Jak se zbavit pomerančové kůže

10.08. 2012 • Celulitida 3748x

Potíže s celulitidou neznamenají pouze záležitost týkající se krásy a sebevědomí. V počáteční fázi přirozeně představuje problémy hlavně po kosmetické stránce. Jestliže se jí člověk nezabývá od začátku, bude se tím brzy velmi trápit. V této situaci, kdy narůstá objem tukových buněk v tzv. problémových partiích, začne mít člověk nepříjemný pocit ze svého vzhledu, který provází i docela nemilé zdravotní komplikace. 

Obyčejně k těm nejzávažnějším patří nejrůznější poškození kloubů nebo třeba obtíže s mízní soustavou. Kůže je na dotek bolestivá. Mohou se dále objevit různé otoky a častěji se tvoří modřiny. Přinejmenším všeobecný přehled, jenž nabízí dostupné varianty, jak se celulitida dá léčit, není již pouze oblastí starosti o hezký vzhled vlastního těla, ale stává se podstatným prvkem při prevenci existujících zdravotních rizik. 

Je několik různých důvodů, proč člověk trpí celulitidou. Některé z nich se nedají moc ovlivnit a není znám ani snadný a na 100% efektivní způsob, jak s celulitidou navždy skoncovat. Nutno poznamenat, že ačkoliv budete do detailů dodržovat veškeré doporučené metody, které vám poradil lékař, výsledný efekt nebude nejspíš zdaleka tak skvělý, jak si myslíte.

Jinak řečeno, specialisté většinou tvrdí, že za zřetelný úspěch se dá u člověka s celulitidou považovat již stav, kdy se zamezí tvorbě pomerančové kůže a zastaví se její případné rozšíření i na další partie těla. 

Pokaždé přitom platí pravidlo, že těchto změn se nejpravděpodobněji nedosáhne pomocí jedné jediné dostupné techniky. Vždycky se člověk musí poradit s odborníkem. Ten vybere pro tělo tu nejlepší kombinaci. Dále všeobecně platí, že osoba, která se trápí kvůli celulitidě, se nesmí spoléhat na různé masážní přístroje. Jednak jsou finančně náročnější a jednak nemají ani potřebný efekt. 

To se týče i zvučných reklam na tajuplné prášky, které lákají rychlým a silným účinkem, aniž by člověk vynaložil jakékoliv fyzické úsilí. 

Pokud se budeme věnovat technikám, jak proti celulitidě zvítězit, a u kterých lékaři nabízí určitý výsledek, musíme nejprve konstatovat, že jakékoliv dlouhodobě trvající účinky nejsou zaručené, jestliže nezměníte váš dosavadní způsob života. 

Hlavní je předevšim dostatek pohybu. Sem se nejlépe hodí takové aktivity jako běh, pravidelná chůze na delší vzdálenost, cyklistika a jistě také plavání. Dále velmi pomáhá aerobik či tanec. Posílí svaly, ale hlavně se díky tomu lépe prokrvují postižená místa. Ti z vás, kteří patří mezi romantické duše, jistě bezpochyby potěší účinnost krásných procházek nebo pouhé stání ve vodách mořského vlnobití.

Ačkoliv se celkem často setkáváte s různými „zaručenými“ dietami, které vás zbaví celulitidy, je nám velmi líto, ale jejich účinky nejsou nijak oslnivé. Nejlépe uděláte, uplatníte-li svůj temperamet někde jinde. Přirozeně je pravda, že jestliže vás trápí jak celulitida tak i nadváha, zkuste s těmi nadbytečnými kilogramy zatočit.

Nesnažte se o jednorázové drastické snížení své tělesné hmotnosti. Nejlepší je postupovat opatrně, a snižovat váhu pomalými a trvalejšími krůčky. Asi ta nejhoršé věc, která se vám v boji proti celulitidě může stát, je velmi rychle zhnubnout a poté opět přibrat. V takové situaci totiž tkáně daleko více ochabují, a celé potíže se tak prohloubí.

Důležité při boji s celulitidou je mazat si postižená místa krémem. Doporučuje se i tzv. lymfatická drenáž. Co se týče kosmetických přípravků, nehraje roli ani tak konkrétní složení používaného krému, jako ten samotný proces , kdy se krém vmasíruje do pokožky. Kůže by nikdy neměla být suchá a popraskaná. 

Výhodou lymfatické drenáže je, že na rozdíl od obvyklých masáží, které v případě celulitidy uleví od bolesti a celkového napětí, ale vlastní původ potíží neřeší, přímo ovlivňuje podobu postižených partií. Tato technika podobná masážím, jenž má promyšlenou soustavu tlaků na pokožku, zlepšuje činnost lymfatického systému. Tím mu navrací jeho přirozenou funkci. Ještě tu doplňme, že ji pokaždé musí provádět jedině specialisté.

Tím posledním prostředkem v boji s celulitidou, se kterým se v dnešní době člověk může seznámit, je její chirurgické odstranění tzv. liposukce. Odborní lékaři ji ovšem doporučují jen lidem, u kterých z genetických důvodů není možná jiná varianta. Použití liposukce je navíc vhodné jedině v omezeném rozsahu.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Celulitida'
Tipy na jiné články