Power plate a golf

13.08. 2013 • Hubnutí a cvičení 1723x

I nepříliš pečliví čtenáři českého tisku se pravděpodobně shodnou, že Power Plate do našich končin razantně vstoupil především jako správná volba pro každého, kdo by se rád zbavil nějakého toho kila navíc. Internetové diskuse věnované tomu cvičebnímu stroji proto již na první pohled překypují dotazy našich manželek či dcer, pro které Power Plate představuje zajímavou alternativu obvyklé skladby většiny wellness programů. Jakkoliv dosud v tělocvičnách českých luhů a hájů, kde den co den tiše vrní Power Platy skutečně převažují zástupkyně něžného pohlaví, není podobná představa úplně přesná. Nejde zde jenom o to, že tento stroj pro rehabilitační cvičení svých svěřenců preferuje trenéru slavného basketbalového týmu Chicago Bulls. Frontu na Power Plate totiž po celém světě stojí i množství jak začínajících, tak i již zkušených golfistů. A golfistek.

Vysvětlení tohoto jevu je poměrně prosté. Cvičením právě na tomto stroji lze ve srovnání s jinými cestami velice jednoduše nacvičit poctivý golfový švih, u něhož máme jistotu, že jeho fyzické základy nebudou stát na vodě.

Opět se přitom ukazuje význam tzv. trojrozměrné vibrace, kterou Power Plate disponuje. Pokud se zaměříme na jeho využití pro ryze golfové účely, pak zjistíme, že pro tuto příležitost vzniklé cvičební osnovy v sobě kombinují možnosti Power Platu jako masážního přístroje i jako schopného pomocníka při provádění čistě posilovacích cviků.

Výsledkem je tak postupné pilování všech hlavních vlastností, které by měl disponovat skutečně precizní golfový hráč. V prvé řadě tak samozřejmě výrazně zlepší svou fyzickou kondici. Možná ještě o něco důležitější však je zde fakt, že pravidelným tréninkem na stroji Power Plate dospěje k celkově lepší kontrole všech důležitých pohybů. Ty tak budou více dynamické, hráč bude schopen lepší koordinace, bude více stabilní a v neposlední řadě se rozšíří jejich rozsah. 
Ani tím však výčet pozitivních efektů zapojení Power Platu do golfové přípravy nekončí. Figury spojené s rotací těla totiž získají na energičnosti, výborně během cvičení pracují i dolní končetiny. Již po poměrně krátké době zjistíte i to, že že vaše záda se, především v jejich spodní části, stanou více pohyblivými, a proto i pohyb hráče jako takového je mnohem pružnější. Jde proto o vysoce účinný, a přitom - jak po stránce nároků na kondici, tak i na čas jež je mu třeba obětovat – nenáročný způsob prevence proti jedné z hlavních neřestí většiny golfistů. Tou je samozřejmě dlouhodobý jednostranně zaměřený trénink, který nemůže vaše tělo nechat nepoznamenané.

Zároveň bychom zde měli rozplynout možné obavy z toho, že spolu s cvičením na Power Platu trénink ztratí na kouzle. O to nejdůležitější zde hráč totiž určitě nepřijde – kontakt s golfovou holí neztratí. I zde se totiž během techničtějších cvičení s úspěchem hůl využívá jako nezbytná tréninková pomůcka.

Nakonec ještě dodejme, že spojení stroje Power Plate a přípravy na golf v žádném případě není žádnou raritou. Široké zastoupení tak má v mnoha klubech fungujících ve Velké Británii. Ačkoliv Power Plate v českém prostředí zdomácněl již více než před pěti lety, domácí milovníci golfu se s ním na vlastní kůži seznámili teprve zhruba před dvěma lety.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články