Je lepší cvičit na strojích nebo s činkami?

12.02. 2020 • Hubnutí a cvičení 1460x

Podobná otázka možná zní v hlavě každému začátečníkovi při prvním příchodu do fitness centra. Logicky si během prvních hodin vyzkouší velké množství strojů a činek a rozkouká se v novém prostředí posilovny.

Pokud začátečníkovi nadšení vydrží, je třeba si při dalších trénincích pečlivě vybírat posilovací stroje a činky pro konkrétní partie a omezit nesmyslné pobíhání mezi vším, co posilovna ke cvičení nabízí.

Ideální možností je vyrazit do posilovny společně s přáteli, kteří už mají zkušenosti s posilováním a mohou vám pomoci.

V profesionální posilovně můžete využit služeb místního certifikovaného a zkušeného trenéra, se kterým společně sestavíte ideální trénink právě pro vaše tělo, který bude mít hlavu i patu a povede k vytoužené postavě a síle těla.

Dnešní doba si klade vysoké nároky na celkový vzhled člověka, a především na jeho postavu. Nemusíte být rovnou profesionální kulturisté ani ostřílení maratonci, abyste si udržovali kondici a vypracované tělo.

Cvičit můžete z pohodlí vašeho domova a v době, která se vám nejvíce hodí nebo v již zmíněné profesionálně vybavené posilovně.

Obě tyto možnosti nabízejí obrovské množství nástrojů pro nejrůznější cviky, které posílí vaše tělo a přiblížíte se díky tomu své vysněné postavě, kterou vám bude závidět kde kdo! Kterou možnost cvičení a vybavení si vyberete vy?

Posilovací stroje

Na cestě za dokonalou postavou jsou posilovací stroje ideálními pomocníky. Posilovny v současnosti nabízí množství druhů posilovacích strojů, které umožní posilování nejrůznějších svalů lidského těla.

Ideální využití těchto strojů je právě v posilovnách, kam návštěvník přijde, zaplatí vstup, odcvičí a odchází. Nemusí kupovat nákladné stroje, starat se o ně nebo o ně zakopávat v malém bytě.

Posilovací stroje v posilovnách mohou využívat jak muži, tak ženy. Obtížnost cviků a množství zátěže lze snadno měnit a upravovat.

Činkové sety

Ne všichni sportovní nadšenci mají finanční prostředky nebo dostatečně velké prostory, kam posilovací stroje umístit, proto se vhodnou alternativou stávají nejčastěji činkové sety. Jsou méně náročné na údržbu i uskladnění a nezatíží ani peněženku.

Tyto sady jsou totiž cenově výhodnější než samostatné činky. Mezi další výhodyčinkových setů patří jejich kompatibilita s ostatními činkami v jedné sadě. Pokročilý sportovci si pak mohou pouze dokupovat další kotouče pro zvýšení zátěže.

Nakládací činky

Mezi další oblíbence, pro cvičení doma i v posilovně, patří tzv. nakládací činky. Skládají se zpravidla ze dvou samostatných hřídelí, které disponují dostatečně dlouhými závity.

Nakládací činka se také neobejde bez bezpečnostní objímky a několika kotoučů o různé váze. Možnost měnit zátěž ocení především ženy, ale rozhodně je milují i ostřílení sportovci mužského pohlaví.

Jednoruční činky

Posilování s jednoručními činkami si vedle mužů oblíbily v posledních letech také ženy. Jednoruční činky patří do základní výbavy každého začínajícího i pokročilého sportovce.

Jejich použití je velmi snadné a jako všestranná pomůcka nebyly dosud překonány žádnou jinou cvičební pomůckou ani strojem.

Druhy činek se rozlišují dle jejich samotné váhy a také dle použití – využívat můžete nakládací, univerzální i lehčí činky na aerobik.

Každý sportovec si tedy časem najde oblíbené činky nebo posilovací stroje, které jeho tělu nejvíce vyhovují a ty které nejlépe fungují. Obecně však platí, že velké posilovací stroje využijete především v posilovnách a menší sety činek oceníte při domácím tréninku.

V ideálním případě je pak nejlepší volbou rozumná kombinace těchto možností dnešního světa posilování.

Činkové sety i kvalitní posilovací stroje vhodné do domácích podmínek najdete na stránkách výrobce Rulyt.cz.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články