Jak na odbourávání tuku

05.08. 2011 • Zdraví 12078x

Jak na odbourávání tuku, kdy dochází k redukci tuku v těle?

Pokud máte dostatek chutě a vůle a chcete se opravdu zbavit nadbytečného tuku, měli byste také vědět, co potřebuje vaše tělo a mysl. V tomto článku se podíváme na to, kdy tělo začíná odbourávat přebytečný tuk.

Otázku z názvu zodpovím už nyní. Celé tajemství odbourávání tuku spočívá v jednoduchém pravidle. Ke spalování tělesného tuku dochází jen při určité tepové frekvenci. Vyšší tepovou frekvencí dochází k výrobě energie, ke které tělo využívá tukové zásoby pod kůží, v orgánech a kolem nich.

Zdravé spalování tuku nastává ve chvíli, kdy při cvičení působíte na metabolismus tuků. Taková intenzita cvičení je velice nízká. Může se vám zdát, že prakticky vůbec nepociťujete zátěž. Tato zóna intenzity cvičení je definována jako 60-70% hodnoty maximálního pulzu (MP). Hodnotu vašeho osobního MP zjistíte snadno - od 220 odečtete váš věk a je to:).

K odbourávání tuků a hubnutí je nutné cvičit s intenzitou v zóně 60-70% MP. U aerobního typu existuje hranice, kdy tělo přechází z odbourávání základních tuků převážně na uhlodydráty. Tato hranice se nazývá tukový práh.

Tukový práh je určen tepovou a dechovou frekvencí. Čím je frekvence vyšší, tím méně se tuku spaluje. Proto je při cvičení nutné sledovat tepovou frekvenci, aby se pohybovala stále v hodnotách 60-70% MP. Ke měření tepu můžete použít speciální hodinky na sport, z osobní zkušenosti doporučuji hodinky Suunto Training T1.

Pokud s hubnutím teprve začínáte, držte intenzitu cvičení na hranici 60% MP. Po několika týdnech postupně zvyšujte až na 70% MP. Hranici 70% MP však nepřekračujte - nemělo by to smysl, tuk byste již nespalovali.

Nakonec ještě postup výpočtu maximálního pulzu (MP).

220 mínus váš věk = maximální pulz (MP)
50-60% MP = oblast zdraví
60-70% MP = oblast odbourávání tuku
70-85% MP = aerobní zóna
85-100% MP = anaerobní oblast
Pro maximální účinek cvičení a lepší spalování tuku doporučuji užívat přípravek na hubnutí Corectia, případně velice oblíbený Lipoxal.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Zdraví'
Tipy na jiné články