Jak urychlit a zlepšit metabolismus

12.09. 2014 • Zdraví 4721x

O metabolismu je známo, že pokud je zrychlený, podporuje rychlejší spalování tuků, což je žádoucí u všech, co chtějí zhubnout, ale zas na druhou stranu, kdo má zpomalený metabolismus, je sám poněkud zpomalený. Jde o látkovou výměnu, díky které probíhá trávení, ale i to zmíněné hubnutí. To, jak má kdo rychlý metabolismus, je předem dáno hlavně geneticky, ale také určitým onemocněním. Jenže na toto se mnoho lidí vymlouvá a jen tak maskují svůj hlavní problém a nejčastější důvod, který obecně stojí za zpomalením metabolismu a to jsou špatné stravovací návyky, a také velice špatná životospráva. Jak tedy urychlit metabolismus a postarat se o to, abychom poněkud snadno shodili nadbytečné kilogramy?

Snídaně

Základ všeho je snídaně. Lidé, kteří nesnídají, nedělají dobře. Mnoho z nich tvrdí, že po ránu nemají hlad, ale to je způsobeno vůbec celkově špatným stravováním. Večer totiž často vyluxují lednici, a proto se jim nejen špatně spí, ale také ráno vstávají s takovým, jakoby těžkým žaludkem. Proto jsou po ránu také zpomalení. To je důsledkem toho, že tělo potřebuje energii a tu, vzhledem k tomu, že ji nedostalo, si ji bere z tuků. Jenže přeměna uložených tuků na energii je pro tělo náročnější a tak je člověk zpomalený. Ale neznamená to, že pravidelným nesnídáním se tuků zbavíte. Naopak, tělo při první příležitosti začne energii přeměňovat na tuk, takže cokoli sníte, se prakticky promítne na stehnech, zadečku, ale i břiše a bocích.

Čaj

Zejména ten zelený je nezbytný pro posílení organismu. Obsahuje totiž kofein, který se uvolňuje postupně, ne jako z kávy a tak máte pocit energie po celý den. Pití čaje je vůbec pro celé nastartování organismu důležité, protože prohřívá a tím i aktivuje pohyb v těle.

Voda

Jako další a nezbytná surovina, je čistá dobrá voda. Všichni ji potřebujeme pro pročištění, ale také jako prevence před dehydratací. Voda toho umí v našem těle hodně, ale pro rychlý metabolismus je jednou z nejdůležitějších složek. Pokud máte problém s nedostatečným pitím, pak postačí si nosit u sebe půllitrovou láhev vody a na stůl před sebe vždy postavit sklenici vody.

Přírodní potraviny

Lépe, než se živit plno chemikáliemi, jsou zdravé a dobré přírodní produkty, na které je obecně naše tělo zvyklé a lépe snese, než ty barvené a navoněné potraviny. Navíc přírodní potraviny mají mnoho živin, které naše tělo potřebuje, takže budeme nejen zdravější, ale i perfektně vyvážení, co se vitamínů i minerálů týče.

Cvičení

Není lepšího a urychlovače metabolismu, než je cvičení. Samozřejmě to neznamená, že pokud teď vyběhnete a uděláte tři dřepy, není o nějakém urychlení třeba hovořit. Tím se myslí pravidelné sportování, třeba jako procházky, běh a plavání. Není nutné být vrcholový sportovec, ale občas si vyčistit hlavu fyzickou aktivitou a ještě nejlépe na čerstvém vzduchu, je perfektní pro mysl, ale i tělo a tak i metabolismus.

Na závěr

Pro rychlý metabolismus je vůbec nejlepší vše dělat pravidelně – ve stejnou dobu vstávat, každý den jít také ve stejnou spát. Potom také pravidelně jíst, spíše menší porce, tak pětkrát denně, hodně pít a nezapomínat se hýbat. Také u jídla se věnujte jen jídlu a v žádném případě ničemu jinému a nehltejte.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Zdraví'
Tipy na jiné články