Cvičení piloxing a hubnutí

11.11. 2013 • Hubnutí a cvičení 8726x

Různá cvičení pro formování těla jsou známá, nicméně málokdo slyšel o cvičení zvaném piloxing. Jedná se o relativně novou cvičební metodu, jež se už i u nás dostává do popředí zájmu. Piloxing v sobě spojuje dva takřka nespojitelné sporty - box a pilates. A jak už to u hybridů bývá, vybírají si z obou to nejlepší. 

Kombinace elegance a výbušnosti oslovila množství žen po celém světě a pomaličku zasahuje i ženy v naší zemi. První trénink tohoto nového sportu se v našich končinách odehrál v únoru 2011. Nových cvičebních metod vzniká pořád dost a velká část z nich vzniká přesně spojením několika již fungujících aktivit, tedy úplně stejně jako vzniknul piloxing. Ze statistického pohledu se spojení dvou různých sportů stává poměrně oblíbenou možností a efektivnějším a zdravějším způsobem než běžné fitness. Z každého sportu se samozřejmě vybere jenom to nejlepší. 

Piloxing do našich končin zavítal ze slunné americké Kalifornie. Právě v Kalifornii ho vytvořila sportovkyně jménem Viveca Jensenová. Ta se během svojí sportovní kariéry věnovala celé řadě sportovních aktivit a nakonec se rozhodla využít svých pohybových zkušeností a vytvořila zbrusu novou sportovní aktivitu piloxing. Piloxingem chtěla Viveca posílit u žen fyzickou i psychickou kondici.

Výsledky piloxingu

Piloxing se postupem času stává poměrně zábavným fitnessovým sportem, z něhož se vytrácí nudný stereotyp a přináší i něco naprosto nového, co dříve nebylo k vidění. Pilates má pouze zvyšovat pevnost a pružnost svalů bez nárůstu jejich objemu a během cvičení není potřeba znát větší váhové úbytky. Při boxu se na rozdíl od pilates zvyšuje tepová frekvence a začnou se spalovat tukové zásoby. A piloxing je kombinace obojího. 

Pilates pohyby jednoduše protahují tělo, zatímco box spaluje tuky. Odměnou za to bude pěkná štíhlá a zpevněná postava a ne zbytečně mužsky svalnaté ruce a nohy. Piloxing se dá označit za dynamicky střídavou hru. Pomalé kontrolované pohyby střídají energické silné údery a změny probíhají pomalu a postupně, tudíž má člověk možnost správně nasměrovat svoje tělo. Jako doplněk se užívají půlkilové zátěže na rukou v podobě rukavic upevňovaných na suchém zipu. Piloxing zároveň působí jako aerobní i silový trénink najednou. 

Některé cvičení je velice ladně vypadající, zatímco jiné je energické a dravé. Setkat se můžete i se cvičením na podložce. Během piloxingu se též tančí na výbušnou muziku. Tato sportovní aktivita by měla zaručit lepší držení těla, ploché a pevné břicho, menší objem stehen a hýždí a celkově štíhlejší profil. Také se zvyšuje síla a flexibilita a velké rozdíly se dají objevit i v energetické hladině. Mimochodem řada slavných celebrit se věnuje piloxingu a mezi nimi najdete třeba Amandu Bynes, Hillary Duff či Alexis Bledel. U nás zatím ještě piloxing tolik rozšířený není a zájemci musí opravdu hledat, kde si zacvičit. K sehnání je naštěstí instruktážní video přímo od Vivecy Jensenové. Během piloxingu se příjemně zabavíte a navíc u toho i zhubnete, což rozhodně stojí za to. Pokud vám ze začátku něco nepůjde, neobávejte se, protože základem je trénink, jelikož samo nic nepřijde. Piloxing také trénuje kardiovaskulární systém. Ideálně by se mělo cvičit v menší skupině.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články