Každý den jiná dieta

11.03. 2014 • Diety 3822x

Pokud jste už na cestě za štíhlostí vyzkoušeli všechno, a stále se nedostavil žádaný výsledek, zkuste ještě jednu možnou metodu. Takovou, kdy si dáte každý dej jinou dietu. O tom, jak na věc, pojedná následující článek. Na závěr se pak můžete vy sami rozhodnout, jestli se do takového experimentu pustíte i vy, nebo ne. Pojďme si tedy říci, v čem tento druh diety spočívá, a které potraviny při hubnutí zařadit do svého jídelníčku.

Experimentální dieta „každý den – jiný den“ totiž sestává z toho, že každý den jíte jen jeden druh stravy. Je libovolné, kolik takových dní si vymyslíte – jestli budete točit sedmidenní cyklus po týdnech, nebo jestli dovedete vymyslet čtrnáct nebo dokonce třicet různých jídelníčků na čtrnáct či třicet různých dní.

Příkladem takového dietního dne pak může být ten, kdy nedáte do úst nic jiného než zeleninu. Jedno jaké druhy, ale pouze z říše zeleniny. Jiným dnem pak může být den ovocný, kdy si dopřejete rozmanité druhy ovoce, Ovšem pozor, bez přísad. Jogurt s ovocem již ne. Ani smetanu nebo ovesné vločky. Jen ovoce samo o sobě. Další den pak zkuste konzumovat jen vařenou rýži a další jen vařené brambory. Lze zařadit den tmavého vícezrnného pečiva, stejně jako den mléčných výrobků. Ovšem u nich opět dbejte na formu – jezte jen čistý tvaroh, čistý přírodní sýr, čistý bílý jogurt... Přísady a dochucovadla vynechte. Dalším dnem vás mohou provázet vařené těstoviny z tmavé mouky – bezvaječné. Ještě dalším pak tofu, luštěniny, kuskus, jáhly, kroupy, pohanka... Zkrátka vše, co patří do zdravého jídelníčku.

Možná se ptáte na smysl této metody. Každý dietolog by vám řekl, že je třeba důsledně dbát na to, aby se tělu dostaly všechny živiny každý den. Metoda diety „každý den-jiný den“ ale spočívá ve filosofii a přesvědčení o tom, že tělo potřebuje živiny doplňovat v dlouhodobějším časovém horizontu. Druhým přesvědčením je pak to, že tělo si může v jeden den vzít a řádně zpracovat jen jisté množství živin daného druhu, načež pak jejich zbytek projde trávicím traktem bez většího užitku. Proto se jedná o metodu, kterou lze zhubnout. Tělo si vezme to hlavní, co pro správnou funkci potřebuje, z prvních ranních či dopoledních chodů, načež všechny další již jen projdou trávicím traktem bez většího využití. Tím, že budete dané živiny den po dni střídat, dovedete své tělo vyživit postupně všemi potřebnými prvky.

Tato metoda ovšem zatím postrádá hlubší vědecké prozkoumání, a tak se skutečně jedná spíše o filozofii, které se můžete přidržet i vy. Pokud jste ale již zkusili všechno a stále se vám nepodařilo dosáhnout kýžené tělesné váhy, nebojte se malého experimentu v podobě právě této diety. Zkuste tuto dietu například po dobu jednoho měsíce pečlivě dodržovat, přičemž svoje tělo obezřetně sledujte. Jak jeho hmotnost, tak to, jak se ve svém těle cítíte. Mnoho lidí totiž při zmíněné praxi prožívá pocit tělesné očisty, které nedosáhl jinými hubnoucími procesy.

Pokud jste se rozhodli metodu odzkoušet, naplánujte si raději předem, co a který den budete konzumovat. Přemýšlejte o skladbě jídelníčku, jako by se nejednalo o týden či měsíc, ale jako o jeden den. Nemá smysl sníst ihned po sobě zeleninu a ovoce, stejně jako nebudete mít užitek z kuskusu zařazeného ihned za těstoviny. Rozložte si potraviny tak, aby to mělo hlavu a patu a hlavně nějaký smysl. Je to více méně jen na vás, ale připravte se na to, že vaše žaludky vás budou přemlouvat ke změně, a to i když budete konzumovat jinak oblíbenou stravu. Zkuste to vydržet a skutečně nic jiného v ten den nepozřít. Půjde to, uvidíte!

Hlavně se nebojte experimentovat a nezapomeňte sledovat, co na to říká vaše tělo! A pokud bude hubnout, směle dodržujte jednodenní dietu po celý měsíc! Pak je však vhodné na minimálně čtrnáct dní jíst opět každodenní pestrou stavu, než se pustíte do dalšího hubnoucího kolečka...Nezbývá než popřát, ať se vám daří a ať jdou kila rychle dolů!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Diety'
Tipy na jiné články