Cvičení ve vodě

21.02. 2014 • Hubnutí a cvičení 3248x

Říká se, že ve zdravém těle, zdravý duch, takže pokud chcete být kompletně zdraví, musíte mít i to zdravé tělo. A takového nejlépe dosáhnete pravidelným cvičením. Nic se nemá přehánět a to platí jak o sportování, tak sezením na zadku. Nedávno dokonce vešly na světlo světa studie, které tvrdí, že stále a časté sezení je pro tělo podobně škodlivé, jako pravidelné kouření cigaret. Ať je tomu, jak chce, každé tělo potřebuje pravidelný pohyb. Díky pravidelnému pohybu je člověk v lepší kondici, má zvýšenou imunitu, je vitální, není tak často unavený, lépe se mu spí a snadněji ráno vstává, práce mu jde lépe od ruky, mám obvykle dobrou náladu a sítí se obecně tak nějak šťastný a vyrovnaný po citové stránce, což zapříčiňují endorfiny, známé hormony štěstí, které se pohybem uvolňují a dotyčného tak naplňují blaženým pocitem.

A je jedno, co si člověk vybere, může jak posilovat, navštěvovat pravidelně fitness, kde jsou zkušení instruktoři a trenéři, kteří vám mohou poradit, jak správně cvičit. Můžete hrát tenis, nebo v poslední době velice populární squash. Ve více lidech pak kolektivní sporty jako fotbal, volejbal, nohejbal, nebo hokej. Pro samotáře třeba běh, jízda na kole, kolečkové brusle a mnoho dalších a dalších.

portuje se nejen venku, ale i v hale, tělocvičně a také ve vodě. Voda je vůbec ideální pro řadu lidí. Nejen pro ty mladší ročníky, protože se plaváním posilují snad všechny svaly v těle a dokonale formuje tělo, ale i pro ty starší, s problémovou pohybovou soustavou. Cvičení ve vodě, anebo samotné plavání je perfektním sportem pro osoby s nadváhou a obezitou.

Tím, že voda nadnáší, je pro bolestivé klouby a zatíženou kostru i vazy skvělým řešení, jak se dostat do kondice a nějaké to kilo shodit. A přitom nemusí jít o žádné lámání rekordů a plavání na čas. S klidem a pohodou procvičujete nohy i ruce a také pravidelně dýcháte, takže děláte všechno tak, jak je potřeba. Navíc ve vodě nemusíte jen plavat. Dnešní moderní koupaliště, zvané aqvaparky nabízí množství různých bazénů, jak na klasické plavání, tak na vodní hrátky a uvolnění. Tam bývá součástí i vířivka, kde se po vysilujícím plavání příjemně odpočinete a relaxujete.

Aquazumba

Velice populární a slavná zumba, kterou cvičí mnoho žen po celém světě, je možno vyzkoušet i ve vodě. Aqvaparky někdy pořádají pravidelné cvičení, do kterého se můžete zapsat a účastnit se. Instruktorka pak předcvičuje, většinou na suchu, aby měli cvičenci možnost celý cvik pochopit a napodobit. Je skvělá v tom, že využívá rytmických prvků hudby a ladného vlnění.

Aquaaerobic

O něco starší, než aquazumba, je aquaaerobic, který je oproti latinsko-americké rytmické aquazumbě poněkud dynamičtější. Využívá se zde také šlapání vody a tento sport raději provádět až po tom, co se pro vás vodní zumba stane poněkud běžnou, jednoduchou. Aquaaerobic cvičí hlavně ženy a to těch mladších ročníků. Jedná se o oblíbené a skvělé cvičení pro zapojení většiny svalů v těle.

Vlastní cvičení

Jestli vám ani jedno nevyhovuje, není nic ztraceno. Ještě pořád můžete cvičit sami, své vlastní cviky. Zkoušejte ve vodě šlapat vodu, protahujte se, dělejte dřepy, plavte a podobně. Cokoli, co vás napadne. Pravidelné cvičení nejen posílí vaše tělo, svaly, ale také váš duch. Psychicky se budete cítit lépe, svět pro vás bude takový lepší a snadno budete překonávat překážky. 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články