Zásadní chyby při hubnutí 1.část

02.04. 2014 • Hubnutí a cvičení 1919x

Hubnutí je pro mnohé ženy celoživotní záležitostí. Snaží se neustále hubnout a daří se jim to s většími či menšími úspěchy. Mnoho žen se točí neustále v jednom kole, hubnou, zhubnou, přiberou zase zpátky a něco navíc. Jojo efekt není vůbec nic dobrého, je to zásah pro organismus, a když se neustále motáte v tomto kruhu, tělu to neprospívá. Proto je lepší hubnout pomaleji, dlouhodobě a tím tak zabráníte možnému jojo efektu. Hubnutí sebou nese mnoho rad, tipů, triků, účinných metod a podobně. Existují tisíce diet, které vám "zaručeně" pomohou snížit váhu, ovšem jsou diety, které jsou krátkodobé. Držíte pár dní dietu, kilogramy skutečně shodíte, ovšem když se vrátíte ke svému předešlému životnímu stylu, kdy jíte to, co chcete a nehledíte na to, kolik má co kalorií, kila rychle naskakují zpátky a navíc k tomu skočí i nějaké to kilíčko navíc, což se nelíbí žádné ženě. Proto je tedy mnohem lepší a rozumnější hubnout s dlouhodobými vyhlídkami.

Co se týče hubnutí, existuje řada rad, tipů a triků, které vůbec nepomohou, právě naopak, spíše vám přitíží. Jsou to fámy, které se rozšířily mezi ženami a ty si myslí, často mylně, že právě tahle rada, tenhle tip jim pomůže s honbou za ideální postavou. Není tomu tak. Často si spíše ublížíte, než si pomůžete. Je určitě dobré vědět, jaké jsou ty rady dobré a jaké jsou ty rady, které jsou naopak špatné a které vám při hubnutí nepomáhají. Cvičíte, hledáte ty nejzdravější pokrmy, které můžete a stále nic? Stoupáte si na váhu a ručička se stále nepohybuje tím správným směrem? Je snad někde problém? Ano, problém je a my víme kde. Tento článek vám pomůže odhalit ty nejzásadnější chyby, které se objevují u hubnoucích procesů. Pokud se těchto chyb vyvarujete, určitě se vám hubnout bude dařit. A jakéže jsou ty zásadní chyby při hubnutí, které se často dělávají? Tady je máte.

Pocit sytosti? Ten ignorujeme.

Spousta z nás jednoduše neví, co je to pocit sytosti. Neví, kdy jsou sytí, tudíž nevědí, kdy přestat jíst. Je důležité se naučit své tělo poslouchat a vnímat jeho signály, které k vám vysílá. Je hodně důležité porozumět signálům a v době, kdy tělo ukazuje, že jste sytí odložit svůj příbor a dále již nejíst.

Jím jen salát. Ovšem není salát jako salát.

Salát je jedno z nejzdravějších jídel. To určitě ano, ovšem je tím zdravým jídlem jen do té doby, než k němu začnete přidávat kozí sýr, americké dresinky, smažené kuřecí kousky, kusy opečené slaniny a podobně. Díky těmto a podobným přísadám, které do salátu dává mnoho lidí, se kalorie zvyšují a dokonce se násobí jejich původní množství. Takto dochucený salát už není jedno z nejzdravějších jídel, to vůbec ne. Pokud si opravdu chcete udělat zdravý salát, všem těmto přísadám se vyhněte.

Hladovění

To je samo o sobě velké téma u hubnutí. Mnoho žen a dívek si sníží porce na miniatury a ještě z nich sní polovinu, často také nejí vůbec či jen jedno jídlo denně. Takovéto hladovění jen rozhodí váš metabolismus, což není dobře. Mezi jednotlivými jídly vám nesmí kručet v břiše, nesmíte mít pocit hladu a podobně. Proto to s porcemi nepřehánějte, ale zase si nedávejte jen jeden hrášek s jednou baby karotkou.

Zdravé jídlo? Toho můžu sníst, kolik chci

Omyl, kterému podléhá mnoho žen a pak se diví, proč nehubnou. Když mám na něco chuť, dám si oříšky, tmavou čokoládu, avokádo, použiji olivový olej, protože miluju těstoviny a jsem schopná sníst jich kila a kila, vyměním je za celozrnné. Takhle uvažují mnohé ženy, ano všechny potraviny jsou přírodní, o tom není pochyb. Ovšem neznamená to, že tyto potraviny v sobě nemají žádné kalorie. Tudíž pozor, ani těchto potravin si nemůžete dopřávat neomezeně. I toto jídlo je potřeba trošku pohlídat.

Jíte ve stoje

Máte na spěch a tak v rychlosti něco sníte? Mezi dveřmi ledničky spořádáte nějakou tu svačinku? To je všechno špatně. U jídla se nemá stát. Vyhraďte si na jídlo svůj čas, nespěchejte, nic vám neuteče. V klidu se najezte a nerozptylujte se ničím jiným. Odložte noviny, mobil, notebook, vypněte televizi a soustřeďte se jen na jídlo.

Zelenina? Tu nejím.

A to je problém. Zelenina má v sobě spoustu vitamínů a živin, které tělo potřebuje, každé tělo. Navíc, pokud držíte dietu, tak efekty diety budou pro vás příznivé dvojnásob. Zelenina má v sobě málo kalorií, hodně výživných látek, které při dietách hodně pomáhají. Navíc zelenina obsahuje i vlákninu a ta vám navozuje pocit sytosti, takže brzy budete mít pocit sytosti, což je plus. Jiné potraviny v sobě tolik vlákniny nemají.

Sladké nápoje? Ty miluji a nemůžu se jich vzdát.

Zdravé jídlo není až takový problém, ovšem stále popíjíte sladké a perlivé nápoje, které nejsou pro organismus právě ty nejlepší z nejlepších. A chabé výmluvy, že pijete jen dietní colu a podobně nepomohou, protože i dietní cola má v sobě cukry a věci, které brání vašemu štíhlému pasu. Vyřaďte je ze svého jídelníčku, pokud se jich opravdu nemůžete vzdát, dopřejte si jednu sklenici měsíčně.

Jídlo nekrájím

Krájení jídla na malé kousíčky může vyznít infantilně a trošku zvláštně. Ovšem, když budete jíst malé kousky jídla, dříve si navodíte pocit sytosti, tudíž toho sníte méně, než v dobách, kdy si jídlo nekrájíte či máte velké kusy jídla. Toto není jen nějaký výmysl výživových poradců, je to vědecky ověřená metoda, která rozhodně stojí za pokus, nemyslíte?

Máte na sobě oblečení o několik čísel větší

Máte pocit, že na vaše tělo se nedá dívat a tak jej zahalujete do velkých, neforemných pytlů, které ani vzdáleně nepřipomínají oblečení. Díky tomu tak nevidíte, jak vaše postava skutečně vypadá, jak se tvaruje, jak se zmenšuje její objem. Tím ztrácíte motivaci k hubnutí, protože máte neustále dojem, že vaše tělo je stále stejné. Kupte si oblečení své velikosti a ihned uvidíte ten rozdíl.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články