Jak na detoxikaci těla

02.09. 2013 • Zdraví 2447x

Toto cizí slovo zní až krutě, ale ve své podstatě nejde o nic jiného, než očistu vnitřního těla. Stejně jako občas uklízíme doma, na jaro děláme generální úklid, tak v podobném duchu bychom měli myslet i na své vlastní tělo.

Lidé často zmiňují, že se necítí dobře, mají problémy s nechutenství, zažívací i trávicí obtíže, bolí je hlava, a celkově tak všeobecně tělo. Jsou unavení, trpí i jejich pokožka, která svědí, vyskytuje se vyrážka, nějaký ten pupínek, lámou se nehty, vlasy a následně i dotyčná osoba onemocní. Dlouhodobé kašle, rýmy a jiné projevy nachlazení, stále se opakující jsou nejen nepříjemné, ale také i zbytečné. Pokud občas provedeme očistu našeho těla zevnitř, můžeme se snadno těchto obtíží zbavit.

Je jasné, že vnitřní nepořádek, tedy různé usazeniny, škodliviny a jiné neduhy, které máme v těle, prostě nevidíme, takže je nemáme ani potřebu ničit. Jenže stačí si představit, jak by náš příbytek vypadal, kdybychom neuklízeli – všude prach, drobky, v koupelně usazeniny mýdla, vodního kamene a špíny. Dřez v kuchyni by posela silná vrstva mastnoty a na všech lustrech by visely pavučiny. Hrozná představa, že ano? Takže podobně vypadá naše tělo, pokud ho pravidelně, alespoň jednou za měsíc nepodrobujeme detoxikaci.

Jak provést očistu těla doma

Je možné zajít do specializovaných salonů a center, kde vám naprogramují přesný postup, což zaručí jasný výsledek, ale procedura není zrovna nejlevnější záležitostí, a proč hned utrácet vydělané peníze, když si spoustu z toho můžeme udělat sami doma. Navíc, pokud se sami přičiníme na průběhu očisty, bude časem pro nás tato procedura samozřejmá a běžná.

Strava, pití

Nejprve je potřeba ujasnit si, že v den, kdy provádíme detoxikaci, je nutné být doma, těžce se nenamáhat, protože omezíme přísun kalorií a tudíž by pro nás nedostatek síly mohl mít i fatální následky. V den očisty je nutné jíst pouze lehce stravitelnou stravu. Ideálně čerstvá zelenina, případně ovoce a vše doplňováno značným množstvím neslazených nápojů. Nejlepší je čistá voda, skvělé jsou ale i očisťující čaje.

Hladovka

Dalším způsobem je možnost držet i hladovku. Jeden den není nic strašného, nesmíme však zapomínat na pití, opět platí, že pouze přísun čisté vody a bylinkových čajů je to nejlepší řešení. Při hladovce mají vnitřní orgány možnost regenerace a mírného odpočinku, tudíž budou po kúře plny síly a jejich funkčnost se tak zvýší.

Klystýr

Skvělé jsou při očistě těla výplachy střev. Pozor však na neodbornou manipulaci. V lékárně koupíte přímo přístroj na provádění klystýru, dodržujte všechny předepsané pokyny a ideálně se poraďte s vlastním ošetřujícím lékařem, případně lékárníkem.

Masáže

Tělo očistíme, i při cílených masážích. Takový lymfatická masáž stehen, hýždí i břicha je perfektním prostředkem pro rozpohybování lymfatického systému a odplaví se tudíž i škodliviny a jedy z těla ven. Na tu zajděte k odborníkovi, pokud jim sami nejste.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Zdraví'
Tipy na jiné články