Zbavte se celulitidy snadno a rychle!

05.02. 2014 • Celulitida 2631x

Celulitida, často také nazývaná pomerančová kůže, je problém více než dvou třetin dnešních žen. Nevzhledné ďolíčky v oblasti stehen a zadečku nevypadají zrovna přitažlivě, proto se s celulitidou mnoho žen snaží bojovat. Jenže jaká je ta nejlepší strategie? Dodržovat pitný režim, správně se stravovat nebo trávit hodiny v posilovně?

Je známé, že celulitida se ještě více zhoršuje v těhotenství a také pokud máte sedavé zaměstnání. Jenže co si počít, když děti mít chcete a práci jen tak ze dne na den změnit nemůžete. Přestože je zbavení se celulitidy běh na dlouhou trať, rozhodně to není nezvládnutelné. Prvních výsledků se navíc dočkáte již po pár týdnech!

Základem je jíst zdravou a vyváženou stravu. Ve znečištěném organismu se ukrývá spoustu látek, které "ucpávají" Váš krevní oběh. Díky tomu se pak kůže špatně prokrvuje a naopak lépe ukládá tuk, takže na Vašem zadečku vznikají nevzhledné ďolíčky. Nutné tedy bude, abyste omezila příjem nezdravých tuků a cukrů na minimum. Naopak povyšte zeleninu na hlavní chod a jezte více ovoce. Bohužel neexistuje žádná dieta, která by Vás měla nějakým způsobem celulitidy zbavit. Rozhodně ale nic nezkazíte, když denně vypijete alespoň dva a půl litru obyčejné čisté vody. Nevěřte zázračným čajům, které Vás mají celulitidy zbavit. Kdyby fungovaly, žádná celulitida by už na světě přece nebyla. Omezte také pití kávy a alkoholu.

Na trhu je velké množství různých krémů a tělových mlék, které by Vás také měly zbavit celulitidy. Většina těchto výrobků je opět jenom reklamní trik a nic zázračného zde nehledejte. Raději peníze investuje do různých masáží, které dnes již najdete téměř v každém větším městě. Pokud máte k těmto masážím určitý odstup, můžete to vyzkoušet i sama doma. Pořiďte si masírovací kartáč, kterým krouživě masírujte oblasti celulitidy v proti směru hodinových ručiček. Tento způsob praktikujte tři minuty na každé noze. Lékaři také doporučují střídat proudy teplé a studené vody, vždy po dvaceti vteřinách. Kůže se snáze prokrví a navíc tím posilujete i svou imunitu.Doma si také můžete udělat proticelulitidovou masáž. Smíchejte mořskou sůl s olivovým olejem a malým množstvím horké vody (mořská sůl se dá nahradit i kávovými zrny). Tuto směs aplikujte na oblasti celulitidy a nechte působit zhruba dvacet minut. Kůže bude prokrvená a krásné hebká.

Důležitý je také pohyb. Nemusíte se hned hnát do posilovny, mnoho cviků se dá praktikovat i doma. Zaměřte se hlavně na takové, při nichž budete zatínat stehna a zadeček. Nevymlouvejte se, že na to nemáte čas, i deset minut denně stačí a je to pořád lepší, než nic. Na formování zadečku nejlépe fungují obyčejné dřepy. Dejte ale pozor, aby zbytečně netrpěla Vaše kolena a váhu soustřeďte spíše dozadu, než dopředu.

Snažte se myslet pozitivně a dodržovat všechna zmíněná pravidla. Stejně jako při hubnutí, ani při zbavování se celulitidy nemůžete očekávat výsledky za týden. Kdo vydrží, tomu se výsledky opravdu dostaví!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Celulitida'
Tipy na jiné články