Sestavte si kalendář hubnutí

18.02. 2014 • Hubnutí a cvičení 3916x

Pokud patříte k lidem, kteří potřebují mít ve všem systém, pak je pro vás sestavení si kalendáře na hubnutí takřka samozřejmostí. Pokud jste však typ člověka, který dovede fungovat bez diáře a všechny důležité věci si systematizuje možná tak v hlavě, pak je tento článek určen zejména právě pro vás. Tedy, pokud se zároveň snažíte shodit něco málo na tělesné váze.

Dobrá, co by ale v takovém kalendáři hubnutí mělo ideálně být? Tak zaprvé si předem spočítejte, kolik času ve svém denním rozvrhu můžete věnovat sportování. Měla by to být minimálně jedna hodina, více než tři je pak však již takřka moc. Ovšem osobní hranici „sportuschopnosti“ si asi každý umí určit sám dle vlastních možností.

Poté, co máte jasno v tom, kolik času na pohyb máte, si také rozmyslete, jaké činnosti chcete provozovat. Může jít o chůzi, běh, plavání, tenis, aerobik, jógu, pilates, břišní tance, jízdu na kole, fotbal, volejbal...V zásadě je jedno, jaký druh zvolíte, je ale nutné, abyste se, byť jakkoli, hýbali. Můžete mít také na každý den jiný druh sportu, což vám zajistí, že budete své tělo zatěžovat rovnoměrně „na všech frontách“.

Poté si pořiďte nejlépe velký nástěnný kalendář. Takový, abyste na něj dobře viděli. Předepište si na každý den kolonky s dobou trvání sportu a s názvem sportu. Pokaždé, co daný denní plán splníte, si můžete kolonku náležitě odškrtnout.

Samotný sport by ale nestačil. Můžete si totiž předem rozepsat i jídelníček, který v daný den budete jíst. Pokud si se správnou podobou jídelníčku nevíte rady, obraťte se na nějakého z výživových poradců. Právě na správném jídelníčku stojí vaše zdraví. Neměly by v něm chybět žádné živiny, zatímco množství potravin jako takových by mělo být zredukováno. Dá se jedině doporučit, abyste tuto část diety v žádném případě nepodceňovali. Předpřipravené podoby jídelníčků pro redukční dietu můžete nalézt i na internetu. Nenechte se ale zaskočit velmi nízkým množstvím stravy. Každé tělo je jiné a pokud nejste ihned připraveni na svačinu v podobě tří ředkviček nebo snídani v podobě banánu a pomeranče, nespěchejte. Na hubnutí budete mít tolik času, kolik si jen dáte. Důležité ale je, abyste si svůj jídelníček předepsali do kalendáře a každý den se řídili právě a jen tím, co máte v písemné podobě před očima. A opět platí pravidlo – pokud se vám v daný den povede předepsané menu do puntíku splnit a přitom jej nepřekročit nějakým „zhřešením“ nebo dokonce „tajnou“ výpravou do ledničky, právoplatně vám přísluší možnost si tuto kolonku také odškrtnout.

Pokud by se zdálo, že takový hubnoucí kalendář musí notně být jen o sportu a přijímané potravě, je to klam. Můžete si totiž také naplánovat nejrůznější očistné kúry, jako je například desetidenní detoxikační kúra, kdy jen pijete dle speciálního receptu namíchaný nápoj. I tyto kúry si do kalendáře s dostatečným předstihem vepište. Navíc tak skutečnost, že taková očista přijde, budete mít dobře na očích a tedy i na paměti – což je důležité pro psychickou přípravu na ni. V dobách striktních detoxikačních procedur však vynechte sport, a nebo jej výrazně omezte. I tak budete mít problém, minimálně ze začátku, s nulovým příjmem pevné stravy.

Pokud jste ochotni v rámci hubnutí podstoupit i očistný klystýr, i ten by měl být ve vašem kalendáři předem rozvržen. Stejně jako nejrůznější bylinkové nápoje a směsi. Vepište si ke každému dni například heslo „vypít litr heřmánkového čaje“ / „vypít litr ájurvédické směsi pro redukci váhy“ a podobně.

Do kalendáře na hubnutí zkrátka můžete zahrnout vše, co se hubnutí a tělesného stavu byť jen trochu týká. Uvidíte, že odškrtávání splněných položek vám bude přinášet každý večer radost a tato malá „odměna“ se pro vás stane motivací pro další snažení. Tak ať se vám vaše hubnutí jenom a jenom daří!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články