Guarana a účinky na hubnutí

16.02. 2015 • Hubnutí a cvičení 4548x

Chcete-li vyzkoušet něco skutečně jedinečného, tak guarana je k tomu ta pravá. Má skvělé účinky na lidské zdraví. Jejími hlavními přednostmi jsou udržení pozornosti, čehož využívají hlavně studenti, dále snižuje únavu, využijete ji také při nervovém vypětí, které tlumí, stejně výborně působí proti depresi, či při dlouhodobějších onemocnění. Ženám pomůže od menstruačních bolestí, ale také podporuje činnost mozku. Studenti ve zkouškovém období velmi často sahají právě po guaraně. Ale nejen studenti. Vlastně všichni, kdo chtějí udržet pozornost nebo si zvýšit mozkovou činnost. V neposlední řadě je nutné zmínit, že guarana výborně podporuje hubnutí. Najdete ji proto často jako součást různých redukčních diet. Její schopnost snížit váhu je dána tím, ý snižuje chuť k jídlu a stimuluje odbourávání tuků. Zaujala vás poslední schopnost guarany? Hodláte sami shodit nějaké to kilo? Tak právě pro vás je tento článek, ve kterém se dočtete všechno podstatné.

Původ guarany a její složení

A co si pod pojmem guarana vlastně představit? Jedná se o semínka malého keře nebo stromu, který se jmenuje paulinie nápojná. Domovská oblast, kde paulinie roste, je Brazílie a Venezuela. Dokonce se tento keř jmenuje stejně, jako jeden z domorodých národů, a to Guarani. Kromě tohoto jednoho národa, tak i u národa Tupi, hraje guarana poměrně významnou roli. 

Domorodí šamani dokonce věří, že se jedná o magickou rostlinu, která dovede vyléčit střevní problémy. Domorodci dále prostřednictvím guarany dodávaly energii především svým válečníkům. Semena guarany jsou složené z mírně červených vláken a pryskyřice. Právě ta má v sobě vodu a oleje. 

Asi nejdůležitější látkou, kterou guarana obsahuje, je kofein. Nenechte se ale zmýlit. Kofein, který všichni známe z kávy je odlišný od toho kofeinu, obsaženého v guaraně. Po požití kofeinu z guarany nezpůsobují poruchy spánku, ani obtíže spojené se žaludkem nebo srdcem.

Guarana a hubnutí

Především ženy ocení jedinečnou schopnost guarany redukovat váhu. Tendence shodit nějaké to kilo má téměř každá žena. Guarana je poměrně bezpečná cesta, jak toho dosáhnout. V kombinaci s další příměsí působí jako účinný nápoj na hubnutí. Nápoj je přírodní, což mu dodává na kvalitě. Guarana zajistí pocit sytosti, a tak člověk již nemá potřebu konzumovat něco dalšího. Tím, že potlačuje chuť k jídlu, nemá člověk potřebu něco jíst. Tím přijme méně kalorií a kila jdou dolů. 

Samozřejmě je vhodné tuto dietu doplňovat o zvýšené množství pohybu. Je nutné podotknout, že guarana nezpůsobuje překyselení žaludku, a vlastně žádné jiné problémy se zažíváním. Má-li člověk problémy s pravidelným vyprazdňováním, může využít guarany, jako redukci těchto problémů.

A jak se vlastně dá guarana konzumovat? Můžete ji vyzkoušet ve formě tabletek, které sice neobsahují čistou guaranu, ale i přesto jsou velmi prospěšné. Tablety obsahují také vitamín C, či vitamín B. Látky se z tabletek uvolňují velmi pomalu, a tak mají poměrně dlouhou dobu působení, a to po dobu až šesti hodin. Tyto tabletky jsou vhodné v době, kdy má člověk snížený příjem potravy, již díky zmiňované schopnosti tlumit hlad. Jak již bylo naznačeno, guaranové tabletky jsou pouze doplňkem. Samy o sobě tuky rozhodně nespálí. Je teda nutné zavést nějaký pravidelný pohyb. 

Guarana dále zrychluje výměnu látek, trávení a peristaltiku střev. Spolu s guaranou a sportem je nutné dodržovat i zdravý způsob života, do kterého patří správná strava a pravidelný režim. Pokud budete tyto zásady dodržovat, jistě dosáhnete kýžených výsledků v redukci kilogramů.

Konečné zhodnocení

Současný trendem je návrat k přírodě. Znamená to, že vše dobré, co můžeme nalézt v přírodě, musíme ihned využít. Žádné chemické produkty nemohou nahradit přírodní látky. Proto se v současné době lidé obrací na přírodní produkty. Což je jednoznačně kladná záležitost. Hubnutí je pro mnoho žen velmi zásadní prakticky během celého života. Guarana je jednou z cest k úspěšné redukci několika kil. Chcete-li skutečně zhubnout, budete se muset snažit i vy. Správný životní styl a nějaký ten pohyb. Nikdo si přeci nemůže myslet, že bez pohybu by shodil větší množství kil. Určitě všechny okouzlí všestranné použití. Velké množství blahodárných účinků si jistě spoustu lidí oblíbí. A díky tomu sáhne právě po guaraně. V neposlední řadě je nutné zmínit, že guarana je výborná proti kocovině. 

Pokud teda holdujete alkoholu. Je to dáno tím, že guarana vstřebává škodlivé látky, které jsou obsaženy v alkoholu. Po dlouhé noci, kdy budete pít alkohol, si dejte tabletu guarany. Ráno se probudíte bez bolesti hlavy, jako byste předcházející noc ani nepili. Vždy si jen dávejte pozor na dávkování a doporučenou denní dávku. Hrozí totiž riziko předávkování, které je sice poměrně malé, ale i tak zde je. Předávkovat byste se mohli v případě, že byste guaranu konzumovali ve velkém. Nebojte se guaranu vyzkoušet. Sami budete překvapeni účinky, které jistě na sobě brzy poznáte.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články