Hubnoucí krize? Známe způsoby jak ji zahnat!

13.08. 2014 • Hubnutí a cvičení 1799x

Hubnutí je poměrně složitý proces. I když na první pohled vypadá jednoduše, není tomu tak. Hubnutí je pro každého vždy něco nového. Nové jídlo, nový způsob stravování, nový způsob přípravy jídla, nové potraviny, nové uspořádání jídla, nové nápoje. Nehledě na to, že do svého života musíte vměstnat čas na to, abyste si zašli zasportovat, zacvičit. I to jsou nové věci, pokud nesportujete běžně, může to mnoho lidí zaskočit. Navíc, přiznejme si to, hodně věcí nám zakážou, i když jsou diety, které něco málo povolují, vždycky je něco, čeho se vzdáváme. Ať to jsou naše denní nájezdy na lednici ve večerních hodinách, ať je to milované pivo, sklenice vína, míchané koktejly, nezdravé fast foody, pití sladkých limonád a podobně. To vše nás dříve či později dostihne. Chuť je hrozná a znáte to, když zrovna máte na něco chuť, ale nemůžete si to dát. Zakázané ovoce chutná nejlépe. Jistou motivací a dovolím si říci pořádnou motivací je to, když vidíte na váze stále a stále větší úbytky. Jeden kilogram, dva kilogramy, čtyři kilogramy, šest kilogramů. To je hned motivace jako hrom. Ovšem pak se ručička zastaví. Týden, to zvládnete, druhý týden jste nervózní a třetí týden je to už krize. Pořád se ručička nehýbe, co teď? Ztrácíte motivaci a krize nastupuje.

Krize se objevují v dnešní době už skoro všude. V práci, ve financích, v politice, v osobním životě a také i v hubnutí. Krizi je vždycky potřeba co nejlépe vyřešit a zahnat a co možná nejdříve, tedy alespoň tu hubnoucí. Ne s každou to jde tak dobře jako právě s hubnoucí krizí. I když se to možná zdá poměrně nepravděpodobné a zkrátka se to nikdy nemůže podařit, nezoufejte, krize u hubnutí se dá vyřešit zcela jednoduše a navíc i bezbolestně. Že nevíte jak na to? V tomto článku vám ukážeme pár způsobů, jak lze vaši hubnoucí krizi zahnat a vše bude zase v pořádku, jako předtím a vy se hubnutí můžete dál věnovat. Navíc, nesmíte klesat na mysli, u hubnutí je vždy moment, kdy se vše prostě zastaví, a děláte vše, a ono se nic neděje. Je potřeba vyčkávat a nepolevovat. Ukážeme vám, jak nastavit novou etapu hubnutí a dosáhnout tak přesně své vysněné váhy.

Vaše mysl

Hubnutí bylo, je a vždy bude záležitostí také vašeho mozku. Možná s podivem, ale daleko více je potřeba nastartovat mozek, než samotné tělo. Slovní spojení pozitivní myšlení je psáno asi všude, všude se propaguje, každý jej používá. I když je toto slovní spojení stále používáno, je na něm hodně pravdy. Pokud nebudete uvažovat pozitivně, nebude se vám nic dařit, tedy ani hubnutí. Musíte si to v hlavě vše srovnat a se vším se vypořádat. Jakmile tohle dokážete, vaše hubnutí se dokáže pohnout k vysněnému cíli. Pokud tak neučiníte, budete neustále stagnovat na jednom místě a nic vás neposune dál. Z života si odstraňte všechno, co vás ruší, co se vám nelíbí, zjednodušte si život, jak jen to jde, protože když pro vás bude všechno jednoduché a snadné, bude to mnohem lepší, to si uvědomte.

Vaše metoda

Zvolili jste si tu správnou metodu hubnutí? Dělená strava, nějaká dieta, koktejly, prášky, extrémní sport? Metoda sama o sobě nemusí být nijak zdraví škodlivá, ale asi bude jednostranná a vaše tělo na její účinky už přestalo reagovat, takže možná i proto stagnuje a nechce hubnout dál. Poohlédněte se po něčem jiném, něčem novém a uvidíte, možná, že vám právě změna pomůže a vaše tělo se opět nastartuje a začne hubnout.

Vaše motivace

Zamyslete se. Motivace je věc velmi silná. Když něco opravdu chceme, jsme schopni za tím jít do té doby, dokud to nedostaneme. Ovšem tak jako v deseti letech byla naše motivace víkend u babičky, za vysvědčení pes nebo nový mobil, v dnešní době jsou naše motivace jiné, mění se, vytrácejí se a namísto nich se objevují nové motivace. V tuto chvíli můžete udělat důkladnou revizi svých motivací, třeba se jen pozapomněla, ztratila či se místo ní objevila nová motivace, která se soustředí na něco jiného. Oprašte své staré motivace a ujistěte se, co přesně chcete. Pak za tím jděte.

Okolní média

Podléháte často tlaku médií? Vaše váha už je dostatečná, ideální pro vaši výšku, ale vy chcete být jako ty vyhublé modelky na plakátech? Když se srovnáváte s modelkami na plakátech a v časopisech, není vaše váha ideální, chcete ji změnit? Je nutné myslet především na sebe a své tělo. Tělo obvykle ví, kdy má dost. Dost jídla, dost pohybu a také dost hubnutí. Představy o tom, jak budete mít postavu jako modelky je sice krásná, ale nereálná. Navíc, tyhle modelky obvykle takovou postavu nemají, je to všechno retuš. Podívejte se na skutečné ženy, jaké ty mají postavu a porovnejte je se sebou. Uvidíte, že vám třeba hubnout už stačí, že jste na svém cíli.

Vaše množství

Málo, mnoho, akorát? V hubnutí a v potravinách u hubnutí je to poměrně základ. Pokud si nejste úplně jistá tím, zda je to málo nebo je to moc není nic ostudného požádat o pomoc odborníka. Ten vám pomůže a ukáže vám, co je pro vás akorát. A to i v jídle a také v pohybu. Navíc, odborník odhalí i chyby v hubnutí, takže to, co vám dělalo starosti několik týdnů, on vyřeší během chvíle a vy se tak nerušeně můžete dále věnovat hubnutí a uvidíte, že se správným množstvím vám to půjde.

Váš metabolismus

Metabolismus neboli látková výměna je důležitá. Pokud je metabolismus narušený, při hubnutí vás může pěkně potrápit a nadělat vám problémy. Často si však za narušený metabolismus můžeme samy. Přísné diety, opakující se stále častěji a častěji, hladovka a podobně? To vše metabolismus může narušit. Přísné a opakované diety navíc metabolismus mohou zpomalit a bohužel, některé změny jsou nevratné. Většinou však škody napravit jdou, ovšem není to otázka několika dní, nějakou dobu to trvá, než se vše upraví zase zpátky. Obnova chce trpělivost, pravidelnost a hlavně nevzdávat to!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články