Jak se zbavit tuku na břiše?

12.10. 2013 • Hubnutí a cvičení 11085x

Žádná žena není sama se sebou stoprocentně spokojená. To je zcela přirozené, nikdo není dokonalý a vždy je co zlepšovat, pokud je to ovšem nutné. Mnoho žen bohužel vidí na sobě chyby, které na nich ani nejsou. Například se vidí jako tlusté a škaredé a přitom jsou to krásné ženy, které mají ženské křivky, což se mužům líbí. Sebevědomí je základ, ovšem ani s ním se to nesmí přehánět. Například žena či slečna, která má pár kilogramů navíc a "neví o nich" si s klidem vezme tričko, ze kterého ji "všechno leze". To není dobrá volba a jakási umírněnost a stát nohama pevně na zemi se vyplatí. Když se v jídle člověk nehlídá, moc necvičí, sedí v práci skoro pořád na židli, přijde domů a zase sedí či leží, to se potom logicky nastřádá a kila začínají stoupat nahoru. Každé ženě se kilogramy ukládají do různých partií. Některé ženě se ukládají kila do stehen, některé do zadních partií, některé do bříška. Bříško a břišní partie, tam se často ukládají tuky a kila navíc a břicho se začne zvětšovat. Žádná žena nechce, aby měla povislé bříško a takzvanou tukovou pneumatiku.

Jakmile začnete přibírat, musíte si kupovat volnější halenky, volnější trička, větší kalhoty a podobně. A komu se to líbí? Nikomu! Proto, pokud vám jídlo chutná a nejste bohužel z těch, které mají ten dar, že mohou sníst cokoliv a nepřiberou, musíte se začít hlídat a hlídat také to, co jíte a co si dopřáváte. Navíc musíte také do svého životního stylu zařadit také cvičení, které vás udrží ve formě a bříško bude krásně malé, když občas zhřešíte a dáte si něco "zakázaného". Jak se tedy zbavit tuku na břiše? Zde jsou rady.

BÍLKOVINY V JÍDELNÍČKU

Ideální je hlídat si, kolik tuků a cukrů za celý den sníte. Zařaďte zde také bílkoviny. Ty totiž mají největší sytivost. Pokud váš jídelníček bude obsahovat denně odpovídající množství bílkovin, nebudete mít pocity hladu a tělo bude mít také dostatek energie. Navíc bílkoviny pomáhají tvořit svaly, takže při případném cvičení se vám budou ještě hodit. Jezte například mléčné výrobky, libové maso, luštěniny. Ty jsou totiž bohaté na bílkoviny.

PRAVIDELNOST V JÍDELNÍČKU

Pokud budete jíst nepravidelně a málo váš metabolismus se zpomalí a budou se tuky ukládat na břiše, protože tělo si bude tvořit zásoby, aby nemělo nedostatek, když jej zásobujete takhle nepravidelně. Jíst by, jste správně měli pětkrát denně. Samozřejmě ne žádné obří porce, ale stačí klidně malé porcičky, které budou vyvážené. Ke snídani, obědu a večeři tak přidáte ještě dvě svačinky. Ty však mohou být pouze ovoce či zelenina, jogurt a podobně. Stačí jen něco málo.

POHYB PRAVIDELNÝ POHYB

Pohyb, pohyb, pohyb. Mnoho lidí tomu stále nechce věřit, ale pohyb je velmi důležitý. Dobré je, aby, jste cvičili minimálně třikrát týdně a to nejméně čtyřicet minut. Sporty, které provozujete střídejte, je jasné, že když dlouho plavete, po nějakém čase už nehubnete, i když pravidelně plavete, musíte přidat jiný sport či zvýšit zátěž či zvýšit počet.

STRES PRYČ

Se stresem zatočte a nepoddávejte se mu! Vědci totiž zjistili, že když se ženy nadměrně stresují, ukládá se jim tuk do oblasti břicha, a to přeci žádná žena nechce. Navíc jsou ženy, které ve stresu zvýšeně konzumují potraviny, zejména čokoládu a čokoládové věcičky. To také přispívá k ukládání tuku v těle na partie, které rozhodně nechceme.

DOSTATEČNĚ ODPOČÍVAT

Odpočinek je nutností! On stres se dá docela dobře odbourat odpočinkem. Jděte si zaplavat, jděte na masáž, jděte na procházku, jděte do kina, do divadla, nebo si jen tak doma přečtěte knížku, podívejte se na dobrý film, poslouchejte oblíbenou hudbu. Zkrátka dělejte to, co vás baví a co vás dostane ze stresu pryč.

VLÁKNINA

Dostatečný přísun vlákniny je rovněž důležtý. Denně v průběmu bychom měli sníst asi třicet gramů vlákniny. Vláknina nás dokáže dobře zasytit, zpomaluje vstřebávání sacharidů, zlepšuje trávení, bojuje proti zácpě a podobně. Zdrojem vlákniny jsou luštěniny, celozrnné pečivo, ovoce, zelenina a podobně.

DUŠEVNÍ POHODA

Ač se to nezdá, duševní pohoda musí být, jinak můžete hubnout jakkoliv a efet vám to nepřinese. Musíte se cítit spokojeně a hubnutí vás musí bavit. Půjde vám pak mnohem lépe, než když budete ve stresu, napjatá, nervózní, popudlivá a podobně.

OBČAS ZHŘEŠTE

Člověk má svá tajemství, která miluje, ale ony nejsou moc zdravé, určitě to znáte. Občas zhřešit určitě můžete, to by vás pak hubnutí nebavilo. Pokud milujete smažený řízek, občas si jej dopřejte. Pokud holdujete hranolkům, vyzkoušejte je péct v troubě, nesmažit je. Pokud máte rádi zmrzlinu, zkuste místo smetanové jogurtovou nebo tvarohovou.

TEKUTINY

Je nutné denně vypít minimálně dva litry tekutin. Do nich se nepočítá káva a polévky! Nejideálnější jsou různé čaje a vody. Naopak úplné tabu jsou slazené nápoje, které jsou plné cukrů. Občas ano, ale vyjmečně. Nejsou od věci také minerální vody s příchutí, džusy, neperlivé vody a podobně. Dobré také je, když vody, které pijete, střídáte.

ALKOHOL

Ten vám také nepomůže zhubnout. Spíše z něj přibíráte. Pivo, červené víno, tvrdý alkohol, to vše se vám usazuje na bříšku a tvoří jej nehezké. Pokud si chcete dát skleničku bílého vína, udělejte si vinný střik, ten má v sobě málo kalorií.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články