Když nemáte čas aneb Jak spálit kalorie během pár minut

25.04. 2014 • Hubnutí a cvičení 2259x

Jste od rána do večera v práci a když už se konečně dostanete domů, rozhodně nemáte náladu na návštěvu posilovny? Je zcela pochopitelné, že se mnoho žen přes všechny starosti prostě ke cvičení nedostane. Ty chytřejší ale vědí, že kalorie můžou spálit i v klidu domova při každodenních neodkladných záležitostech, nebo prostě jen tak, když si najdou pár minut času.

Venčení psa

Nutnost, kterou prostě někdo z rodiny musí alespoň večer a ráno udělat. Možná to budete dělat s větším nadšením, když nyní víte, že při tom můžete spálit i 150 kalorií za dvacet minut venčení. Pejsek bude spokojený a Vy se svou postavou také!

Luxování

Až se příště budete snažit přemluvit Vaší drahou polovičku, aby vyluxovala koberce, raději si uvědomte, že za půl hodiny luxování připravíte své tělo až o 200 kalorií. A to už je znát!

Vaření

Za půl hodiny se toho dá leccos uvařit a Vy tím navíc spálíte 100 kalorií, tak proč nepotěšit rodinu teplou večeří? Až se příště budete k vaření přemlouvat, tak si uvědomte, že tím vlastně děláte i něco pro sebe a své zdraví.

Schody místo výtahu

Přestaňte se vymlouvat na nemocná kolena a místo výtahu si pěkně vyšlápněte schody. Zformujete si tím stehna a Vaše nohy budou vypadat sexy jako nikdy před tím.

Péče o zahradu

Máte ve zvyku trávit svůj volný čas péčí o svou zahradu a záhonky? V tom případě klidně pokračujte, spálíte tím totiž 200 kalorií za hodinu. Takovým sekáním trávy pak dokonce 150 kalorií za dvacet minut.

Péče o vlasy

Každodenní mytí, foukání, žehlení nebo kulmování stojí nás ženy spoustu energie. Víte ale, že za patnáct minut pečování o Vaši hřívu spálíte 80 kalorií? Dobrý argument na to, proč být v koupelně ještě déle!

Skákání

Skákání Vás zahřeje a navíc si zlepšíte fyzičku. Samozřejmě skákejte s ohledem na sousedy, kteří by Vaše náhlé nadšení ze sportu nemuseli sdílet. Za deset minut skákání spálíte 100 kalorií.

Nakupování potravin

Přestože možná nejste fanynka nakupování, čas od času se tomu nevyhnete. Berte to pozitivně, za půl hodiny nakupování spálíte 150 kalorií. Když navíc přidáte cestu domů se zátěží v podobě nákupu, dělá to dohromady 300 kalorií!

Telefonování

Patříte mezi ty ženy, které se bez mobilu prostě neobejdou a minutu co minutu Vám někdo volá? Od teď při vyřizování každého hovoru choďte po místnosti. Protáhnete si celé tělo a navíc za deset minut spálíte rovných sto kalorií!

Masáž

Bohužel se netýká Vás, ale Vašeho partnera, případně ji nabídněte někomu z rodiny. Nejen, že daného člověka potěšíte a ulevíte mu od bolesti zad, ale navíc uděláte něco pro svou postavu – za třicet minut spálíte 250 kalorií!

Žehlení

Velmi nenáviděná práce v mnoha domácnostech. Vy ale nyní můžete žehlit s úsměvem, protože u toho za půl hodiny spálíte 200 kalorií! Už žádné odkládání na potom, jděte do toho hned teď!

Tancování

Pusťte si rádio, hudební kanál v televizi nebo oblíbenou písničku z mobilu a tančete! Budete se cítit viditelně lépe, zlepší Vám to náladu a navíc u toho spálíte za deset minut 100 kalorií!

Sex

Už žádné nehybné polehávání s očekáváním, že všechno za Vás odbude partner. Překvapte ho a buďte aktivní víc než kdy jindy. Za dvacet minut spálíte 150 kalorií a navíc si upevníte vztah. Co víc si přát?

Běh

Nemusíte hned plánovat dlouhé venkovní trasy. Nazujte si tenisky a běhejte na místě třeba v obýváku u televize. Když vydržíte alespoň deset minut vkuse, spálíte minimálně sto kalorií.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články