Jak bojovat proti celulitidě?

08.02. 2014 • Celulitida 2271x

Mnoho žen celulitidou trpí a mnoho žen se celulitidou také velmi trápí. V dnešní době, kdy vnímáme model krásy jako ženu s kůží dokonale hladkou i při pár kilech navíc, je dost těžké hodit svoji pomerančovou kůži za hlavu. Pokud k těm, co jsou celulitidou „postižení“, patříte také, pojďte se podívat, jak s celulitidou bojovat. Rozhodně se ale netrapte, pokud boj nezabere – na světě jsou jiné věci, které je potřeba brát na mysl. Můžeme být ale v klidu – celulitida není nemoc, není to nic, co by nás mohlo zdravotně ohrozit. Jedná se pouze o estetický problém.

Změna jídelníčku

Ačkoli právě toto nikdo neslyší rád, změna jídelníčku je nevyhnutelná. Nahradit tučná jídla plná cholesterolu za zeleninové saláty a lehké pokrmy je základním předpokladem, aby se dal váš souboj s celulitidou vyhrát. Je potřeba také hodně pít – vodu nebo bylinkové čaje, v menší míře pak čaj zelený nebo bílý.

Pohyb

Aby se mohly tuky v podobě pomerančové kůže rozpustit, je třeba dát své tělo také do pohybu. Nejlépe do toho, který rozhýbe právě tyto partie. Jezděte na kole, choďte, běhejte, vydejte se na turistické vycházky po horách, zapište se na lekce aerobiku nebo power jógy. Možností je mnoho. A každá vám uleví jak po tělesné, tak po psychické stránce. Jen se nebojte to vyzkoušet!

Omezte kofein, alkohol a hlavně nekuřte 

Kofein, alkohol i cigarety jsou tím, co ubližuje každému. Asi dobře víte, že ani jedno zmíněné nepatří do zdravého života, ať již ženy postižené celulitidou nebo kohokoli jiného. Kůže i organismus v důsledku požívání výše zmíněného stárne a jen těžko se bude regenerovat či „uzdravovat“ z pomerančové kůže.

Rozprouděte krev 

Způsobem, jak se celulitidy zbavovat, je i jednoduchý požadavek: rozproudit krev. Důležitost sportování jsme již probrali, nyní máme na mysli například saunování střídané se studeným bazénkem. Pokud do bazénu často nechodíte, můžete si podobné podmínky nasimulovat i doma. Střídejte sprchování horkou a ledovou vodou. Nejlépe se sprchovou hlavicí, která má „ostrý střik“. Takové hlavice naleznete v každém obchodě specializovaném na dům a bydlení nebo v řemeslných potřebách.

Dopřávejte si masáže

Stejně tak lze rozproudit krev i pomocí masáže. A to ať již masáží z rukou někoho jiného (například v centru právě na to specializovaném), nebo pomocí rukou vlastních. Pořiďte si hrubou žínku či rukavici vyrobenou z tohoto materiálu a ve sprše své problematické partie přejíždějte krouživými pohyby právě touto žínkou. V jiném případě pak nalezněte na pultech drogérií nějaký masážní krém určený pro ženy s celulitidou, díky němuž si dopřejete velmi příjemné promasírování partií trpících na pomerančovou kůži. Nevěřte však tomu, že zdravého vzhledu pokožky docílíte jenom použití krému! To si myslí, bohužel naivně, řada žen, která se sice problémem s celulitidou trápí, nicméně již není ochotná s ním dělat nic víc, než právě mazat a mazat hýždě nebo stehna drahými krémy. A zvlášť pozor dejte na ty, které slibují viditelný výsledek již po velmi krátké době. Takový krém totiž možná pomůže, ale jeho účinek lze přirovnat k tolik nenáviděnému „jo-jo efektu“ . Přípravek pouze vytáhne z oblasti tukových váčků vodu, ta ale začne tělu chybět a po čase si ji tam tělo zase doplní. Proto nespoléhejte na sliby z reklam, ale spíše na krémy, které slibují postupné zlepšování vzhledu.

Odborná lymfatická masáž

Pokud je vám tato péče málo, máte ještě možnost navštěvovat lymfatické masáže. Volte však dobře středisko, ve kterém tuto službu nabízejí. Nezvládnuté masáže mohou našemu tělu i ublížit. Odbornou péči v podobě lymfatických masáží by měly pravidelně vyhledávat zejména ženy s těžšími případy pomerančové kůže.

Vhodné oblečení

Nejedná se sice o radu, která by pomohla celulitidu eliminovat, ale s vaším vzhledem udělá mnohé. Volte vhodné oblečení. Pokud si chcete brát přiléhavé sukně či kalhoty, vyzkoušejte nejdřív před zrcadlem, jestli estetický dojem nepokazí i přes textil znatelné dolíčky. Pokud ano, je na povážení změna oděvu nebo zakoupení tvarovacích či stahovacích kalhotek, které vaši figuru hezky vyrýsují. Není totiž nic horšího, než když si žena trpící na pomerančovou kůži vezme bílé elastické poloprůhledné šaty a pod ně tanga kalhotky. Tím se sama odepisuje před ostatními, kteří ani nemuseli tušit, že právě hovoří s ženou postiženou celulitidou... A psychická pohoda a přijetí druhými lidmi je pro každou ženu to nejdůležitější, co dovede rozpustit i ledy a blokace z důvodu celulitidy či jiných vad na kráse, které ženám - někdy s nadsázkou, někdy skutečně – dělají vrásky.

Na závěr je dobré si uvědomit, že celulitida je přirozený stav, ke kterému má ženské tělo předem naprogramované inklinace. Proto se nemusíme stydět za to, jestli i my touto „nemocí“ trpíme. Na světě je takových žen spousta, ale my můžeme vyhrát. Byť by to bylo třeba jen tím, že se budeme milovat takové, jaké jsme!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Celulitida'
Tipy na jiné články