Největší lži o hubnutí

20.07. 2014 • Hubnutí a cvičení 1779x

O hubnutí toho víme již mnoho. Známe plno tipů, plno rad, plno zákazů, doporučení a podobně. O hubnutí se toho řeklo a napsalo opravdu hodně. Mnohdy je těžké rozlišit to, co je pravda a co zase pravda není. A to je mnohdy těžké, protože ona ta rada či ten tip vypadá na první pohled jako dobrá, ovšem když se na ni zaměříme a podíváme se blíže, zjistíme, že to bohužel takhle není. Ve světě diet a hubnutí je to těžké, to je pravda. Nejde se orientovat v tom, co je dobré pro tělo a co není. I některé diety jsou opravdu životu nebezpečné a jejich držení může mít velmi negativní důsledky na lidské zdraví a někdy bohužel také trvalé následky. Můžete si narušit metabolický systém, poškodit střeva, začnou vám vypadávat vlasy, bolet zuby a podobně. Toho se raději vyvarujte, a pokud dieta vypadá nějak podezřele, raději ji nedržte a najděte si nějakou jinou, která vás tolik neomezuje a která vám pomůže opravdu kila zhubnout a přitom se nedostaví onen jojo efekt, který je u hubnutí tolik obávaný.

V tomto článku vám přinášíme lži. Ty největší lži, které jste mohli slyšet či vidět o hubnutí. A pozor, mnohé se na první pohled jako lži nebudou zdát, ovšem je tomu tak. Pokud tedy chcete vědět, co vše je v radách a tipech jak zhubnout špatně a co není pravda, čtěte následující řádky. Přinášíme vám deset těch největších lží. Schválně, kolik lží jste někdy při hubnutí dodržovali a kolik jste jich sami slyšeli na vlastní uši? Já minimálně šest!

Jíst malé porce několikrát denně

To určitě ano, to je správné. Tak proč to tady je, říkáte si? Je potřeba přitom myslet na kalorie. Musíte více kalorií vydávat než přijímat. Takže klidně můžete jíst pětkrát denně, ale je potřeba myslet na kalorie. Jíst pětkrát denně neznamená na snídani si dát smažená vejce, na svačinu kus dortu, oběd si koupit ve fast foodu, další svačinu si dát čokoládu a večer si usmažit řízek nebo si át bůček.

Citrón vás zbaví tuku v těle

To tak není. Citrón pomáhá na skvrny, ne na tuky v těle.

Na spalování je dobrý ananas

Ananas je velmi zdravý. Obsahuje enzym bromelain a tento enzym pomáhá štěpení tuku. Což ovšem se už nikde neuvádí je to, že tento enzym v lidském těle ztrácí svou účinnost, takže je to pěkná lež. Nicméně ananas pomáhá lepšímu proudění krve a pomáhá tělo chránit proti zánětům.

Dieta glyx

Není žádný vědecký důkaz o tom, že by tato dieta opravdu fungovala. U této diety je hlavní to, hlídat si ty potraviny, které obsahují vysoký glykemický index, například chleba či brambory. Zhubnout se takhle dá, ovšem musíte si dát velký pozor na jojo efekt. Zaručeně lepší je, myslet na kalorie a jejich příjem.

Nejíst večer

To nefunguje. Samozřejmě, najíst se v deset či v jedenáct večer asi není to pravé ořechové, ale ten kdo končí jídlo například ve čtyři nebo v pět, bude mít večer hlad. Obvykle pak ráno, je hlad velký a sníte toho na snídani poměrně dost, takže až tak úplně to nemá efekt. Lepší je jíst během celého dne. Myslete také na to, že je dobré jíst asi tři hodiny před spánkem. Pokud se najíte a ihned jdete spát, bude se vám hůře usínat a v noci se vám nebude dobře spát. Navíc nemáte šanci dokonale strávit všechno, co jste snědli.

Jedině light výrobky

Odborníci tvrdí, že toto označení při hubnutí nikterak zvlášť nepomáhá. Možná se to zdá nesmyslné, ale je tomu tak. Tyto výrobky v sobě mají méně kalorií, tudíž vás nenasytí tolik jako běžné výrobky a je logické, že takových výrobků sníte více. Zároveň také, kde je méně tuků, může se obvykle vyskytovat více cukru. Na to si dejte pozor.

Očistný půst pomáhá

Organismus se zbavuje jedů. Pijete jen vodu, čaje či speciální odvary. Má to však háček, lidské tělo neobsahuje žádné jedy, jen produkty látkové výměny. No a právě tyto produkty látkové výměny se u držení půstu v těle hromadí, což zatěžuje vaše ledviny a vaše játra. Zhubnete, to rozhodně ano, pár kilogramů. Ovšem jakmile začnete jíst, objeví se jojo efekt a to zaručeně.

Jen a jen sport

Díky němu se přece hubne. Běhání, cvičení, plavání, aerobic, jízda na kole, spinning a podobně, to vše samozřejmě má svůj významný podíl na hubnutí. Sám o sobě většinou, ale sport nezabere, je potřeba k tomu upravit i svůj jídelníček a to tak, že bude pestrý, vyvážený a zdravý. K tomu sport a vaše hubnutí může začít. Samotný sport vám nepomůže.

Sklenice studené vody před každým jídlem

Jak je známo, sklenice vody vám zaplní žaludek a vy toho sníte méně. Voda tlumí pocit hladu, ovšem jen na chvíli, takže když budete pít vodu před jídlem, může se stát, že budete mít hlad dříve, než normálně. Navíc když tělo zahřívá asi litr vody na svou teplotu, takže jedna sklenice vás nezachrání. Mezi jídly se tak spíše pomůže a vyplatí to, když vypijete větší sklenici vody, ovšem pozor, ta by měla mít pokojovou teplotu.

Ostré koření snadněji spálí tuky

Koření sice vaše tělo rozpálí, ovšem spalování tuku neprospívá tak, aby se dalo změřit. Je to tedy pravda jen částečně. A navíc, ne všem ostré koření prospívá. Pokud máte citlivější žaludek, ostré koření se nedoporučuje.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články