5 důvodů proč chodit do fitka

02.09. 2013 • Hubnutí a cvičení 2974x

Čtete o tom na plakátech, v novinách, na internetu a slýcháte o tom od kamarádek. Sama jste se ale ještě k první návštěvě fitka nedokázala odhodlat, přestože i Váš pubertální syn už tam několikrát byl? Přečtěte si pět důvodů, které vás jistě donutí popřemýšlet o tom.

1) Pravidelnost

To, že posilovny a fitness centra nejsou úplně cenově dostupné pro každého, je všeobecně známý fakt. Na druhou stranu, kam lépe investovat peníze, než zrovna do svého zdraví? Už jenom to, že si zakoupíte vstup nebo permanentku do nejbližšího fitness centra, Vás donutí, aby jste se tam alespoň dvakrát týdně ukázala, což je pořád lepší, než vůbec. Uvědomte si, že pravidelnost znamená mnohem víc, než zajít tam, jen když máte zrovna chuť. A v neposlední řadě Vás to vyjde i cenově mnohem lépe, díky nejrůznějším předplatným a členstvím na určitou dobu, což je mnohem výhodnější, než platit pokaždé jednorázový vstup.

2) Bezchybnost

Je Vaším největším argumentem, že stejně jako v posilovně můžete cvičit i doma a zadarmo? Jistě, tvrzení je to pravdivé, tedy pokud máte udělaný trenérský kurz a podrobně znáte techniku provádění jednotlivých cviků, což pravděpodobně neznáte. Tisíce žen cvičí pár hodin týdně doma v obýváku před televizí, ale kdo těmto ženám zaručí, že cviky provádí bezchybně? Napodobovat pohyby fitness trenérů na DVD a ve skutečnosti je totiž něco zcela jiného. Ti první Vám totiž neřeknou, co děláte špatně a jak cviky provádět technicky správně. Že to není zdaleka tak důležité? Bohužel i bohudík ano, jde tady totiž o zdraví. Při špatném provádění cviků si můžete klidně natáhnout sval nebo si zadělat na bolesti zad, a to ještě mluvím o těch mírnějších následcích. Myslete proto zodpovědně, komu svěřujete své zdraví.

3) Motivace

Je známo, že fitka jsou plná krásných těl, ať už trenérů a trenérek, nebo ostatních lidí, co tam už nějakou dobu chodí a pracují na sobě. To znamená, že je tam nejen na co se koukat, ale ještě něco, co Vás může skvěle motivovat. A můžete zapomenout na motivační fotky a citáty! Samozřejmě si z těchto lidí ale nesmíte připouštět k tělu žádné komplexy! Naopak zaujměte takový postoj, že cvičíte, abyste také jednou takhle vypadala!

4) Utužení vztahu s kamarádkou

Marně hledáte ve svém nabitém programu alespoň pár minut času na sraz s kamarádkou? Co takhle začít navštěvovat posilovnu spolu? Můžete spolu sledovat své pokroky, porovnávat výsledky, donutí Vás to chodit pravidelně a ještě si u toho můžete příjemně popovídat!

5) Zdraví především

V neposlední řadě si uvědomte, že to neděláte jen pro krásnější postavu, ale i pro své zdraví. Sport posiluje ducha, příznivě působí na oběhovou a nervovou soustavu, snižuje riziko infarktu a jiných srdečních nemocí, produkuje do těla hormony štěstí endorfiny (čímž eliminuje stres) a má mnoho dalších plusů. K úplnému zbavení se celulitidy je potřeba správné prokrvování lymfatického systému. A víte, jak ho správně prokrvit? Přesně tak, opět sportem! Mimo jiné také vědecká studie mezi aktivními a neaktivními sportovkyněmi ukázala, že u těch aktivních se akné a černé tečky vyskytují až o 40% méně! Tak co, chystáte se odpoledne do posilovny?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články