Hubnutí podle expertů

18.08. 2014 • Hubnutí a cvičení 1620x

Hubnutí je proces, který je zde asi už od nepaměti. Je na světě plno diet, které jsou více či méně účinné, jsou také diety, které jsou až zdraví nebezpečné. Často slýcháváme o anorexii či bulimii, která jde často ruku v ruce s extrémním hubnutím. Až do takových extrémů se může hubnutí dostávat, když to s ním přeženete, nebo když budete držet dietu, která už od prvního pohledu není bezpečná a doporučována. Známe také diety, kdy se drží hladovky a celý den se nic nejí, to jsou přesně ty "zaručené tipy" jak zhubnout, ale stojí vás to zdraví a to kolikrát až celoživotně. Jde velmi jednoduše poškodit si zdraví, pokud to ještě jde vrátit zpátky, pak jde o složitý a dlouhodobý proces. Nic nejde vrátit jen mávnutím kouzelného proutku. Musíte se plně soustředit a dodržovat řadu pokynů, řadu rad a doporučení. Tudíž je mnohem lepší a jednodušší se nějaké takové šílené dietě vyhnout a ušetřit si tak mnoho těžkých chvil a zdraví, protože to má každý člověk jen jedno. Když dieta nevypadá moc bezpečně, raději se poohlédněte po nějaké jiné, která bude více bezpečná, více vám bude sedět, nepoškodí vám zdraví a pomocí níž také zhubnete, nemusíte se obávat.

Na světě existuje mnoho lidí, kteří se hubnutím zabývají. Buďto jako koníčkem či je to jejich živobytí. Jsou to experti, kteří studují sami a jsou také přeborníci v dietách, ti se vyznají snad v každé dietě. Podle skutečných expertů, odborníků na hubnutí, přeci jen hubnutí jde a to bez jakýchkoliv diet. Říkáte si, že je to nemožné. Není, i když tomu možná mnoho lidí nedokáže uvěřit, je to opravdu tak. Nemusíte své tělo trápit hlady, nemusíte mu odpírat to, co má rádo, nemusíte překopat celý svůj harmonogram, jen kvůli jídlu, které vám navíc ani moc nechutná, přiznejme si to. Máme pro vás osm tipů, které vám pomohou v boji s nadbytečnými kilogramy a navíc vás nijak výrazněji neomezí a vy si tak můžete dopřávat přesně to, co potřebujete a co chcete. Jaké rady, že to vlastně jsou?

Dejte si klidně čokoládu

Říkáte si, tím mám zhubnout? Na papírek si napište svou vysněnou váhu, na druhý si sepište seznam potravin, které vám chutnají a které jsou zároveň i zdravé, po kterých se netloustne. Navíc, po každém obědě si můžete dát malý kousek tmavé čokolády. Vybírejte takovou, která má vyšší podíl kakaa. Po takové čokoládě nepřiberete a přejde vás chuť na sladké, ukojíte ji malým kouskem čokolády.

Propijte se ke krásné postavě

Rada je to poměrně známá, zná ji hodně lidí, ale pořád je to rada, která je účinná. Navíc, voda vám krásně hydratuje kůži, což také oceníte. Vyhněte se pití slazených limonád a také alkoholu! Před každým jídlem je také dobré si dát sklenici vody, to nastartuje vaše spalování kalorií.

Ranní sportování

Pro někoho možná naprosto nereálné ráno vstát a začít cvičit, ovšem ranní fyzická aktivita posiluje prokrvení vašich svalů. Díky tomu tak tělo spaluje tuky mnohem lépe a to po celý den. Zkuste například jógu, běh, plavání, nordic walking a podobně.

Poslouchejte své tělo

Platí, že vaše tělo ví, kdy má dost, kdy je přejezeno a kdy má hlad. Proto je dobré své tělo poslouchat a neignorovat jej. Pokud tělu budete naslouchat, můžete se vyhnout chipsům, čokoládám, dortíkům a podobně. Toto opravdu nepotřebujete. Například v létě si dejte salát, v chladných dnech si dejte polévku. Myslete na své tělo a ono si samo řekne, co chce a kdy chce.

Dvakrát týdně dřepy

Svaly se musejí aktivovat a to cvičením. Dřepy dělejte buďto denně či obden. Navíc myslete také na ruce a posilujte s činkami. Je nutná pravidelnost u cvičení, když budete cvičit jen výjimečně, nemá to vůbec žádný efekt.

Ovesné otruby v jogurtu

Otruby vám pomohou cítit se více nasycená. Kalorie zůstávají ve vašich střevech a vylučují se z těla, takže se neusazují v těle. Nutné je také vypít dostatečné množství vody, tím otrubám pomůžete. Navíc, otruby v sobě mají vlákninu, což je plus, protože vláknina pomáhá trávení.

Výtah? Ne, jděte po svých, pěšky

Ze začátku budete nadávat, to rozhodně, když budete šlapat do schodů, bude to první týdny těžké, zvláště pokud bydlíte ve vyšších patrech. Po nějaké době už vám to ani nepřijde a zjistíte, že se cítíte lépe, je vám lépe a kilogramy mizí samy o sobě. Navíc můžete denní režim takto obohatit například o chození do práce pešky, pokud je to jednu nebo dvě zastávky není nutné jezdit tramvají nebo autobusem, projděte se (samozřejmě pokud vydatně neprší). Aktivujete tak své svaly, projdete se a děláte něco pro zdraví. To je pro vás rozhodně dobré, popřemýšlejte o tom.

Domácí musli jako snídaně

Vlákniny jsou důležité. Jsou bez kalorií a také odbourávají tuky, dodávají vám pocit sytosti. Když budete vlákninu kombinovat s proteiny, díky tomu pak účinek posilujete. Den je dobré začínat domácím musli. Jablko, odtučněný tvaroh, dvě lžíce ovsa, limetková šťáva a skořice.

Omezte sacharidy

Vyhněte se sacharidům, dejte si spíše zeleninu, salát, houby, lesní plody a podobně. To vše se může kombinovat s potravinami, které jsou bohaté na proteiny například mléčné výrobky, ryby, maso a podobně. Špenát dušený na olivovém oleji a k tomu navíc losos nebo plátek hovězího masa je to pravé pro vás.

Šňupání

Ne takové jaké si možná pod tím slovem představíte. Oblafujete svou mysl, přesněji své chuťové buňky. Když projdete kolem pekárny, kolem rychlého občerstvení, kolem cukrárny a podobně, vždycky začnete mít na vše chuť. Na čerstvě upečený loupák, na nějaký ten nezdravý hamburger nebo na zákusek, dort a podobně. Pokud nemáte pevnou vůli, můžete si sebou nosit levandulovou či jasmínovou vůni. To vám pomůže.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články