Hubnutí jako brána do nového života? Ano!

26.03. 2014 • Hubnutí a cvičení 1557x

Mnoho z nás si od hubnutí představuje především a zejména pár kilo tělesné váhy dolů. Z diety a rozhodnutí pro ni ale můžeme vytěžit mnohem více! A co je nejlepší, ono to přijde skoro samo. Pojďme si tedy volně popovídat o tom, proč je při dietě možné odstartovat de facto nový život. Nový styl, který nám bude vyhovovat více.

Změna pocitu v těle

Se změnou jídelníčku ruku v ruce vejde do života i nový pocit – pocit, že se vaše tělo uzdravuje, zbavuje škodlivin a přebytečného tuku. Pocit, že dostáváte novou energii, nový elán, novou sílu k životu – aktivnímu životu. A pokud se začnete z přesvědčení krom diety i hýbat díky nějakému sportu, za pár týdnů se přidáte ke všem ostatním. K těm, kteří pohyb ze začátku naprosto nesnášeli, ale po radikální změně životního stylu jej milují a nedovedou si bez něj již svůj život představit. Zkuste se proto i vy ponořit do ozdravné euforie a udělat toho pro své tělo a zdraví mnohem více.

Změna trávení času

Pokud jste obézní muž, určitě víte své o večerním vysedávání v hodspůdce na točeném pivu sem tam zakousnutém nějakým utopencem, klobásou, nebo třeba jen praženými mandlemi. Pokud jste naopak plnoštíhlá žena, nechybí ve vašem rozvrhu pravděpodobně posezení s kamarádkou na kafi (a zákusku). Poté, co však začnete s redukční dietou, musíte těchto návyků ze dne na den nechat. Najednou ale díky tomu zjistíte, že máte víc času. Ony ty večery něco zaberou a povídání s přítelkyní také netrvá jen hodinu, však to vy ženy jistě znáte samy. Je toho tolik na probrání... Pokud jste ale na dietě, zjistíte, že můžete tento čas strávit nějak lépe. A to nemusí jít ani o další pohyb, ale třeba konečně vyrazíte někam za kulturou, nebo začnete malovat, jak jste si třeba už mnoho let přáli. A ona se každá nová věc počítá! Každý nový podnět, kterým vyplníte svoje možná až moc stereotypní a monotónní dny, zaměstná vaši mysl a vnese vám kus svěžího vánku do života. A zaměstnaná mysl má jakou výhodu? No ano, nevzpomene si, že má tělo hlad. Zaměstnávejte proto svoje tělo i svoji hlavu na maximální možnou úroveň – prospěje to vám i jí!

Hubnutí = nový šatník

Pokud to se svým hubnutím myslíte vážně, zcela určitě chcete, aby jeho účinky byly trvalé. Proto nemá cenu schraňovat dále ve svých skříních oblečení, které je vám vlivem diety již velké. Oproti tomu se můžete s každým shozeným kilem odměnit nějakým novým kouskem do svého šatníku. Nekupujte ale to, na co jste již po léta zvyklí. Nyní máte zcela přirozenou možnost udělat radikální změnu svého stylu, kterou oceníte jak vy, tak vaše okolí.

Změna smýšlení o jídle

Hubnoucím ženám i mužům se často stane, že při nástupu na redukční dietu nastoupí současně i na cestu nového smýšlení o potravě, kterou konzumují. Prvním krokem je zpravidla omezení masa – jak tučného, tak dietnějšího, které se v dietním jídelníčku sice může objevovat, ale ne zas tak často. Pak v mnoha případech následuje návštěva prodejny se zdravou výživou, kde se hubnoucí jedinec rád podívá, co vlastně může jíst - a přesvědčí se že se jde stravovat i mlsat stejně tak dobře dietně jako normálně, což možná až do té doby netušil. Ve zdravé výživě lze narazit na výrobky bez zbytečných chemikálií, často také v BIO kvalitě. A pokud si člověk na dietě udělá po dobu hubnutí návyk na zdravější potraviny, už bude mít po dosažení ideální váhy problém skládat do svého nákupního košíku v supermarketu kdejaké zboží pochybné kvality a ještě pochybnějšího složení. A je to logické. Všimněte si, že každá dieta začíná návratem k přírodní stravě a k surovinám, které znaly už naše babičky a prababičky babiček...Nelze tedy než vyzvat: „jděte do toho!“ Přechodem na zdravější a přirozenější stravu můžete jedině získat, nikdy ne ztratit. Nemusí se z vás nutně hned stát vegetariáni, vegani, fruiteriáni nebo bojovníci za práva zvířat. Ale každý malý krůček na cestě za osobní očistou se počítá...

Štíhlejší štěstí

Jakkoli je proces hubnutí strastiplný a místy emocionálně velmi náročný, konečný výsledek za to rozhodně stojí. Až se poprvé uvidíte v šatech či v oblečení, o jehož nošení jste už léta snili, zaplní vaše nitro pocit neuvěřitelného štěstí. A to štěstí se s vámi ponese všude tam, kde mají nějaká zrcadla a kde na sebe budete po každém pohledu do něj náležitě pyšní. Svoji dobrou náladu pak budete moci rozdávat druhým – a ti si toho všimnou hned. Vaše dieta se proto stane součástí i dalších lidí. A to za to přece rozhodně stojí!

Tento článek možná zní až podezřele „sluníčkově“ a naivně. Ale vezměte si z něj tu esenci, to nadšení, s kterým byl psán – a nechť vás inspiruje. Protože každé kilo dolů se rovná střípku, který zrnko po zrnku dovede změnit váš život od základů. A nejen vám, ale i vašemu okolí, které to zajisté ocení a třeba je i vy inspirujete k tomu, aby se svým životem něco učinili. Tak ať vás provází štěstí a brána k němu ať je otevřena!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články