Hubněte s mobilem

25.06. 2014 • Hubnutí a cvičení 2917x

Ať se vám to líbí nebo ne, pohyb a hubnutí k sobě patří. Když se rozhodnete pro úpravu  jídelníčku, jste na dobré cestě. Ještě zbývá zvolit pohybovou aktivitu, která by vás bavila. Tady se může skrývat kámen úrazu. Co dělat, když vás už jen pohled na rotoped odrazuje, na pravidelné návštěvy posilovny není chuť a obyčejné běhání je moc „obyčejné“? Můžete vyzkoušet hubnutí s mobilem.

Představte si, že oblečete aktivní oděv, obujete běžecké boty,  nasadíte sluchátka -  a je to tady. Zpráva v rádiu vás varuje před pronásledovateli, kteří vás chtěji zastavit. Nezbývá než běžet a zachránit tak sebe i cizí životy. Cestou sbíráte léky, které musíte donést do střediska. Vytrvejte, cíl se blíží.

Proč si nevyzkoušet sportovní aktivitu s kapkou adrenalinu? S mobilem to jde.

Díky chytrým telefonům a moderním aplikacím je hubnutí pohybem velmi zábavné. Aplikace vám  zadávají během pohybu mnoho úkolů. Rychlost není zpravidla tak důležitá. Svou vlastní statistiku si posléze můžete prohlédnout on-line. Uvidíte trasu, kterou jste urazili a předpokládané množství spálených kalorií. Navíc máte možnost nastavit si  ještě dobrodružnější formu běhu.

Smartphone vám nahradí i osobního trenéra. Když použijete správnou aplikaci, nebudete dělat chyby při sportu. Aplikace zaznamenává vaše výkony, vyhodnocuje je a doporučuje, co byste měli udělat pro „pohybové“ vylepšení.

Aplikace „Nike + Running“ je určena pro mírnější povahy, jelikož tu nejde  o žádné nahánění pronásledovateli. K běhu vás budou motivovat vaši přátelé na sociálních sítích, samotný pohyb můžete sdílet například na facebooku. Stačí jen vyběhnout a jakmile vám někdo udělí „like“ nebo napíše komentář k vašemu statusu, aplikace vás odmění potleskem. Navíc si můžete své výkony poměřovat s ostatními běžci. Aplikace změří vaši uběhnutou trasu, rychlost, vzdálenost a čas včetně mezičasů. Při běhu vám všechny údaje stále „proudí“ do uší. Po doběhnutí domů si založíte účet na webu nikeplus.com. a můžete pracovat se  svými běžeckými hodnotami. Prohlédnete si mapy s uběhnutými trasami, vyhledáte si nové trasy a najdete si další cíle. Podobnou aplikaci poskytuje společnost Adidas,  vaši trasu, rychlost a čas změří i program Micoah. Zde navíc naleznete kardio tréninky a více než 400 cvičení pro vaši sílu, flexibilitu a vylepšení postavy.

Skvělou podporu nejen při běhání, ale i u lyžování, mountain bikingu nebo jen u obyčejného procházení vám poskytne „Runstatic“. Princip aplikace je podobný jako u  konkurence. Stačí jen zapnout chytrý telefon a veškeré vaše sportovní aktivity jsou zaznamenávány. Ihned uvidíte trasu, aktuální stav, svou  pozici a spotřebu kalorí. Zobrazí se vám rychlost, vzdálenost, minuty na kilometr a výškový profil. Navíc budete mít k dispozici i on-line statistiky, tréninkový plán, určování cílů a tipy na cvičení. Každou sportovní aktivitu můžete sdílet a porovnávat s přáteli na facebooku a Twitteru. Aplikace „Runstatic“ vám nabídne zdarma zkušební verzi, která ovšem funguje se všemi možnostmi. Jedině  tréninkové plány se platí.

Zbavit se přebytečné váhy a vypracovat si pěknou postavu můžete s pomocí  aplikace „Runstatic Six Pack“. Jejím prostřednictvím dostanete kompletní cvičební program 50 cviků pro úpravu břišních partií. Každý cvik je doprovázen instruktážním animovaným videem.

Dobrých fitness aplikací je mnoho a mějte na paměti, že za některé se musí platit.

Pro cílené a zábavné shození několika kilogramů zkuste vyzkoušet aplikaci „FITweb“. Jestli chcete program využít plnohodnotně, musíte se zaregistrovat a vyplnit údaje o současné hmotnosti včetně cílů, kam chcete hubnutím dojít. Velmi zajímavá je záložka „Statistika“, kde se pomocí přehledných grafů zobrazují spálené a přijaté kalorie za den.

Pro intenzivnější tréninky je určena aplikace „TRX Force“. Nabídne vám kondiční program rozvržený do dvanácti týdnů. Program rozděluje cvičení do tří základních fází, kterými jsou základní stabilita, svalová cvičení a intervalový trénink. Aplikace navíc nabízí videa, načasování správného cvičení a odpočinu plus náhodný výběr.

Především pánové toužící po nárůstu svalové hmoty by mohli sáhnout po aplikaci „Mistr kliků“. Kliky se vám počítají dotekem špičky nosu o display mobilního telefonu. Nastavit si můžete pauzy, počty kliků v sérii a vaše výkony se dají i ukládat, abyste měli přehled o počtech a mohli překonávat své osobní rekordy.

Pro hubnutí nemusí sloužit pouze běh. Zkuste šlápnout do pedálů s aplikací „Cyclemeter“. Ta je primárně určena pro monitoring dat při jízdě na kole. Použít ji ale můžete i při běhu, chůzi a jiných aktivitách zdraví prospěšného sportování.

Po sportovním tréninku si každý zaslouží oddech. Relaxovat je možné také s aplikacemi staženými v chytrém telefonu. Proč neodpočívat s uchu lahodícími zvuky aplikace „Relax Melodies“. Všechny zvuky si můžete dle libosti zkombinovat a vytvořit si tak prostředí, ve kterém si opravdu odpočinete.

Je pravdou, že svěží spánek nastartuje organismus ke sportovním aktivitám. Důležité je správné a nerušivé probuzení. Program „Sleep Cycle Alarm Clock“ má spostu zajímavých funkcí. Aplikace dokáže monitorovat váš spánek, výsledky vyhodnocuje a připravuje spánkový graf. Probuzeni tak budete ve fázi lehkého spánku a nehrozí vytržení z hlubokého spaní. Pokud si nastavíte režim „letadlo“, nebudete vyrušeni ani případným nečekaným telefonátem. Potom už nic nebrání přípravě  na běh před pronásledovateli….

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články