Jak se zbavit celulitidy? Šest kroků

28.04. 2014 • Celulitida 2615x

Celulitida trápí mnoho žen a mnoho žen nechce, no kdo by ji taky chtěl, že. Proti celulitidě se ženy snaží bojovat, chtějí jí z těla dostat pryč, no ne vždycky se to podaří a naše snažení je efektivní. I když venku panuje zima a do jara potažmo do léta je ještě hodně daleko, je už nyní potřeba přemýšlet, jak se zbavit celulitidy, abyste mohli na jaře a v létě nosit takové oblečení, které odhalí krásné tělo a ne celulitidu. Celulitida postihuje spíše silnější ženy, ovšem nevyhýbá se ani štíhlým ženám. Je to estetický neduh, který chce snad každá žena odstranit ze svého těla. Projevuje se hrbolatou pokožkou, nebo také oblíbenou pomerančovou pokožkou, které se vyskytuje převážně na stehnech a v oblasti hýždí. Při celulitidě dochází ke zvětšení objemu podkožních tukových buněk, ty jsou vytlačovány proti povrchu kůže a díky tomu vznikají nevzhledné dolíčky, které se na kůži usadí. V těchto místech se tak značně omezuje průtok krve a lymfy. Celulitida má mnoho příčin vzniku, časté jsou například dědičné předpoklady, takže pokud v rodině celulitidou trpí ženy ve vaší rodině, může se projevit i u vás. Nepřispívá tomu také ani sedavé zaměstnání, hromadění toxinů v těle, hormonální změny, kouření, nedostatečný pitný režim, dlouhé stání a podobně.

Na celulitidu existuje mnoho různých mastiček, gelů, krémů, zábalů, cvičení a podobně. Ne všechno je účinné a ne všechno pomáhá. Na celulitidu existuje také mnoho terapií, jako například radioterapie, kavitace, lymfodrenáže a podobné různé terapie. Jsou účinné, ale musejí se opakovat a také nejsou finančně nijak nejlevnější. Pokud se rozhodnete vyhlásit celulitidě válku, musíte se připravit, že to bude dlouhá bitva a musí to být komplexní bitva, jinak moc šancí mít nebudete. Máme pro vás šest kroků, které dodržujte, a celulitida se vám vyhne a pokud už jí máte, tak celulitidu může spolehlivě odstranit a vy tak budete moci v létě tělo vystavit v plavkách, aniž byste se museli za tělo stydět, nebo tělo nějak skrývat.

Strava

Prvním krokem je strava. Ač se to nemusí zdát, i vaše strava, to všechno co jíte, ovlivňuje tvorbu celulitidy. Strava v těle má řadu důležitých funkcí a ten zbytek reguluje a ovlivňuje. Zdravý životní styl je navíc i jedna z věcí, kterou vy samy můžete ovlivnit a můžete celulitidu výrazně omezit nebo úplně vypudit. Dědičnost a hormonální změny neovlivníme nijak, ale životní styl, ten ano, ten ovlivníme. Vyhněte se stresu, kouření, alkoholu, pijte dostatek tekutin, nejlépe v zimě dva až dva a půl litru tekutin. V létě pak ještě litr přidejte. Pijte nejlépe vodu nebo bylinné čaje, které můžete pít i vychlazené. Do jara si naordinujte relax, dostatek spánku, pohyb. Občas si zajděte do sauny, projděte detoxikací a podobně. Nakonec to na vás rozhodně vidět bude a léto se blíží.

Pohyb

Jestliže se chceme zbavit pomerančové kůže, nezůstává nám nic jiného, než se pohybovat. Jinak se jí opravdu nezbavíme, hold budeme se muset začít hýbat. Ten, kdo nerad sportuje, nemá rád mnoho druhů sportu, si vybere přesně takový sport, který bude pro něj ten vhodný. Je totiž nejdůležitější, abyste provozovali takový sport, který vás zároveň i baví. Jedině tak totiž hubnete a i celulitida bude mizet. Pokud provozujete sport, který vás nebaví, efekt to nebude mít tak velký a po sportu se nebudete cítit dobře, ale spíše budete spokojeni, že už to konečně skončilo. Sportování vyplavuje hormony štěstí, byla by škoda se o ně připravit. Můžete chodit například tancovat, můžete chodit na aerobic, na zumbu, na fitbox, na pilates a podobně. Dneska je mnoho sportovních center, kde nabízejí různé sporty. Na celulitidu zabírá především běh, rychlá chůze, jízda na kole, jízda na koni, tanec. Všechny tyto sporty totiž způsobují prokrvení dolních končetin a posilují také svalovou hmotu u problematických partií. Sportujte ideálně každý den hodinku. Navíc, tancovat můžete i doma, zapněte svou oblíbenou hudbu a jděte na to. Perfektně se odreagujete a bude vám po tom velmi příjemně.

Hydratace

Mazat, mazat a zase a znovu mazat, to by teď mělo být pár měsíců vaší mantrou, kterou si neustále opakujete. Je jedno, jaký krém koupíte a budete používat, poslouží speciální krémy proti celulitidě, ale také i obyčejný krém, který koupíte za pár kaček, nebo také obyčejná indulona. Důležitá totiž je právě masáž, kterou provádíte při mazání těla krémem. Můžete si pomoci například masážním kartáčkem a speciálním krémem na celulitidu a ihned s ní zatočíte a rozhodně se bude pod vaším mazáním měnit a zmenšovat.

Masáže

Jako dobrým prostředkem proti celulitidě jsou lymfomasáže, které se provádějí ve speciálních centrech. Masáže mohou být buď ruční, nebo přístrojové, a pokud je budete navštěvovat pravidelně, masáže s vaší celulitidou pěkně zatočí. Navíc si budete u těchto lymfomasáží budete moci odpočinout, relaxovat a navíc i aktivně s celulitidou bojujete.

Oblečení

I oblečením si můžete pomoci. Vyhněte se těsným gumičkám, které vás škrtí a jsou nepohodlné. Lepší je vzdušné, lehké oblečení, které vás nesvazuje a které zajišťuje dobrou cirkulaci krve, což také napomáhá k lepšímu odbourávání celulitidy.

Komplexnost je důležitá

Bez komplexnosti se u celulitidy dál nedostanete. Zjistěte si v jakým stavu je vaše celulitida a poté zakomponujte do svého života všechny výše zmíněné body. Něco na celulitidu působí přímo, něco je jen doprovodný prostředek i s ním však můžete pomoci v boji proti celulitidě. Vyzbrojte se hlavně trpělivostí, na sebe si udělejte dostatek času, pečujte o sebe a dopřávejte si relax a odpočinek.

Zbavit se celulitidy nebude snadné, bude to běh na dlouhou trať, takže je potřeba se rozhodně vyzbrojit trpělivostí. I když to nebude jednoduché, musíte být trpěliví, určitě se to nezmění hned po pár dnech a důležitá je hlavně pravidelnost. Pravidelně sportujte, pravidelně svou kůži hydratujte, pravidelně choďte na lymfomasáže, pravidelně se stravujte, stravujte se zdravě a vyváženě, pravidelně dodávejte tělu tekutiny a podobně. Jedině tak totiž v létě budete moci své tělo vystavit v plavkách a od mužů budete získávat jen obdivné pohledy, kterými chválí vaši bezchybnou postavu, na které celulitida nejde vůbec vidět, či je jen minimální, téměř neviditelná.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Celulitida'
Tipy na jiné články