Stop drastickým dietám aneb jak zhubnout

30.06. 2014 • Hubnutí a cvičení 1603x

Každý člověk má jiný denní režim a jinak rychlý metabolismus. Někdo může jíst, co chce, nemusí se moc hýbat, a přesto vypadá fit a cítí se dobře. Jiní lidé naopak jí málo, pečlivě vybírají nízkokalorické potraviny, snaží se v rámci svých možností podnikat aktivity, které jsou považovány za vedoucí ke štíhlé postavě a jaký je výsledek? Hodně přemáhání, nedostatek sebevědomí, nekomfortní životní styl a postava se ne a ne změnit.

Jestliže patříte do druhé zmíněné kategorie nebo se teprve chystáte změnit svůj styl života a udělat něco se svým tělem a ideálně přesvědčit váhu o tom, že nižší čísla jsou na pohled vábnější, čtete správný článek. Zapomeňte na morbidní hubnoucí procedury, které stejně nebudete mít nikdy plně pod kontrolou a které Vám jen přinesou mizérii a stres z toho, že nežijete tak, jak byste chtěli. V prvé řadě byste si měli položit otázku: „Proč chci vlastně zhubnout?“. Spousta lidí chce zhubnout z toho důvodu, že si sami sobě nepřipadají přitažliví a z toho usuzují, že přitažliví nejsou ani pro okolí. Jsou nespokojeni se svou pohybovou zdatností a obratností, často se neodváží do plavek a přitom by tak moc chtěli plavat. Možná, že Vy k nim nepatříte. Možná, že máte zdravotní problémy, které nadváha jen popostrkuje kupředu a s každým kilem navíc je Vám víc a víc hůř. Ať je Váš důvod ke zhubnutí jakýkoliv, je nanejvýš důležité, abyste v sobě našli natolik silnou vnitřní motivaci, že Vás bude popohánět. Promyslete si pořádně, co pro sebe chcete do budoucna a jak toho chcete dosáhnout.

V pohádkách často vidíme, že lidé něco chtějí, udělají pro to maximum, ale když ani to nestačí, pomůže jim nějaká magická síla a přání se jim vyplní – dostanou přesně to, co chtějí. Dávejte si pozor na to, co vlastně chcete. Pokud je Vaše vroucné přání být hubený nebo hubená a díky tomu se cítit líp, tak uvažujete logicky. Je ale hloupost myslet si, že když se budete trápit těžkými dietami a omezovat svůj styl života, který Vám jinak vyhovuje, tak dojdete k tomu, co chcete. Nejde být spokojený a nespokojený zároveň, to si přece navzájem odporuje. Proto také spoustu lidí končí s dietami a často i končí se snažením zhubnout. Neuvědomují si totiž to, co Vy už teď asi tušíte. Jsou i jiné způsoby jak zhubnout a jsou mnohem příjemnější. Můžete se spoustu věcí naučit od jiných národů, které to opravdu umí s jídlem i s lidským tělem, studují zákonitosti těchto dvou charakterů už opravdu dlouhou dobu a jejich know-how je pro Vás připraveno.

Pokud na někom vidíte, že je spokojený v životě, vypadá dobře, je pozitivně naladěn a může Vám poradit, jak toho stejného dosáhnete i Vy, nechte se od něj inspirovat… Je to mnohem moudřejší než nechat se inspirovat lidmi, kteří se trápí dietami a hyzdí si organismus nesmyslnými stravovacími zlozvyky. Buďte sami k sobě upřímní a sami na sebe hodní. Když se budete mít rádi a budete uvažovat nad tím, jak to udělat, abyste byli sami se sebou opravdu spokojeni, povede se Vám mnohem lépe a i hubnutí půjde snáz.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články