Jak snadno a rychle zhubnout - babské rady

02.09. 2014 • Hubnutí a cvičení 7731x

Dnešní doba je plná pohodlných vymožeností, které nám sice zpříjemňují život, ale nejsou zrovna pro životní styl to pravé ořechové. Jen si vemte, kolik elektroniky lidstvo vyrábí, abyste mohli dělat všechno možné z domova. Lidé mají stále míň a míň důvodů pro každodenní vstávání, a pokud se nějaký najde, nikde není napsáno, že musíme vstávat každý den ve stejnou dobu. Dále jsou tu dálkové ovládače, díky kterým se nemusíme ani zvednout ze sedačky či z křesla, když potřebujeme něco ztlumit, vypnout nebo zapnout. Lidský organismus se vyvíjel po tisíciletí a teprve v posledním století vygradovaly trendy moderního života do takové podoby, kdy i mladé lidi trápí skolióza zad, bolest kloubů a nadváha.

Jak snadno a rychle zhubnout? Tuto otázku si pokládá na světě čím dál víc lidí, a ačkoliv tomu tak nikdy před tím v minulosti nebylo, existují i odborníci, kteří přinášejí profesně na tuto otázku odpovědi. V tomto článku přineseme spíše babské rady, kterým by možná experti ani nevěnovali pozornost, ale zdravý rozum říká, že na nich možná i něco bude.

  1. Abyste dostali Váš metabolismus do normálu, je nanejvýše nutné dodržovat stabilní denní režim, který zahrnuje jídlo, pití, spánek a ideálně sport nebo alespoň stretching. Když budete chodit spát jednou tak a pak zase jinak, bude Vaše tělo unavené už jen z toho, že musí čelit něčemu neznámému a bude řešit přijímání potravy, trávení a další tělesné funkcev jinou denní dobu, než by mělo. Lidé, kteří mají zavedené rituály, kdy jí, pijí a dělají ty další věci, o kterých jsme se zmínili výše, pravidelně, mají obecně rychlejší metabolismus a spalují tak kalorie mnohem rychleji. Lidově se říká: „Nedej tělu včas najíst a bude si uchovávat zásoby na dobu, kdy nedostane vůbec nic. Nauč se jíst pravidelně a tělo si zvykne na pravidelný přísun potravy, díky čemuž bude normálně spalovat své zásoby.“, no a ono to skutečně platí. Není to nic jednoduchého, ale začít byste měli právě v tomto bodě.
  2. Pravidelný pohyb – co to vlastně znamená? Někdo si myslí, že když se bude potit každý den jak blázen nad rámec vlastních možností ve fitku, prospěje mu to. Není to tak úplně pravda a to byste si měli rozhodně zapamatovat. Za pravidelný pohyb může být považován i každodenní stetching a procházka, párkrát do týdne nějaká větší sportovní aktivita (perfektní je běh, plavání nebo, pokud máte rádi hry, nějaký kolektivní sport jako je fotbal, florbal, basketbal, házená aj.). Vše je totiž opět o zvyku. Jestli jste měli někdy problém se šlachami nebo zkrácenými svaly, víte dobře, že rekonvalescence je zdlouhavá a náročná. Den co den musíte pro uzdravení něco dělat, abyste docílili potěšujícího výsledku. S metabolismem je to stejné, takže chcete-li se cítit dobře a začít hubnout, začněte se hýbat. Lidé často zapomínají, že je důležité i chodit, vozí si zadek v autech a na pěší chůzi nebo kolo si málo kdy vzpomenou. Tělo je ale odjakživa zvyklé chodit a přirozeně se venku hýbat…
  3. Vzduch, světlo, spokojenost – tři věci, které si musíte dopřát! Viděli jste pohádku Lotrando a Zubejda? Pokud ano, tak víte, že Zubejda byla nemocná a žádný lékař nevěděl, jak jí pomoci. Potom přišel Lotrando se svým přítelem a vymysleli geniální plán, jak princeznu uzdravit. Otevřeli okno a vpustili do její ložnice, kde stonala, čerstvý vzduch a slunce. Ke všemu se Zubejda zamilovala a najednou jí bylo lépe. Jde samozřejmě o pohádku, ale to nemění nic na faktu, že samotná myšlenka léčivého medikamentu vychází z pravdy. Pokud jste pravidelně zavíráni v tmavém bytě nebo kanceláři, skoro nevycházíte ven a trápíte se, protože neděláte, co dělat chcete, změňte to! Začněte s tím, že z té tmavé kobky vylezete ven, i kdyby to mělo být jen v rámci nákupu nebo cestování za rodinou či přáteli. Procházejte se venku, čím více bude slunečního svitu a čerstvého vzduchu, tím lépe. Pozitivně Vás to naladí a ještě tím uděláte velký krok kupředu pro své zdraví. Někdo by mohl namítat, že stres je také cesta ke zhubnutí. Ano, dá se to tak říct, ale člověk, který hubne ze stresu, se dostává do kolotoče mizérie a nikde není psáno, že bude hubnout, i když se dostane do pohody, je to právě naopak. Pokud hubnete díky stresu, je více než pravděpodobné, že ve chvíli, kdy se dostanete trochu víc do pohody a začnete normálně jíst, váha poroste nahoru. Je to důsledek uchovávání zásob, který jsme popsali více v prvním bodě tohoto článku.

Pokud jste se pročetli článkem až do těchto míst, přejeme, ať se Vám podaří nastolit správný režim, který Vám bude vyhovovat. Je jen na Vás, jak si denní režim nastavíte, hlavně že bude pravidelný a bude Vám vyhovovat. Už to je prvním krokem k úspěchu.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články