Vánoční hříchy na postavě? Odčiňte je! 2. část

06.02. 2014 • Hubnutí a cvičení 1522x

Vánoce jsou u hodně lidí svátky hlavně o dárcích, jídle, pití a návštěvách. Vánoce jsou takovým fenoménem na jídlo podobně jako Velikonoce. Lidé pečou cukroví, dělají nádivky, chlebíčky, jednohubky, pečou dorty a vaří jako pro regiment vojáků. O svátcích málokdo drží dietu, ono to ani moc nejde, když všude okolo vás je tolik dobrého jídla, sladkostí a pití, nejde odolat. Po Vánocích to tak i vypadá, kilogramy navíc, které jsou na váze ukázány, nejsou vůbec nic příjemného. Nabírají se tyto kilogramy poměrně lehce, ovšem shodit je, není vůbec nic jednoduchého a snadného, právě naopak, shazování kilogramů je věc poměrně těžká, i když mnoho lidí tvrdí, že tomu tak není. Musíte se rozhodnout hubnout a opravdu to chtít, teprve pak budete hubnout a uvidíte, že vám to půjde lépe. Když se chcete zbavit povánočních kilogramů, obvykle to znamená shodit jen pár kilogramů, které jste během vánočního hřešení a vánočního pojídání nabrali. Nějaké rychlé diety nebo hladovka nezaberou, na to vezměte jed, případně zaberou, ale jakmile budete zpátky na své váze a přestanete se kontrolovat v jídle, zase se k vám hezky dostanou a nabalí se k vám. Je vždy dobré zatočit s nimi na co nejdelší dobu a tak, aby se už nevraceli zpátky.

Leden je měsíc, kdy posilovny a různé fitness zaznamenávají nárůst klientů. Je to jednak i novoročními předsevzetími a jednak také tím, že se mnoho lidí o Vánocích nehlídalo a chce kilogramy navíc vypotit. My pro vás v následujícím článku máme tipy a triky na to, jak se vánočních hříchů a kilogramů, které jste nabrali během vánočních svátků, zbavili a to jednou a provždy.

Sport? Nutný je takový, který vás baví

Sportování je při hubnutí nutné, to ani jinak nejde. Musíte si najít takový sport, který vás bude bavit, který bude pro vás potěšením. Někoho baví posilování v posilovně, někdo nejraději cvičí v pohodlí domova. Pro někoho zrovna tohle není vůbec nic příjemného, někoho to nemusí vůbec ani bavit. Pro to například aerobní cvičení bude to pravé ořechové pro ty, kteří nechtějí jen posilovat, chtějí také při sportování tančit a podobně. Sporty kombinujte, střídejte. Když sportujete dlouhou dobu jedno a to samé, vaše tělo si na tento pohyb brzo zvykne a už se díky tomuto pohybu nebudou spalovat kalorie. Právě proto je potřeba neustále sporty střídat a právě díky střídání vaše tělo nebude zvyklé na jeden určitý pohyb a tak bude neustále spalovat tuky.

Ranní sport? Pro tělo to nejlepší

Ráno, jakmile se probudíte, asi nemáte moc náladu na nějaké sportování, ovšem pro vaše tělo je právě ranní sport to nejlepší a pro tuky je to jistá smrt. Spalujete tuky mnohem lépe a rychleji. Pokud jdete cvičit do půlhodiny po probuzení, nic nejezte, jen se zlehka napijte. Pokud to bude víc jak půlhodina, dejte si něco lehoučkého, jako například nějaké ovoce a pak vyražte cvičit. Jako ranní sport může být vhodný například běh, aerobní cvičení, kdy si snížíte zátěž a budete cvičit zhruba dvacet až třicet minut. Samozřejmě ranní sport není pro všechny a tak vám ranní sportování nemusí být příjemné.

Alkohol? Raději ne.

Alkohol je pro jakoukoliv dietu jasným zabijákem číslo jedna. Proto v tuto chvíli není moc doporučován. Ovšem pokud podlehnete a něco si dáte, nevyčítejte si nic. Například si vyberte místo piva sklenici vína nebo ideálně vinný střik, který v sobě má minimum kalorií. Pozor například na míchané koktejly a míchané drinky, to jsou věci, kde se přidává mnoho sirupů, džusů a to vše obsahuje cukry, které nejsou vůbec prospěšné pro vaše hubnutí.

Tekutiny, tekutiny a ještě jednou tekutiny

Při hubnutí je potřeba doplňovat neustále tekutiny. Nejenže to pomáhá vašemu tělu, vaší pleti a podobně, ale když máte dostatečně zavodněný organismus, mnohem lépe hubnete. Nebude vás bolet hlava, nebudete dehydratovaní. Když nebudete pít, budete hubnout a ještě k tomu cvičit, můžete být hodně dehydratovaní a můžete dokonce i kolabovat. Samozřejmě nemáme na mysli všechny tekutiny jako například slazené nápoje a tak dále. Nejvhodnější jsou neslazené čaje, obyčejná voda, neperlivá voda, občas minerální voda s příchutí. Tělo při hubnutí ideálně přjímá od litru a půl až do tří litrů tekutin denně.

Zhřešila jsem. Dieta je v háji.

To rozhodně není! Podlehnout chutím a dát si zákusek, smažený řízek, bůček a podobně. Ta slast, když si do čokoládového dortu kousnete, nebo se zakousnete do smaženého řízku, je k nezaplacení, ovšem poté přicházejí výčitky svědomí. Jakmile dokoušete poslední sousto, rázem se objeví. Neměla jsem to dělat, proč jsem podlehla, proč nejsem silnější, dieta je v háji, zase jsem zklamala, nedokázala jsem se udržet a podobně. Pro vyvážení si zacvičte a pokračujte v dietě dál, není potřeba se obviňovat, deptat a stresovat. Hlavní je, že budete dále pokračovat. Je mnoho lidí, kteří u diet občas zhřeší, důležité je pokračovat dál a nepolevit.

Psychická pohoda a žádný stres

Stres neprospívá nikomu a to v žádném případě. A neprospívá to ani hubnutí a hubnoucímu procesu. Hubnutí není o stresu, musíte být v psychické pohodě a nestresovat se z jídla, ze cvičení a z toho, jestli za týden shodíte dva kilogramy nebo čtyři kilogramy. Každé tělo je nastaveno jinak, pracuje jinak a musíte si uvědomit, že to co jednomu jde shodit za týden, druhý může shazovat týdny tři a naopak. S tím se musíte smířit a musíte se odprostit od nějakého časového limitu. Hubnutí není závod.

Udržovat a udržovat

Jakmile dosáhnete na tu správnou číslici na váze je to pro vás výhra. Krásně se vejdete do svého oblečení, nejste do ničeho napresovaní, nemusíte se stresovat, zda něco zapnete a podobně. Ovšem aby to tak i zůstalo, musíte si postavu i váhu udržet a to také není nic jednoduchého, alespoň pro začátek. Neměňte proto nijak zásadně sestavu potravin, přísun potravin, přísun tekutin, zeleninu i pohyb.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články