Přehled nejšílenějších diet, které kdy ženy držely

26.01. 2014 • Diety 2054x

Není pochyb o tom, že některé diety mají vliv na redukci váhy. Je však nutné držet se mnoha pravidel a zachovat zdravou mysl, protože taková hladovka by pro tělo také nemusela dobře dopadnout. Mezi vůbec nejhorší se řadí ty, které se specializují pouze na jednu potravinu. Jaké jsou další šílené diety, které držely ženy z celého světa?

Ananasová dieta

Jediné, co je při této dietě povoleno konzumovat je ananas, což už samo o sobě zní šíleně. Ananas je sice v určitém množství zdravý, ale jíst ho doporučovaných sedm dní může vést ke zdravotním problémům. Navíc obsahuje pouze minimum bílkovin, takže tělo ztrácí spíše svaly, než tuk. Ananas je vhodné konzumovat například při problémech se zažíváním, avšak v nadměrném množství hrozí průjmy. Je tedy poměrně jednoduché si domyslet, jak na tom bude naše zažívání po tomto ananasovém týdnu.

Barevná dieta

První den jíte pouze zelené ovoce a zeleninu, další den zase oranžové a tak dále. Slavnou propagátorkou této diety je modelka Victoria Beckham, která díky ní údajně ztratila na váze deset kilo. Vaše tělo ale začne za krátkou dobu postrádat nenasycené mastné kyseliny a bílkoviny, které jsou v ovoci a zelenině zastoupeny v poměrně malém množství. Tato dieta je tedy ze zdravotních důvodů doporučována spíše jako tělní detox.

Dieta modelek

Doporučuje se těm ženám, které chtějí za krátkou dobu zhubnout. Je dovoleno pít pouze vodu nebo bylinkové čaje a jíst můžete pouze ovoce. Oproti předchozí dietě už je tato o trochu rozmanitější, ale pro tělo není vhodná stejně tak. Opět jsme totiž u nedostatku bílkovin, což znamená ztrátu svaloviny a oslabení imunity. Ve výjimečných případech může vést nedostatek bílkovin až k psychickým poruchám. Nemluvě o tom, že tělo bude mít neustále hlad, protože všechno to ovoce dokáže strávit poměrně rychle.

Spací dieta

Jestliže patříte mezi odpůrce ranního vstávání a neustále bojujete se stresem, můžete vyzkoušet spací dietu. Zakládá se na jednoduchém triku. Pokud nejste vzhůru, tak nemáte hlad a tudíž nejíte. Podstatný je zde tedy pouze spánek a nic jiného. Je otázkou, jak dlouho dokáže tělo tenhle styl života vydržet a nezkolabovat. Spánek je sice zdravý, ale na jídlo nesmíte zapomínat stejně tak!

Dieta z Cambridge

Tato dieta sice povoluje běžné jídlo, ale pouze to, které je speciálně vyrobeno pro ty, kteří tuto dietu drží. Jedná se vesměs o instantní výrobky (např. káva, čaj, polévky, tyčinky), které mají uměle sníženou kalorickou hodnotu a obsah všech vitamínů, bílkovin, sacharidů a tuků je zde přesně vyvážen. Je zde ovšem vysoké riziko "jo-jo efektu". Autoři této diety sice poskytují přesný návod, jak přecházet z této instantní stravy opět na normální stravu, ovšem při nedodržení těchto rad máte kila opět nahoře během pár dní.

Dieta s tasemnicí

Jedna z nejšílenějších diet, kterou kdy ženy praktikovaly. Princip je jednoduchý, stačí jenom spolknout tohoto parazita, který se usadí v těle a spořádá všechno, co se do žaludku dostane. Kila jdou pak dolů opravdu rychle, ale otázkou zůstává, kdo je ochotný takto riskovat život. Nemluvě o tom, že tasemnice si vezme opravdu veškeré živiny, včetně vitamínů a jiných látek, které jsou tělu prospěšné.

Kyslíková dieta

Jak už název napovídá, hlavní složkou jídla je zde kyslík. Americký propagátor této diety učí lidi, jak si můžou brát živiny pouze z kyslíku a zároveň tak hubnout. A pokud by vám náhodou nestačil kyslík, můžete si údajně brát energii ještě ze slunce. Jediné pozitivum je, že díky této dietě výrazně ušetříte na jídle. Bohužel se našli lidé, kteří této dietě skutečně uvěřili, díky čemuž už má tři oběti.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Diety'
Tipy na jiné články