Liposukce - mýty a omyly

10.08. 2012 • Liposukce 1676x

Většina odborníků věnujících se různým podobám liposukce se shodne zejména na tom, že liposukci jako takovou lze doporučit především těm, kdo si jsou schopni udržet, a také si udržují, svou stabilní váhu. Jedním z největších rizik spojených s tímto úkonem je totiž právě opětovné vytvoření tukových vrstev. Jde zde především o to, že v místech, odkud lékař úspěšně odsál tuk, se zároveň v případě většiny technik silně sníží počet přítomných tukových buněk, jež se neobnovují!

V praxi to tak znamená, že pokud se po provedení liposukce objeví nové příbytky na váze, dojde ke zvětšení již existujících tukových buněk. Vzhledem k tomu, že v donedávna problematických partiích je těchto buněk po provedení zákroku menší množství, logicky se nové tukové polštáře vytvoří na jiném místě, což může z estetického hlediska pacientovi často přinést ještě o něco větší problémy, než kterými vůbec podle svého názoru trpěl před provedením původního zákroku.

Podobně je iluzivní považovat liposukci za vhodnou metodu pro toho, kdo trpí výraznou nadváhou. Pokud plánujete tímto způsobem shodit několik desítek kilogramů s tím, že práce na vytvoření správných stravovacích návyků přijde později, raději na takto vytyčený cíl rovnou zapomeňte. Obvykle se tuk odsává maximálně v řádu kilogramů, a zbavení se třeba pěti kilogramů tak v tomto případě vůbec nic neřeší.

Podle dostupných statistik po liposukci pravidelně sahají především zástupkyně něžného pohlaví, zatímco mužů je v čekárnách pracovišť nabízejících takový úkon jen poskrovnu. To však neznamená, že by o ní muži nepřemýšleli. Ve skutečnosti jde o častý sen mužů, kteří se rádi napijí piva a je to na nich dostatečně vidět. Bohužel ani jim takové ošetření s jejich trápením příliš nepomůže.

Problém je v tomto případě velice prostý – v jeho pozadí totiž stojí nezměnitelné zákony lidské fyziologie. Jde zde o to, že u žen obecně se tukové polštáře v oblasti tvoří již těsně pod povrchem jejich pokožky, proto je také možné je odtud bez větších problémů odsát. Podíváme-li se však blíže na mužské tělo, pak zjistíme, že tvorba tukových vrstev u nich probíhá značně odlišným způsobem. Hromadí se totiž přímo v břiše kolem jednotlivých vnitřních orgánů, především v oblasti střev, což podobné způsoby odsávání běžně dostupné ženám striktně vylučuje.

Ještě zde připomeňme, že ačkoliv u tzv. neinvazivních způsobů liposukce nedochází k závažnějším zásahům do lidského organismu, konvenční metody liposukce právě takovou zátěž představují, a není proto na místě se nechat unést představami o tom, jak si hned po jejím provedení půjdete v bolerku zaběhat. Vždy je proto nutné myslet na rekonvalescenci, která si vyžádá alespoň tři dny pracovní neschopnosti.

Na samotný závěr pak dodejme, že že i když se provedení liposukce nejčastěji doporučuje lidem mladšího případně středního věku, je omylem považovat liposukci za techniku zapovězenou starším lidem. Ve skutečnosti nejsou žádnou výjimkou ženy blížící se důchodovému věku – vše je jen v otázkou v zásadě pružnosti kůže.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Liposukce'
Tipy na jiné články