Ranní cviky a jak na ně

10.09. 2013 • Hubnutí a cvičení 3957x

Ranní cviky? Už při té představě se vám ježí chlupy. Jasně, po ránu si člověk chce co nejvíce přispat, je rozespalý a hledí jen na to, jak se umýt, namalovat, oblíknout, případně nasnídat, vzít tašku, boty, bundu a vyrazit do práce. Navíc ještě cvičit, taková sebevražda. Možná pro někoho ano, ale ranní cviky vám dokáží nastartovat celé tělo, prokrví tělo a vy máte energii a chuť jít do práce. Navíc vás cviky proberou. Samozřejmě, že nebudete cvičit hodinu až do úplného úmoru a vyplítváte tak všechnu energii hned ráno na cvičeníí. Chce to spíše pohodové cvičení, kterým si protáhnete celé tělo. Navíc to pomůže vašim zádům, nebudou vás bolet, když každý den sedíte v práci.

Na cvičení si stačí vyhradit každé ráno asi deset až patnáct minut. Cvičte s celým tělem, procvičujte jej od shora až dolů. Obvykle můžete cvičit na karimatce, dece nebo nečem podobném. Jestli tohle cvičení stačí jen k hubnutí? Nestačí. Tohle cvičení je na prokrvení a protažení, ne na to, aby tělo zhublo. Samozřejmě něco málo to pomůže, ale musíte kombinovat cvičení s ranním protažením a také se zdravou stravou. Jaké cviky ráno provozovat? Zde jsou.

1. HLAVA

Hlavu si můžete procvičit několika cviky. Stoupněte si rovně, můžete i před zrcadlo. Hlavou otáčejte ze strany na stranu. Asi pětkrát. Hlavou můžete kroužit půlkruhy, také pětkrát. Dále také můžete ruku přiložit na protější spánek a hlavou jít proti ruce. Poté hlavu mírně pootočte a směřujte bradu dolů. Ruce poté vyměňte. Na každou ruku opakujte pětkrát. Jde o to, aby, jste cviky prováděli důkladně a pečlivě. Není to o rychlosti, ale o preciznosti. Cvičte raději pomaleji a opatrně. Opakovanost cviku si zvolte sami, podle toho jak vám to bude vyhovovat. Nejděte do bolesti, pak by vás celý den boleli svaly.

2. RUCE

Další na řadě jsou ruce. Ty procvičíme dobře několika jednoduchými cviky. V ramenou je dobré rukama kroužit. Dopředu a dozadu. Vždy pětkrát. Ruku natáhněte před sebe a druhou rukou jí tiskněte k prsům. Ruce poté vyměňte. Každou ruku procvičte minimálně pětkrát. Ruce spojte dlaněmi a poté je spojené směřujte nad hlavu. Zase nejděte do bolesti, pouze tam, kam vás tělo pustí. Pětkrát opakujte. Ruce otáčejte v loktech. Pomalu a ne, pokud vás lokty bolí. Zase opakujte pětkrát. Poté můžete kroužit také zápěstím, a rovněž pětkrát.

3. BŘICHO A BŘIŠNÍ SVALY

Bříško a břišní svaly procvičíte tak, že se mírně rozkročíte a vytáčíte z jedné strany na druhou. Ruce si přitom dejte v bok. Otočte se na každou stranu minimálně pětkrát. Poté spojte ruce, spojené natáhněte před sebe a spolu s rukama se skloňte do mírného předklonu, záda však mějte rovné. Také proveďte minimálně pětkrát. Dále si lehněte na podložku, nohy mírně pokrčte. Zvedejte trup nahoru a dolů. Dál ležte na podložce, jednu pokrčenou nohu si přehoďte přes druhou. Hlavu si podepřete dlaněmi a K pravé noze se vytáčete levou rukou, poté ruce a nohy vyměňte. Každou stranu procvčte pětkrát. Pohyby dělejte pomalé a táhle, nesnažte se o rychlost, ale o preciznost.

4. NOHY

Zůstaňte na zemi, ležte a nohy mějte mírně pokrčené. Zvedněte je, chvíli držte ve vzduchu a poté zase položte na zem. Toto opakujte nejméně pětkrát. Rovněž můžete také udělat dřepy. Stůjte na jedné noze, nohu zvedněte a chvíli držte ve vzduchu, poté dejte dolů. Nohy vyměňte a opakujte pětkrát.

5. CELKOVÉ PROTAŽENÍ

Na konci cvičení je dobré se vydýchat. Nohy, mírně rozkročte, s nádechem ruce zvedněte do výšky a s výdechem ruce spusťte a s výdechem spusťte také tělo. To opakujte třikrát a cvičení máte ukonce.

Při cvičení nezapomeňte pořádně a pravidelně dýchat. Cviky nemusíte provádět všechny, vyberte si například jeden cvik na protažení hlavy, druhý na protažení rukou a podobně. Nebo také cviky obměňujte každý den či každý týden.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články