Nejšílenější diety? Tady je pár těch opravdu nej.

10.07. 2014 • Diety 2323x

Když se řekne dieta, každému se vybaví něco jiného. Někdo dietní způsob stravování, který není až tak hrozný, někdo si představí neustálé diety, které lidé drží a ne a ne zhubnout, někdo si představí nekonečné hladovění, jiným zase vyskočí na mysl to, jak při dietě jíme věci, které bychom asi nikdy jinak nejedli, nechutnají nám. Známe to všechny, diety zkrátka zabírají část života snad každé ženě. Je potřeba si váhu udržovat, některým ženám to jde samo, ani se nemusejí nikterak snažit. Jiné ženy musejí pečlivě myslet na to, co sní, v kolik to sní a hlavně kolik toho sní. Moje babička s oblibou říkávala, že se jen podívá na zákusek přes výlohu a už má dvě kila navíc. To je hold lidské tělo, každému pracuje jinak a u každého probíhá jinak metabolický systém. A s tím bohužel nic nenaděláme, takže je jasné, že ať se snažíme sebevíc, tohle prostě nezměníme.

Diet je na světě několik tisíc, každý ví, že některé jsou lepší a jiné horší. Jsou diety, které se držet opravdu nevyplácí, které nejsou příliš dobré. Diety mají společné jedno, pomáhají nám zbavit se přebytečných kilogramů. Ovšem ne všechny fungují a co hůř, ne všechny diety jsou zdraví prospěšné, mnohé vám mohou výrazně a nenapravitelně ublížit. Každý z nás nějakou takovou šílenou dietu držel a rozhodně ví, že to není nic dobrého. Jaké jsou však ty nejšílenější z nejšílenějších? To se dozvíte v následujících řádcích, kdy se podíváme na sedm nejšílenějších diet.

Tukožroutská polévka

Pamatujete si na ni? Tukožroutská polévka měla pomoci v hubnutí. Ovšem je to poměrně radikální dieta, základ takovéto diety je v tom, že po dobu sedmi dní, jíte speciální polévku, kterou si uvaříte přesně podle receptu. Svou popularitu si užívala tato dieta v roce 1980, kdy se mezi lidmi hodně rozšířila. Dieta je ovšem zaměřená poměrně jednostranně co se stravy týče, nejíte nic jiného, nekombinujete potraviny. Stále dokola jen jedna a ta samá polévka. U této diety dochází k odvodnění těla a ke ztrátě svalové hmoty, takže moc dobrá určitě není. Kromě jiného, neodstraní tuky, takže ty jsou ve vašem těle nadále. Navíc se připravte na nadýmání, tohle totiž polévka způsobuje.

Dieta z ráje

Dieta z ráje je perfektní pro ty, co milují jídlo. U této diety můžete jíst v podstatě cokoliv. Jen je potřeba myslet na výraznost chutí. Základ této diety je tak to, že ošálíte své chuťové buňky, pak už vás pravděpodobně nikdy nebude honit mlsná, nebudete mít už chutě. Základem je každý den vypít jednu sklenici extra panenského olivového oleje nebo jednu sklenici cukrové vody. Tato jedna sklenice vám dodá 100 až 400 kalorií. Po vypití nic nejezte minimálně dvě hodiny a také je lepší, když nic necítíte. Po dvou hodinách už normálně můžete jíst. Díky jedné sklenici se pak snižuje vaše chuť na jídlo, budete jíst menší porce a tím pádem se vám také bude vaše hmotnost snižovat.

Detoxikační dieta

Detoxikační dietu vynalezl doktor Robert Linn, tato metoda považuje jako základ to, že se nic nejí, jen několikrát denně pijete speciální odvar, který tento doktor sám vynalezl. Je to "proteinový koktejl". Ovšem vše co v něm je, není zrovna moc chutné. Sestavuje se z pěkných podivností, pazneht zvířete, drcený zvířecí roh, kůže šlachy, kosti a také jiné vedlejší produkty z jatek. No chuťovka. Samozřejmě do tohoto "proteinového koktejlu" je potřeba dát spoustu barviv a příchutí, aby se vůbec dal vypít, pokud existuje někdo, kdo najde tu odvahu to vypít...

Pravěká dieta

Jak už z názvu vypovídá, dieta se inspiruje stravovacím návyky našich pravěkých předků. Jak je známo, pravěcí lidé se živili jen rostlinami a zvířaty, ničím jiným. A to zastánci diety přenášejí i do diety. Podle nich, když se dieta dodržuje, ubývá nemocí, protože pravěcí lidé nebyli tolik nemocní. Proto i tato dieta vede, tedy měla by vést k zastavení vzniku nemocí. Pravěká dieta tak obsahuje převážně libové maso, ovoce, zeleninu, ryby, různé kořeny a ořechy. Vyloučeno ze stravy je tak obilí, rafinované cukry, mléčné výrobky, luštěniny, sůl a zpracované oleje.

Dieta podle BIBLE

Tuto dietu propaguje S. Rubin z Jordánska. Funguje to na základě čistých a nečistých potravin. Nečisté potraviny jsou tedy zakázané a čisté potraviny jsou naopak přijatelné. Právě náš propagátor S. Rubin tvrdí, že tato dieta má za následek to, že se vyléčil z Kronovy choroby, nakolik je to pravda už nikdo neví. Navíc, dietu samozřejmě doprovázejí modlitby. Každý den začíná a každý den končí modlitbami. Aby byl účinek větší a lepší, modlíme se pokaždé, když nás přepadne hlad. Z jídelníčku putuje pryč maso, a pokud to jen jde, místo jídla se raději modlete.

Přežvykovací dieta

Horace Fletcher. Právě tento muž přišel s touto dietou. Tento muž tvrdí, že je potřeba každé sousto minimálně 32 krát přežvýkat. Ovšem to ještě není všechno. Přežvykujte s hlavou skloněnou dopředu, jakmile chcete sousto polknout, zakloňte hlavu a nechejte sousto, aby vám samo spadlo přímo do krku. Potraviny, které do krku samy nesklouznou, se nepolykají, ale vyplivují. Horace totiž tvrdí, že ty potraviny, které vám do krku nesklouznou, pro vás nejsou určené! Tento muž také obhajoval žvýkání tekutin a tvrdí, že člověk nemá jíst smutný nebo naštvaný.

Tasemnicová dieta

Neboli také hubnutí s tasemnicí. Jak už vypovídá název diety, je pěkně nechutná. Co je její základ? Sníst zárodek tasemnice a v těle ji nechat růst. Poté krmíte sebe, ale přitom krmíte hosta ve vašem těle, přesněji červa. Lidé, kteří této dietě věří dokonce tvrdí, že při této metodě můžete zhubnout týdně dva kilogramy. Dokonce v Mexiku jsou na tuto techniku speciální farmy, takže můžete vyjet na výlet a zároveň hubnout. Ovšem je jasné, že to, co je ve vaše těle navíc, asi nebude úplně zdraví prospěšné.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Diety'
Tipy na jiné články