Kryolipolýza

19.09. 2011 • Hubnutí a cvičení 1952x

Potřeby redukce tukových buněk jsou v současné době u moderní na pohyb velmi sporé populace velké. Skutečnost je taková, že spousta lidí se snaží hubnout mnoha různými metodami, které jsou více či méně úspěšné. Když si vezmeme jenom třeba takové diety, kterých v současné době existuje prakticky nekonečné množství, tak zjistíme, že je rozhodně na čase, aby si člověk uvědomil, že k tomu, aby došlo k efektivnímu úbytku kilogramů, je zpravidla zapotřebí profesionálních služeb.

Mnohým lidem se do profesionálně vedeného hubnutí nechce, jelikož tento typ zbavení se kilogramů je poměrně náročný po finanční stránce věci. I tak ovšem stojí zato nad některými metodami hubnutí pod dohledem profesionála zapřemýšlet. Typickým příkladem tohoto typu hubnutí je takzvaná kryolipolýza. Jde o hubnutí, které nabízí pochopitelně hned několik základních plusů, které jsou hodně vehementně popisovány zejména na mnohých internetových stránkách.

Podívejme se tedy na kryolipolýzu poněkud podrobněji a ukažme si její základní výhody, na které je třeba upozornit. Kryolipolýza je poměrně komplikovaný název pro metodu, kterou je možné se zbavit zbytečných kilogramů. Jedná se v podstatě o liposukci neinvazivního charakteru, která tedy nijak neuškodí lidskému organismu a není při ní prolita ani kapička krve tak, jako je tomu u klasického typu liposukce, která se pochopitelně provádí skalpelem a odsávačkou přebytečného tuku v těle. Jde o liposukci zmražením.

Co se týká samotné účinnosti, tak ta je v podstatě skoro srovnatelná s klasickou liposukcí. Velkou výhodou kryolipolýzy je již zmiňovaná neinvazivnost. Jinými slovy, po kryolipolýze nezůstanou na pokožce prakticky žádné stopy toho, že by člověk podstoupil nějakou liposukci. Nebude mít žádné drobné ani větší jizvy a určitě se také všechno obejde bez podlitin a dalších známek nepříjemného narušení tkáně, anebo dokonce samotné pokožky jako takové. S tímto základním plusem je pochopitelně spjata také prakticky nulová doba nějaké rekonvalescence. Když si vezmeme to, jak dlouhou musí člověk ležet po klasické liposukci, tak v tomto ohledu kryolipolýza jasně dominuje. Po podstoupení tohoto druhu liposukce může pacient odejít domů bez problémů klidně ihned po zákroku. Hospitalizace rozhodně není nutná. Samotný zákrok je také velmi krátkou záležitostí, jelikož trvá maximálně jednu hodinu. Co je tento čas oproti klasické liposukci, která je mnohdy velmi zdlouhavou záležitostí.

Jinak je také poměrně výhodné to, že si člověk kryolipolýzu zaplatí a domluví si přímo termín, kdy ji bude absolvovat. Žádné čekání u lékařů zde neexistuje. Skvělé je zcela určitě také to, že člověk není po samotném zákroku nijak zdravotně omezený, takže může žít bez větších problémů naprosto totožným životem, jako tomu bylo před samotným zákrokem.

Zapomenout nelze ani na to, že spousta lidí opravdu nemusí různé diety a dodržování pitného režimu, což je po klasické invazivní liposukci naprosto jasnou záležitostí. Po kryolipolýze není nutné držet žádnou hladovku ani dietu a dodržování pitného režimu není také striktně vyžadováno. Člověk, který podstoupí tuto proceduru, není takto nijak speciálně omezený, takže se muže věnovat svému každodennímu životu.

Když bychom se měli soustředit na celkové výsledky kryolipolýzy, tak zjistíme, že úbytek tuku u člověka, který podstoupí tomuto typu liposukce, činí až celkových 25% z celkové váhy. Tato hranice je ovšem minimální, takže je pravděpodobné, že dojde k mnohem většímu úbytku tukových buněk, což je pochopitelně u mnohých lidí vítáno. Výsledek kryolipolýzy je trvalého charakteru. Jinými slovy jen velmi těžko se stane to, že by člověk okamžitě nabral ještě více kilo, než se mu tímto způsobem podařilo odbourat. Pravda je ovšem taková, že mnozí lidé nedodržují alespoň základní pravidla zdravého stravování a mohou se tak nadváze jako takové opět velmi jednoduše propracovat. Určitě je třeba žít alespoň trochu střídmě k tomu, aby si člověk udržel trvale štíhlou a přitažlivou postavu. Mnozí lidé si jednoduše myslí, že když podstoupí třeba kryolipolýzu, tak mohou jíst a pít prakticky všechno, co ji přijde pod ruce. Rozhodně tomu tak není.

Velkou výhodou a pro mnohé lidi jakousi jistotou je také to, že kryolipolýta je vědecky podloženou metodou, která se zakládá na mnohých klinických studiích v těch nejznámějších laboratořích. Určitě za hodně velkou výhodu je také možné považovat to, že v současné době již proběhlo velké množství zákroků tohoto typu, takže pravda je taková, že jde o metodu, která je vyzkoušená a její výsledky jasně ukazují na to, že se jedná o metodu velmi zajímavou a z hlediska svých výsledků také efektivní. Na vše dohlídl nejpřísnější kontrolní úřad FDA, který tento proces kontroluje.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články