Mléčná dieta

09.05. 2014 • Diety 2900x

Málokdo by nechtěl zhubnout. Přesně z tohoto důvodu lidé hledají různé možnosti, kterak se zbavit přebytečných kilogramů za pomoci různých diet. Jednu z alternativ představuje mléčná dieta. Pokud také hledáte možnosti, jak zhubnout, pak možná můžete vyzkoušet zmíněnou mléčnou dietu. A pro přehled jsme se rozhodli o ní sepsat něco více, takže klidně pokračujte ve čtení a pravděpodobně se dozvíte zajímavé informace. Mléčnou dietu vymyslel známý český obezitolog a endokrinolog Rajko Doleček.

Nutné počítat s jojo efektem

Pokud potřebujete rychle zhubnout větší porci kilogramů, pak možná jako řešení vypadá mléčná dieta. Mléčná dieta se jednoduše hodí na shození více kil, ale je nutné počítat s jojo efektem, protože se v zásadě jedná o hladovění. Ovšem na takřka okamžitý výsledek je opravdu mléčná dieta nejvhodnější. Jako mléčná dieta se označuje třináctidenní přísně pojatý rozvrh pěti porcí jídla na jeden den. Jde v podstatě o konzumaci rozmanitých mléčných výrobků, jež čas od času můžete doplnit zeleninou a trochou masa. Pakliže vydržíte celých třináct dnů bez dalších přídavků jídla, shodíte zhruba deset kilogramů. Musíte také ovšem počítat s faktem, že při přechodu na normální stravu se váha dříve nebo později navrátí do dřívějšího stavu. Během celé diety se musí také hodně pít a denní minimum je samozřejmě alespoň dva litry tekutin. Jedinou povolenou tekutinou je čistá nesycená voda. Vodu mějte raději vždycky po ruce a pijte během každé chvilky. Pro zhubnutí je potřeba přesně dodržovat stanovený jídelníček a neprohřešovat se proti němu. Ne každý dokáže nepříjemný režim zvládnout, ale pokud chcete zhubnout, budete muset pokyny dodržovat do puntíku přesně. 

Čím více kilogramů navíc máte, tím pomalejší dietu musíte zvolit, protože při lehké nadváze se drží náročnější diety o něco snáze. Během držení mléčné diety ještě ke všemu potřebujete dodržovat přesné časy jídla. Snídaně by měla přijít kolem sedmé hodiny ranní, druhé jídlo v deset hodin, oběd ve třináct hodin, svačina v šestnáct hodin a večer v devatenáct hodin. Mléčné výrobky byste měli konzumovat spíše tučné, protože lidský organismus stále potřebuje dostatečné množství kalorií na dobré fungování. Kromě příloh, uzenin či sladkostí musíte zapomenout také na konzumaci alkoholických nápojů.

Možná rizika

Když se rozhodnete hubnout za pomoci diety, musíte samozřejmě počítat s riziky. Mléčná dieta se dá doporučit skutečně pouze nárazově a rozhodně by se neměla prodlužovat na delší dobu než dva týdny. Lidské tělo prostě potřebuje příjem různorodých živin, ale kvůli mléčné dietě by se jich do něj nedostávalo dostatečné množství. Organismus může reagovat slabostí a také se vám může začít motat hlava během větší zátěže. Nadbytek bílkovin zatěžuje lidské tělo, kterému chybí dostatek vitamínů, minerálů a tuků. Zdravý člověk by se s mléčnou dietou měl vypořádat v pořádku, ale v případě jakékoliv chronické nemoci na mléčnou dietu zapomeňte a zvolte raději nějakou méně náročnou variantu. Určitě tedy nepřekračujte třináct dní ani v případě, že jste plně zdraví. 

Čtrnáctý den se pokuste pomalu vracet k normálnímu stravování, ale rozhodně se nesmíte hned přejíst. Po třináctidenní dietě budete mít poněkud stažený žaludek, takže by vám po přejedení rozhodně nebylo dobře. Každopádně je nesmysl držet dietu v krátkých intervalech, protože je vhodná maximálně jednou do roka. Kdo ovšem hledá dlouhodobější efekt hubnutí, ten by se měl podívat na jinou dietu, protože mléčná dieta se hodí s ohledem na krátkodobé cíle. Během mléčné diety se musíte smířit s vyčerpáním a pocity hladu, jelikož dieta v sobě má jen málo kalorií.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Diety'
Tipy na jiné články