6 triků, které Vám zajistí sexy postavu!

17.09. 2013 • Zdraví 2223x

1) Stop dietám

Vyřaďte slovo "dieta" ze svého slovníku jednou pro vždy. Nedržíte přece dietu, ale zaujímáte nový životní postoj. Uvědomte si, že držte dietu znamená něco krátkodobého, co v nejbližší době skončí , a po čem okamžitě kila naberete zase zpátky. Pokud to ale s hubnutím myslíte vážně, musíte to brát z dlouhodobého hlediska, jako nový životní styl. Seberte veškerý svůj rozum a zamyslete se, zda se po dietách typu "jíst celý týden jen mrkev" skutečně hubne. Také se mi zdá, že ne.

2) Aktivní ráno

Ačkoliv je pro Vás pravděpodobně nepředstavitelné už jen to, že byste kvůli posilovně musela vstávat ráno o hodinu dřív, zamyslete se nad následujícími pozitivy. Vědci zkoumali dvě skupiny lidí – ty, co cvičí ráno a ty, co cvičí odpoledne. Nejen, že ti, co cvičili ráno, shodili kila dolů rychleji, ale i jejich psychologické testy dopadly lépe! Díky endorfinům, které hned ráno vyplavili, pak byli po celý den šťastnější a dávali si větší důraz na zdravou a vyváženou stravu.

3) Vychutnejte si spánek

Neexistuje žádný důvod, proč nespat! Spát alespoň osm hodin denně je pro organismus důležité nejen z hlediska zdraví, ale i hubnutí. Tělo potřebuje čas na regeneraci svalů, vstřebání živin, ale i obnovení energie. Sama dobře víte, že když jste nevyspalá, nic se Vám nedaří a nejradši byste se před celým světem někam zavřela. Dávejte si na to tedy pozor.

4) Pozor na cukr a sůl

To hned neznamená, že máte jíst jídla bez chutě a vyhodit všechny zásoby cukru, které máte doma.  V dnešní době ale už existuje k bílému cukru skvělá a hlavně zdravější alternativa v podobě hnědého cukru. Cenově není rozdíl skoro znát, tak proč do sebe cpát "bílý jed"? Pokud jste fanouškem všeho přírodního, nesmí u Vás doma chybět med. A na množství soli také pozor, denně by jste neměla sníst více než 5 gramů, což je zhruba jedna čajová lžička.

5) Choďte!

Není levnější sport, než obyčejná chůze. Vykašlete se na jízdu městskou hromadnou dopravou a auto také nechte doma! Místo toho vyražte do práce o deset minut dřív a protáhněte si nohy. Sedět dnes budete ještě dlouho, tak proč si zbytečně přidávat? Pokud dojíždíte do práce větší dálku, najděte si čas na procházku alespoň odpoledne. Ideální procházka trvá cca hodinu a půl a tempo, při kterém spalujete nejvíce kalorií, poznáte podle toho, že se ještě nezadýcháváte a zvládáte bez potíží mluvit.

6)  Detoxikujte organismus

O detoxikacích toho bylo již napsáno mnoho a všude najdete jiné rady. Jedno je však jasné, detoxikace je v přiměřeném množství tělu a zdraví prospěšná. Jedna rada nade všechny – používejte svůj zdravý rozum. Každá přece tušíme, že pít celé dva dny jenom vodu a nic nejíst, to není detoxikace, ale zahrávání si se zdravím. Proto si najděte takový detoxikační plán, který se Vám zdá přiměřený a rozumný.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Zdraví'
Tipy na jiné články