Potraviny, po kterých zhubnete

28.08. 2014 • Zdraví 2631x

Když se řekne dieta, asi každému z nás se něco vybaví. Někdo se pousměje, protože sám ví, že se neustále dietami probírá a zkouší nové a nové diety ve snaze zhubnout nějaké to kilo, někdo se jen zamračí, protože jsou diety plné omezení, příkazů a podobně, někdo se usmívá, protože díky dietám shodil požadovaný počet kilogramů a někdo si jen povzdechne, stejně jsou všechny na jedno brdo, nemá to moc smysl je držet, nejlepší je se na to vykašlat a neřešit to, každý nějak vypadáme a někdo zkrátka je štíhlounký a někdo zase baculatý co na tom. Každý máme jiný názor, jiné zkušenosti, vidíme to jinak. A to je na tom možná to zajímavé a zvláštní, ale také jedinečné. Diety a hubnutí je zkrátka věc, kterou je někdo "posedlý" nemůže si zkrátka pomoci nedržet diety a někdo nad nimi zase mávne rukou, nemá pevnou vůli, podlehne často svým chutím, nechce se mu cvičit, nechce se mu jít po schodech, když v domě je výtah, zná to asi každý, jsou chvíle, kdy se nám nic nechce, nejraději jen zalézt do postele, kolem postele naskládat nezdravé potraviny jako pizzu, bonbóny, čokoládu, tučné věci a podobně.

Dnešní doba však přeje zdravé stravě a už i v supermarketech si můžete koupit zdravé potraviny. Jasně, chce to delší dobu, na zkoumání etiket, kolik je tam éček, umělých sladidel a podobných věcí, ale vyplatí se to, i když je pravda, že brát to úplně doslova se nedá, kdy že něco bez tuku, může se to kompenzovat cukrem, což taky není úplně nejlepší. Musíte být realističtí. Kilogramy, které máte navíc, můžete poměrně úspěšně shodit a to díky potravinám, které vám s tím pomůžou. Že takové neznáte? Budete se divit, ale v běžných supermarketech je jich poměrně dost a ani nemusíte rozbíjet prasátko, nejsou nijak drahé. Jaké potraviny to tedy jsou? Pojďme se na ně podívat v následujících řádcích.

Skořice

Právě skořice vám pomůže s tím, že váš apetit udržuje na uzdě. V lidském těle má funkci inzulínu, pomůže vám udržet hladinu cukru v krvi a navíc brání, aby vás nečekaně přepadl hlad. Je jasné, že skořici asi nebudete konzumovat jen tak, můžete si ji například zamíchat do jogurtu, stačí vám půl lžičky, přimíchejte si ji do jogurtu a máte vystaráno, jak snadné.

Káva

Ač je to k nevíře, i káva zde patří. Podporuje totiž látkovou výměnu, když si ji dáte ke snídani. Pokud podporuje látkovou výměnu, tělo si musí energii brát z tukových zásob, které má v těle uložené a tím pádem hubnete. Kávu si také můžete přisladit, ovšem dejte pozor, pouze jedna lžička cukru postačí, jinak už kalorie útočí na vaše tukové zásoby s novými a novými zásobami. S kávou to ani není dobré přehánět, kdo pije čtyři kávy denně, měl by se zamyslet.

Červená paprika

K pravidelnému cvičení přidejte taky pravidelnou konzumaci červené papriky. Pokud sportujete, červená paprika vám pomáhá až o dvacet procent více spalovat kalorie, tvrdí to kanadští vědci. No za pokus to každopádně stojí, co říkáte?

Borůvky

Tak borůvky redukují tuk ve vašem těle. Dvě stě gramů denně pomáhá s obvodem vašeho bříška, to tvrdí američtí vědci. Borůvky v těle aktivují geny. Právě tyto geny podle amerických vědců dávají pokyn v těle spalovat cukry a tuky, které jsou ukládány.

Mentolové bonbóny

Mentolové bonbóny bez cukru jsou podle neurologa Hirsche ty pravé pro hubnutí. Když si každé dvě hodiny dáte jeden bonbón, snížíte tak svůj týdenní přísun kalorií a to až o 2800 kalorií. Navíc také chuť a vůně vám pomůže více vnímat chuť jídla a nesmíme pak takové množství jídla jako obyčejně.

Fíky

Ovoce sušené i ovoce čerstvé v sobě obsahuje spoustu balastních látek. Tyto látky jsou tak velmi vhodné pro chvíle svačiny. Balastní látky tělo nezpracovává, ihned je vyloučí a člověk se po nich cítí dlouho sytý, což k dietám velmi vydatně pomáhá.

Ořechy

Říkáte si, to snad ne, ořechy v sobě mají hodně kalorií. To ano, mají, ale padesát gramů týdně vám nikterak neublíží, tělu to pomůže, protože právě ořechy tělo využije k lepšímu spalování tuků, pokud však budete dodržovat množství padesáti gramů týdně, nemáte se čeho obávat.

Jogurty

Jogurty jsou zdrojem vápníku. Právě vápník vám zabrání ukládat do těla tuk. Mnohé ženy, které se zúčastnili výzkumu v Americe podle údajů, shodily až o osmdesát jedna procent více tuku na břiše, což je samozřejmě velký pokrok. A díky čemu? Díky jogurtům, které zařadili do svého jídelníčku.

Ovoce a zelenina

Ovoce a zelenina, nejlépe zelené barvy. Proč právě zelená? Právě v tomto ovoci a v této zelenině je nejvíce obsahu vitamínu C. Tedy brokolice, kiwi, zelí, petržel, paprika a podobně.

Drůbež

Kuřecí maso obsahuje velmi velké procento bílkovin. To je samozřejmě velmi dobré pro tvorbu svalů. Podle vědců, když jíme často kuřecí maso, jsme aktivnější a lépe pak spalujeme kalorie. Drůbeží maso se dá připravit na mnoho způsobů, což samozřejmě je plus, protože nezůstanete jen v šedi jedněch a těch samých jídlech a receptech.

Luštěniny

Ty vás zasytí na delší dobu, což také dietě a hubnutí pomáhá. V luštěninách je také hodně železa, minimum tuku, vitamín B, bílkovin, zinku a balastních látek. Pokud jíte pravidelně luštěniny, obyčejně nemáte problémy s nadváhou, váhu díky luštěninám zredukujete.

Žitný chléb

Efekt sytosti žitného chlebu je až osm hodin, což je samozřejmě velmi efektní. Navíc, ani odpoledne nemáte pocit hladu, což je logicky dobře.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Zdraví'
Tipy na jiné články