Jak si udržet vysněnou postavu a vysněnou váhu?

01.03. 2014 • Hubnutí a cvičení 2042x

Hubnutí je složitější, obzvláště ze začátku, když se v tom ještě neumíte pohybovat a přesně nevíte, co a jak. Jakmile si na hubnutí zvyknete, vše jde lépe a snadněji. Je jasné, že nějaké potíže vždycky budou, budete mít chuť na jídlo, které se přesně nehodí do diet, nebude se vám chtít cvičit, onemocnění také na pár dní vykolejí vaše tělo, nebudete cvičit a nebudete mít neustálý přísun pohybu, budete ležet v posteli, jíst léky, pít čaje s medem a podobně. Důležité je, když vykolejíte ze svého stereotypu v hubnutí, abyste se vrátili do svého koloběhu. Navíc také když máte na něco chuť, chcete si dát kus dortu, smažený řízek, pizzu nebo něco podobného, můžete, ale občas na to myslete. Když si dáte tyto pochutiny občas, bude to pro vás mnohem lepší, jídlo si vychutnáte, budete se cítit spokojeně a rozhodně to pro vás a vaši linii nebude tolik zatěžující, jako kdybyste takto hřešili pravidelně nebo denně. Při hubnutí měníte celý svůj jídelníček i celý svůj životní styl. Nebudete už nikdy tolik jíst nezdravé potraviny, nebudete tolik konzumovat sladké věci, nebudete věčně sedět na gauči a nesportovat. Pro své tělo budete dělat daleko prospěšnější činnosti, které si užijete, a díky nim se vaše tělo dostane do formy, vy si svým úsilím vypracujete vysněnou postavu a vysněnou váhu, kterou jste si celý život přáli. Nyní se svými úspěchy můžete chlubit a dávat svůj úspěch na odiv všem ve svém okolí.

Když se dostanete do bodu, kdy máte vysněnou váhu i tělo, mnozí si myslí, že v tuto chvíli končí a už se nemusejí trápit, už nemusejí cvičit, mohou jíst, co chtějí a podobně. Tak tomu není, pokud si chcete svou postavu udržet a mít pořád krásnou figuru jako doposud. Udržení váhy je obvykle ze začátku stejně těžké, jako začít hubnout. Jakmile se do toho dostanete, bude pro vás udržení si postavy hračka a rychle se do toho dostanete. V tomto článku vám přinášíme pár rad a pár tipů, které vám pomohou v tom, abyste si udrželi postavu a váhu, na kterou jste tak pracně kilogramy shazovali.

Návštěva lékaře jako odrazový můstek

Když začínáte hubnout, můžete si zajít k lékaři. Nechejte si změřit tlak, tep, rozbor krve, jak vysoký máte cukr, cholesterol a podobně. To samé je dobré udělat na konci vašeho hubnutí. Nejenže uvidíte změnu na postavě a na váze, ale uvidíte také změnu v těle. Budete mít nižší hladinu cholesterolu, nebudete se tolik zadýchávat, nebudete mít vysoký tlak a podobně. I na to všechno hubnutí pozitivně funguje a pracuje s tím. Pozná se tak, že je vaše dieta ta vhodná a účinná, že pohyb nijak neomezuje vás, neškodí vašemu tělu a podobně. Ne každá dieta tělu prospívá, některé diety mohou tělo spíše huntovat a škodit mu, právě kvůli tomu je dobré nechat se zkontrolovat lékařem. Pokud zjistíte, že tělu vaše dieta neprospívá, nasadíte jinou či se poradíte s lékařem.

Neohlížet se

Jakmile se jednou do hubnutí pustíte, neohlížejte se za tím, co bylo. Tak tomu je i po skončení hubnutí, nevracejte se ke starému způsobu života, který vás dovedl na takovou váhu, která se vám nelíbí, je vám protivná, dokonce se za ni i stydíte. Tučné a nezdravé potraviny, sladkosti a podobně jsou sice dobré, ale zjistili jste, že to jde i bez nich a jde si je dopřát v malém a omezeném množství, což je fajn, úplně se jich nevzdáte, ale výrazně je omezíte, což pomáhá vám, vaší váze i vaší postavě. Ležení na gauči, v posteli nebo v křesle je fajn, moc fajn, ale pohyb je důležitý. Když se přestanete hýbat, vaše fyzička rychle skončí, povadnou svaly, začnete nabírat kilogramy. I po skončení diety a hubnoucího procesu je potřeba se hýbat a pohybovat.

Podpora je důležitá pro vás a pro vaši výdrž

Podpora je velmi důležitá. Když jsou v životě chvíle, které jsou důležité, je potřeba, abyste se o to s někým podělili, abyste se o někoho mohli opřít, s někým to sdílet. Jsou chvíle, kdy potřebujete povzbuzení a poplácání po rameni. Poproste někoho v rodině, partnera, matku, tchýni, nebo například kamarádku, aby byla vaše podpora, aby vám pomohla. Pokud s vámi rodina nespolupracuje, je to velmi těžké a také velmi demotivující, když vám nikdo nedrží pěsti, nepodporuje vás, jí se u vás v domácnosti nezdravě a vy hubnete. Je lepší, když na váš životní styl, přistoupí i lidé ve vaší domácnosti, nebo vás alespoň budou podporovat a nebudou vás nutit dát si nezdravé jídlo, nebudou vás odrazovat od vašeho jídelníčku, od vašeho cvičení a podobně. Podpora je velmi důležitá a je potřeba si ji najít, a když je to nutné, opřít se o ni.

Ve dvou se to lépe táhne

Hubnutí je lepší ve dvou. Budete v tom spolu, budete se navzájem podporovat, budete si spolu vařit, společně cvičit a podobně. I po hubnutí, udržet si vysněnou váhu je lepší ve dvou. Můžete si sdělovat své pocity, problémy, můžete se radit, společně vymýšlet nové aktivity a podobně. Budete mít někoho, kdo je na tom stejně jako vy a kdo také potřebuje povzbudit, podpořit. Hned se budete cítit líp a budete spokojenější.

Cíle, které si dáváte, musejí být reálné

Jakmile jste začali hubnout dávali jste si velmi vysoké cíle. Chci zhubnout dvacet kilogramů, deset kilogramů a podobně. To jsou cíle příliš vysoké, než je splníte, čeká vás dlouhá cesta. Lepší je si dávat menší cíle, kterých dosáhnete rychleji, lépe, což vás samozřejmě nakopne k dalším výkonům a dalšímu hubnutí. Vymažte ze svého slovníku vše, co vás demotivuje. Slovíčka jako nesmím, musím, nechci a podobně si vymažte. Je potřeba vědět, že jestliže máte chuť na hranolky a smažený řízek, prostě si jej dejte. Ten den si více zacvičte a další den jezte zdravěji. Vyváží se to tak a vy budete spokojeni, protože se neomezujete, v ničem si neubližujete. A znáte to, když si něco zakážete, tak to chcete ještě mnohem a mnohem víc, vždyť zakázané ovoce chutná nejlépe.

Pozitivita, pozitivita, pozitivita

Do hubnutí se pusťte kvůli sobě. Jen a jen kvůli sobě. Kvůli nikomu jinému, protože když budete hubnout kvůli sobě, jedině tak to bude pro vás mít smysl a bude to pro vás také dobré. Když se do hubnutí pouštíte s odporem, nelibostí či s nějakými pochybnostmi, šance, že uspějete je malá. Pokud budete jíst to co vám nechutná, budete se trápit, cvičit to, co vás nebaví a podobně akorát se budete víc a víc stresovat, budete nervózní, budete nevrlí, nebudete mít dobrou náladu a podobně. Hubněte proto tak, aby to bylo příjemné pro vás, jen a jen pro vás.

Cvičení? To je základ

Tak jako při cvičení i při udržování váhy je nezbytný, nutný a důležitý pohyb. Kupte si permanentku do posilovny, zapište se do tanečních kurzů, jděte na procházky, najděte si sport, který vás bude bavit a naplňovat. Pohyb vám musí přinášet radost, spokojenost. Vyplavují se endorfiny, které tělu dodávají pocit štěstí a spokojenosti.

Výdej větší než příjem

Nastávají situace, které s hubnutím i s udržování vám mávají. Oslavy, rodinné slavnosti, nemoci, dovolené a podobně. To jsou chvíle, kdy ač nechcete, neodoláte a dáte si občas chlebíček, zákusek, pizzu a podobně. Odpírat si tyto požitky není vůbec dobré, sice jste na sebe možná pyšní, že jste odolali, ale vůbec se nesoustředíte, neustále myslíte na to, zda si dát, nebo nedat a z oslavy tak nic nemáte, což není dobré. Po oslavě a po mlsání si jděte zasportovat, zaběhat abyste všechny tuky a všechny kalorie nabrané při mlsání, shodily.

Odpočinek je také důležitý, nepodceňujte jej

Odpočinek je důležitý, tělo musí odpočinout, zrelaxovat. Musíte myslet sama na sebe, na své potřeby. Jděte plavat, dejte si horkou vanu, jděte na procházku, vyražte do kina, do divadla, kupte si novou knihu a podobně. Rozmazlujte se, zasloužíte si to. Odprostíte se od stresu, budete v klidu, v pokoji a v míru. Naberete energii, budete lépe spát a celkově se vám bude lépe dýchat a žít, když si budete dávat odpočinek.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články