Letní hubnutí zde je 5 nejčastějších chyb

19.02. 2014 • Hubnutí a cvičení 1597x

Někdo tvrdí, že v létě se hubne snadno. Prý máme větší pohyb, chodíme plavat, jezdíme na kole, hrajeme tenis a v letním pařáku není chuť do jídla až taková, zvláště u hutných pokrmů. Nicméně léto také znamená dovolenou, ležení na lehátku, časté sezení, noční grilování a přejídání se, popíjení alkoholu a tak všeobecné povalování se. Takže záleží na tom, jak kdo k létu přistoupí. Existují nejčastější chyby, u kterých se domníváme, že nám neuškodí a naopak pomohou zhubnout, jenže jsou to pouze domněnky.

Při dietě jíst mnoho ovoce

To je sice pravda, jenže vše také brát s mírou. Ovoce obsahuje mnoho vitamínů a potřebných látek pro zdravé tělo, ale obsahuje také mnoho cukrů, zvláště některé druhy, jako banán apod. je to sice rozhodně lepší varianta, než volba čokoládové tyčinky, ale s ovocem také pozor a nic nepřehánět. Pakliže chcete zhubnout nějaké to kilo, je nutné pamatovat na to, že ovoce se jí pouze dopoledne. Odpoledne a večer se mění přijaté cukry z něj na tuk na břiše a to nejspíš není cíl nikoho, mít břišní faldy. Také nutné vědět, že se vždy jedná pouze o čerstvé ovoce. Sušená varianta je možná, ale jedině za předpokladu, že jde o vámi nasušené, nikoliv koupené. Ani zavařované nebo kandované ovoce se mezi dietní variantu rozhodně nepočítají. Obsahují tolik cukru, že je to až trestné.

Zelenina – kolik je libo

Snad všichni dietologové a poradci ohledně výživy doporučují nahradit běžné potraviny zeleninou. Což je sice pravda, jenže také nutno pamatovat, že zeleninu brzy strávíme a dříve pak máme hlad. Pakliže tedy se rozhodneme hubnout tím, že si na oběd dáme čistě zeleninový salát z čerstvé zeleniny, za krátký čas nás začne honit mlsná a rozum uvažuje tak, že přece jeden čokoládový koblih můžeme sníst, když jsme měli pouze salát. A to už je jedna velká chyba. Doporučuje se tudíž si dát menší předkrm, třeba polévku, nebo menší jídlo a pak teprve salát. Další chybou je, že salát obohacujeme smaženými kuřecími kousky, nebo tučným sýrem, majonézou a dalšími. Kolikrát je toho takové množství, že výsledný pokrm má více kalorií než třeba hamburger.

Alkohol je přece tekutina

Jenže obsahuje velké množství kalorií. Třeba takové pivo – dalo by se předpokládat, že je to jen trocha vody, chmele a hořký nápoj, který bezvadně v letním parnu osvěží. Jenže po pravidelném pití piva roste břicho. A hodně. A takový tvrdý alkohol má kalorií ještě o něco více. Navíc popíjení se neváže většinou pouze na jeden drink, ale posezení s přáteli, několik hodin na letní zahrádce s sebou nese pití dalších a dalších alkoholických nápojů, které doplňujeme mastnými brambůrkami, arašídy a dalšími tučnými a kalorickými bombami. Jestliže jste přímo na redukční dietě, zákaz alkoholu by pro vás měl být samozřejmostí. Pakliže si chce jen hlídat figuru, dopřejte si vinný střik. Skvěle vás osvěží a z alkoholických nápojů má nejméně kalorií.

Zmrzlina – kolik jen chcete

K létu patří zmrzlina a většina lidí je přesvědčena, že jí může spořádat, kolik chce. Když si doma z čerstvého ovoce uděláte drť a necháte zamrazit, pak je to ta nejlepší varianta. Naopak těžké, smetanové zmrzliny s hutnou čokoládovou polevou jsou přímý zásah proti štíhlé linii. Na to vždy pří výběru pamatujte. Navíc vodová, ovocná zmrzlina vás lépe osvěží, než tak těžká smetanová.

Pitný režim

V létě je nutné svůj běžný pitný režim navýšit o alespoň jeden litr. Více při letních parnech vypotíme, takže pro správné fungování organismu je to více než důležité. Jenže i složení pitného režimu se projeví na postavě. Pokud například dáváte přednost slazeným limonádám, zas až tolik štíhlé linii neprospějete. Naopak nejlepší je čistá, čerstvá voda. Dostatečné množství příjmu také zažene mírný hlad, takže se jedná i o takový malý hubnoucí trik.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články