Zelený ječmen a hubnutí

02.04. 2016 • Zdraví 3822x

Redukce váhy je pro mnohé z nás stále boj na celý život, ve kterém tak nějak pořád ne a ne uspět bez ohledu na to, co všechno jsme už zkusili. Příčin přitom může být i více. Kromě nedostatku pohybu nebo nevhodné skladby stravy se může jednat i o další překážky. S většinou z nich je ale zelený ječmen schopný poměrně dobře zatočit.

Jak může zelený ječmen pomoci s hubnutím?

Detoxikace našeho těla

Detoxikace obecně (tedy očištění) hraje podstatnou roli pro lidské zdraví a nemusí se jednat zrovna o hubnutí. Ovšem právě během něho může detoxikace velmi pomoci. Pokud se totiž naše tělo zbaví nejrůznějších škodlivin a usazených odpadních látek, bude rychleji a lépe reagovat na změny ve stravovacím režimu. A změna přichází s každým hubnoucím procesem. Dietní opatření totiž znamenají jinou sestavu jídelníčku a neoddělitelně také navýšení nutného denního množství pohybu. Nicméně kolikrát se chtěný efekt nedostaví. Zde platí, že pokud se na samotný proces připravíte skrze zelený ječmen jako složku jídelníčku, bude výsledek následujícího programu nepochybně lepší.

Stejně tak nezapomeňte na pitný režim a dbejte na dostatek tekutin během celé očisty. Aspoň 2,5 litru tekutin denně. Pokud koupíte zelený ječmen jako produkt v prášku, můžete ho rozpustit ve vodě a současně s tím doplnit i tekutiny.

Během procesu očisty počítejte s tím, že ne vždy to bude příjemné. Může se vám zhoršit stav pokožky, budete unavení, bude vás bolet hlava a můžete trpět průjmem. Tyto stavy ale netrvají dlouho a během pár dní se váš organismus vrátí do normálu. To je také ukazatel skutečnosti, že očista probíhá správně a stav vašeho těla se zlepšuje.

Správná funkce metabolismu

Hlavně chroničtí uživatelé diet znají velmi dobře stavy, kdy jejich tělo ignoruje jakákoli opatření a dobré úmysly. To je většinou následek rozhozeného metabolismu a ten odpovídá za spalování tuků. Může to ale potkat i starší lidi, kterým metabolismus zcela přirozeně zpomaluje.

Důsledkem toho všeho jsou neuspokojivé výsledky úbytku váhy. A přitom obvykle stačí zcela přírodní látky, aby byly metabolické procesy správně podpořeny a zelený ječmen je jedním z těchto prostředků. Obsahuje krom vitaminů a minerálů také enzymy, které jsou právě pro metabolismus velmi potřebné.

Dodání energie

Tady se asi milovníci masa začnou smát. Je ale faktem, že i rostlinná strava dodává tělu hodně energie, nemusí jít vždycky o maso.

Hlavně na začátku hubnutí je tohle hodně důležité. Dost adeptů není totiž na počátku procesu v nejlepší kondici a od nezvyklého množství pohybu budou více unaveni. A pokud únava trvá dlouho, mohou někteří jedinci ztratit motivaci v kůře pokračovat. Tady přichází opět na řadu zelený ječmen, který umí únavu zahnat a dodat energii pro další aktivitu.

Snížení rizika špatné výživy

Konzumace zeleného ječmene v pravidelných dávkách během hubnutí a diet má také funkci preventivní. Dost zájemců o snížení váhy není k vlastnímu tělu tak zodpovědná a chtějí spíš rychlou krásu než zdraví. Často proto drží diety navržené velmi jednostranně a v organismu pak chybí velmi podstatné látky. Pokud zařadíte do jídelníčku také zelený ječmen, mnoho těchto látek rychle doplníte.

Co ještě k hubnutí říct?

Nelze opomenout skutečnost, že samotný zelený ječmen rozhodně není řešením. Jde pouze o jeden z nástrojů, který se projeví pouze v souladu s dalšími, hlavně s pravidelným pohybem, bez kterého se žádná dieta neobejde. Pak je tu samozřejmě nutná změna jídelníčku. Pokud si  s ní nebudete vědět sami rady, najděte si poradce na výživu. Ke každodennímu pohybu – taky nemusí jít o nic drastického. Taková ostrá chůze nebo jízda na kole po 1 – 2 hodiny za den stačí. Pokud těmto podmínkám umíte vyhovět, bude vám zelený ječmen dobrým pomocníkem na cestě za lepší postavou.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Zdraví'
Tipy na jiné články