10 tipů jak zhubnout bez diet

22.02. 2014 • Diety 2656x

Většina lidí chce zhubnout alespoň nějaké to kilo. I ti štíhlí by na sobě našli vždy nějaký ten špíček, který by později mohli postrádat. Někomu prostě stačí pár kil, jiný nadbytečné tuky počítá na desítky kilogramů. Ať je to jak chce, zkouší lidé pořád takové ty „zázračné“ diety, díky kterým se sezením na zadku můžete zbavit nadbytečných kil během pár týdnů, někdy i dní. To je samozřejmě blaf, protože takto žádný normální člověk zhubnout nemůže. Jedině snad v tom případě, že přestane úplně jíst, jenže to by zas znamenalo selhání organismu a vážné poškození orgánů. A takováto drastická dieta stejně není žádným řešením, protože jakmile člověk začne zase jíst, a to i velice opatrně, pak nabere mnohem více, než původně měl. Tělo má zkrátka „svoji hlavu“ a chce se pojistit pro případ, že by nedostatek potravy opět nastal. Takže ihned přeměňuje přijatou energii na tuky a ukládá si je na „oblíbených“ místech – zadečku, břiše, stehnech a bocích. A tohoto přece nechce nikdo dosáhnout. Kolikrát pomohou jen takové triky, které když dotyční dodrží, pak budou hubenější, aniž by se pustili do dodržování „zázračných“ diet.

Pijte hodně vody

Prvním takovým základním a důležitým bodem je pití vody. Když máte žaludek plný vody, tekutiny, pak stěží máte touhu nadlábnout se něčím jiným. Skvělým trikem, jak se nepřejídat je před každým jídlem vypít sklenici čisté, dobré vody. Částečně tak zplníte žaludek a sníte i méně, než se zcela prázdným žaludkem. Navíc tím zabijete dvě mouchy jednou ranou, protože tak zvýšíte příjem tekutin a váš pitný režim na tom bude lépe. Pročistíte organismus, vaše tělo bude kompletně hydratované a také se zbavíte nesnesitelných bolestí hlavy, pokud jimi trpíte. Nejčastěji lidé totiž trpí bolestmi hlavy právě kvůli nedostatečnému příjmu tekutin.

Jezte menší porce na menším talíři

Velice šikovným trikem je vyměnit doma klasický velký talíř za menší. Je všeobecně známo, že podvědomě si nandáváme tolik jídla, aby rovnoměrně zaplnilo talíř. Proto, pokud bude menší, logicky si dáte podvědomě i méně jídla. Když tento trik spojíte s pitím sklenice vody před jídlem, pak vám budou brzy staré kalhoty volné. Výborné na tom je, že přitom nebudete strádat hlady a ani omezovat potraviny, které můžete nebo nemůžete jíst. A prosím, žádné výmluvy o tom, že si dáte méně jídla i na velký talíř, ne, to fungovat nebude, takže určitě, pouze malý. Pokud jej doma nemáte, tak do něj investujte. Třicet korun jistě za to stojí

Větší vidlička

Hodně zajímavým trikem je větší vidlička. I když je to neuvěřitelné a podivné, funguje to. Dokonce to bylo vědecky prokázáno, že lidé, kteří jedli větší vidličkou, toho snědli méně, než ti, kteří si pokrm konzumovali pomocí desertní vidličky. Je to podvědomé vnímání, kdy nás malý příborový nástroj nutí vícekrát si vložit do úst, právě pro svoji malost a tím, když máme vidličku o dost větší, pak jakoby nám postačí méněkrát. A to přitom obsah na vidličce může být úplně stejný. Opět chytré doplnění triku – velká vidlička, malý talíř a sklenice vody. S touto kombinací se v létě budu předvádět v té tenounké minisukni.

Jezte s mužem

V případě, že jste žena, jezte častěji s muži, ideálně pokaždé. Je dokázáno, že dámy, které konzumují pokrm ve společnosti mužů tak nějak podvědomě toho jedí schválně méně a ani nehltají, jedí tak jak opravdové dámy. Ano, existují i výjimky, ale těch je poskrovnu a opravdu většina žen prostě nechce vypadat před jinými muži, a to je nemusí fyzicky přitahovat, jako ženská bytost a ne jako hospodský štamgast, který slupne guláš, zapije pivem a hlasitým říhnutím oznámí konec své obědové přestávky. To je typické pro jisté typy mužů, ale pokud se takto bude chovat žena, nikdy ji i takoví chlapi nebudou brát jako ženu. Tudíž podvědomě se ženy před muži snaží jíst zdravě a méně.

Schovávejte vše sladké

A také nezdravé potraviny. Je to úplně jednoduchý trik. Také se vám občas v noci, nebo v pozdní hodinu, chvíli před tím, než jdete spát, stane, že dostanete chuť na něco dobrého? Může to vyvolat reklama na čokoládovou tyčinku, ale i prostě jen náhlá chuť. Začnete doma hledat. Pokud něco najdete, skončí to ve vašem žaludku. A pokud ne, jdete spát. Možná trochu rozmrzelí a se slinou na jazyku, ale zase pořád o něco štíhlejší, než v případě čokoládové tyčinky. Ale patří sem i ten zvyk, jakmile šikovná hospodyňka upeče buchty a dá je na talíř, na stůl, aby si příchozí brali a pohostili se. Jenže to také způsobí, že to, co máte na očích, máte také chuť sníst. A většinou se i tak stane. V duchu si říkáte, že jeden kousek přece neublíží, ale to stejné i u dalšího. Ani se nenadějete a máte v sobě celý pekáč buchet. Jenže čekáte návštěvu, pak upečete další. Ti toho mnoho nesnědí, ale vy opět, večer u televize si dáte, přece to nenecháte oschnout nebo zkazit se, že? Nic takového nedělejte a dobré pochutiny raději dejte do lednice, nebo spíže.

Světlo v noci

Díváte se ne nějaký napínavý film, a abyste atmosféru ještě umocnili, tak zhasnete světlo a necháte pouze hrát televizi? Pak děláte jednu dietní chybu. Takové světlo totiž působí na vaše chuťové pohárky jako magnet a vy dostanete pocit, že máte hlad, či chuť na něco dobrého. A tak zaběhnete do kuchyně a už se to nese – kolečka salámu, zbylé palačinky a slané tyčinky. A abyste to měli čím zapít, pak si donesete dietní kolu. A to je jeden velký problém, kterého se dopouštíte, a proto vaše stehna kynou jako dobře udělaný kvásek.

Pište, co jíte

Když budete mít na očích seznam všechno, co jste ten den, týden i měsíc zkonzumovali, většinou se zhrozíte, kolik toho do sebe vtlačíte a tak se snažíte příště jídlo omezovat. Obecně to platí i pro složení stravy. Když se tam budou objevovat samé nezdravé a druhotně zpracované potraviny, a silně tak zastíní čerstvé ovoce a zeleninu, pak se musíte zastydět a rychle nastavit jídelníček tak, aby právě čerstvá zelenina i ovoce s převahou zvítězily nad uzeninami a brambůrkami či čokoládou.

Bacha na vůně

Ty udělají divy. Také se vám stává, že do práce nebo školy chodíte kolem pekárny či prodejny pečiva, kde to tak dokonale voní a vás to nutí vejít a něco „malého“ si koupit? Pak právě o tom je řeč. Nejde tak ani o to, že by vám kručelo v břiše. Většinou jste dokonce po snídani, ale ta vůně s vámi zamává. Stejně tak dokonalé aroma pečínky z trouby. Lidem obvykle naskakují sliny na jazyk a jen naprázdno polykají. Vyhněte se krásným vůním a kolem stánků s rychlým občerstvením choďte obloukem.

Pozor na štíhlé kamarády

Jestliže máte hodně štíhlé kamarády a kamarádky, pak máte podvědomě pocit, že vypadáte stejně. Tedy, i v tom případě, že máte nadváhu a vedle nich vypadáte ještě mohutnější, než ve skutečnosti jste. Lidé totiž to, co vidí, do toho se také vcítí. Ony se mohou přecpávat a stejně to na nich nebude vidět. Proto s nimi držíte krok a splácáte do sebe kde co. Pozor, raději se obklopte těmi těžkotonážními.

Nezobat

Posledním důležitým pravidlem, kterého byste se měli řídit je to, že nebudete neustále uzobávat. Nic na způsob sladké tyčinky, kterou máte v šuplíku u pracovního stolu. Každou chvíli si totiž kousek uzobnete při práci a ani si to pořádně neuvědomíte. A to platí o všem. Kdykoli jíte je něčeho „trochu“, pak tak nakonec spořádáte pěknou dávku a máte pocit, že jste nic nesnědli. Pozor.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Diety'
Tipy na jiné články