. Život máme jen jeden, tak je zbytečné jej strávit ve strachu a s nervy na dranc.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články