Stravovací tipy, které vedou ke zhubnutí

02.03. 2014 • Hubnutí a cvičení 2081x

Lidé si v dobách, kdy myslí na svoji postavu a snaží se zhubnout, pozměňují jídelníček různými metodami. Některé jsou i zdravé a cítí se díky nim lépe. Některé jsou ale dost zákeřné vůči lidskému organismu a místo toho, aby pomohly, spíše uškodí. 

Nenechte se oblbnout kdejakou reklamou, která propaguje zázračné pilulky, po kterých zaručeně zhubnete. Není náhoda, že tvrdé drogy způsobují kromě jiných věcí také hubnoucí efekt a často jsou v podobě prášku či pilulek. Žádná tableta vás sama od sebe kil nezbaví, je nutné alespoň trochu změnit návyky. Z našich zkušeností nejlépe dopadl doplněk stravy Elaslim od ElasticTrading.cz. Obsahuje totiž látky, které skutečně při hubnutí fungují. Existují různé přírodní látky, které čistí organismus, podporují funkce metabolismu a trávení, čímž je zajištěno pravidelné vylučování, dobré spalování tuků a celkově příznivě ovlivňují Vaše tělo.

Co tedy můžete přidat do svého jídelníčku, abyste lépe trávili a zhubli?

V prvé řadě si nastavte svůj denní pitný režim a vložte do něj zelený čaj. V průběhu dne by měl dospělý člověk vypít 2 – 3 litry denně – to je známo dnes už snad každému. Co už ale lidé málokdy vědí, je fakt, že některé nápoje ale i jídla na sebe vážou z těla hodně vody a je třeba po jejich požití znovu extra doplnit tekutiny. Způsobují to např. káva, černý čaj, müsli, ovesné vločky, jáhly, kuskus, luštěniny aj. Zelený čaj je tedy vhodný jednak k pití bez toho, že by odvodňoval organismus. Jednak podporuje mozkovou aktivitu a je mnohem lepší především ve večerních hodinách k práci než káva nebo černý čaj, po kterých neusnete. 

Dále je tu ještě jedna věc – zelené čaje uklidňují a trochu stahují žaludek, takže zmírňují pocit hladu.  Pokud chcete zhubnout, mohly by Vám výrazně pomoct. Doporučujeme tedy doplnit zelený čaj do svého pitného režimu dne, výborný je s citronem (doplnění vit. C a posílení imunitního systému) nebo s trochou medu. Med je sice extrémně kalorický, ale také je velmi zdravý, podporuje činnost trávicího traktu, příznivě působí na žaludek, a pokud jej nejíte po kilech a dáváte si jej jen po lžičkách do čaje, tělo se s kaloriemi velice rychle vypořádá.

Další surovinou, která má zajímavé účinky a přitom se o ní moc neví, je guarana. Z této ryze přírodní suroviny (Brazilská guarana) se dělají v kombinaci s dalšími příměsemi nápoje, které připomínají koktejly a působí v podstatě jako hubnoucí směs. Po požití takového nápoje máte pocit sytosti, účinky guarany potlačují chuť k jídlu, což pomáhá odolávat cukrovinkám a preventovat přejídání. Vašemu žaludku nijak neublíží, guarana jej mepřekyselí. Káva je v tomhle směru mnohem nebezpečnější. Stejně jako káva působí guarana příznivě i na oblast zažívání, podporuje totiž funkci střev. Jde navíc o přírodní léčivo – proti kocovině, zlepšuje účinnost acylpyrinu a vit. C, pomáhá vstřebávat různé další léky podávané do těla a má i mírně analgetické účinky  - pomáhá od bolesti.

Pro českou kuchyni poněkud netradiční, ale zato velmi zázračnou potravinou je Chlorella – pravěká zelená řasa, která obsahuje spoustu vitamínů a minerálních látek. Obsahuje 58 % vegetariánské bílkoviny a je kandidátem na super potravinu. Udržuje zdravý cévní systém, čistí organismus od cizorodých toxinů a různých škodlivin, čímž posiluje obranyschopnost. Údajně pomáhá v boji s rakovinou – podle všeho dokáže chlorella potlačit enzym, který způsobuje rakovinu a předchází bolestem s ní související. Díky tomu, že má v sobě vysoký obsah vlákniny, váže na sebe těžké kovy a látky, které nemají v těle co dělat, a odvádí je ven. Tím samozřejmě podporuje přirozené vyprazdňování. 

Žádná jiná rostlina v sobě nemá tolik chlorofylu (zeleného barviva), jako má chlorella, takže je tato rostlinka vřele doporučována i k rekonvalescenci po různých zraněních. Podporuje hojení ran, čistí tělo, zlepšuje krevní obraz. Dá se koupit v podobě smaragdově zelených tablet či mletého prášku, který se přidává podobně jako koření do jídel. Existují i kosmetické přípravky, jako jsou krémy, balzámy na rty, sprchové gely atd. Není vhodná pro lidi, kteří užívají léky na ředění krve. Obsahuje totiž vysokou koncentraci vitamínu K, a tak trochu zhušťuje krev.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články