Zdravotní účinky infrasauny na lidský organismus

09.02. 2019 • Zdraví 2083x

Snížená funkce imunitního systému a nízká odolnost organismu bránit se proti všudypřítomným virům a bakteriím nám často způsobuje nepříjemné chvilky. Mnohdy stačí, aby vedle nás někdo zakašlal, a nemoc je rázem na světě. S pomocí infrasauny, kterou můžete mít doma, lze těmto zdravotním neduhům snadno předejít.

Infrasauny mají na naše zdraví více než pozitivní vliv

Pobyt v infrasauně je lékaři doporučovaná procedura, díky které lze zvýšit odolnost imunitního systému a celkově prospět našemu zdraví. Celé kouzlo se ukrývá v infračerveném záření skrze speciální keramické zářiče - dokáže prohřát tělo skutečně hluboko až do svalové tkáně, díky čemuž dochází k uvolnění celého těla.

Oproti pobytu v klasické sauně se pot, který vaše tělo vypotí v infrasauně, skládá z 80-85 % z vody, zbylá procenta tvoří cholesterol, tuk, těžké kovy, sodík či v tucích rozpustné jedy. Z toho plyne, že zatímco v klasické sauně z těla prostřednictvím potu dostáváte 95-97 % vody, v infrasauně se zbavujete i škodlivých látek, které v našem těle nemají co dělat.

Pravidelný pobyt v infrasauně pro lepší imunitu

Infrasauny jsou stále oblíbenějším prvkem, který si lidé pořizují domů. Výhodou infrasauny do bytu či domu je, že se můžete saunovat, kdykoli se vám zachce, nemusíte se o saunu s nikým dělit a navíc za pobyt v ní nic neplatíte - samozřejmě kromě počáteční investice. Pravidelným pobytem v infrasauně výrazně napomáháte celkovému zlepšení imunitního systému, díky kterému se pak vaše tělo dokáže mnohem lépe vypořádat s nejrůznějšími zdravotními neduhy.

Mezi další příznivé účinky na naše zdraví patří celková relaxace. Jen si představte, jak si vlezete do infrasauny vyhřáté na příjemnou teplotu, zavřete oči a nenecháte se nikým a ničím rušit - pouze necháte své tělo vstřebávat infračervené záření. Infrasauna dokáže tělo zbavit napětí a zadržovaného stresu, odstraňuje z něj toxické látky, které se v něm dlouhodobě usazují. Podobné účinky mohou nabídnout také vířivky.

Chcete mít silnější srdce?

Srdce je nejdůležitější orgán v našem těle, o který je potřeba řádně pečovat. A proč ne zrovna tím, že si domů pořídíte infrasaunu? Měli byste vědět, že pobyv v infrasauně má pozitivní vliv i na činnost srdce a krevní oběh. Díky infračervenému záření dochází k rozšiřování cév v orgánech, kterými pak krev může daleko lépe cirkulovat.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Zdraví'
Tipy na jiné články