Jak zhubnout po Vánocích

05.08. 2011 • Hubnutí a cvičení 3249x

Také jste v tyto nejkrásnější svátky podlehli dobrotám a všemožným laskominám, které k vánocům tak nějak už v poslední době patří? Napečeno několik druhů cukroví láká svojí vůní, kdo by odolal? Bramborový salát také není právě dietní záležitost a tak tuky na nás útočí ze všech stran a pomaloučku, polehoučku se ukládají na těch nejnemožnějších místech našeho těla.

Marné je naše předsevzetí, že letos už docela určitě hřešit nebudeme. Po svátcích, kdy nemůžeme dopnout naše oblíbené kalhoty, přijde zděšení a následuje novoroční předsevzetí, shodit nějaké to kilo. Jenže jak na to? V létě chceme jet přece na dovolenou k moři a tam se nám nechce předvádět se s obézní postavou. Máme na to ještě několik měsíců, tak nač ten stres. Jenže většina lidí tento čas nevyužije a potom na poslední chvíli nasadí drastické diety, které k ničemu nevedou.

Začněte s hubnutím hned. Nechte si sestavit jídelníček, který vám v boji s nadváhou pomůže. Zařaďte do programu hubnutí pohyb, který je nezbytný. Udělejte konečně něco pro svoje zdraví. Teď se jistě spousta lidí zděsí, protože nemají ale vůbec žádný vztah ke sportu. Nevadí, stačí procházky, mírný běh nebo třeba plavání. Jízda na kole je také vynikající.

Je tolik způsobů, jak protáhnout své ztuhlé tělo po zimních měsících, kdy je pohyb hodně omezený. Vynikající „pomůckou“ je v tomto momentě třeba pejsek, který nás nutí chodit s ním na procházky. Má to mnoho výhod. Pejsek se pořádně proběhne, vy máte pohyb a tak jste spokojeni všichni. Pejsek je navíc perfektní společník při běhání.

Další možností, jak se pohnout, je tanec. Tento se dá provozovat například i v kuchyni při běžném vaření. Za zvuku hudby linoucí se z rádia, se může každý různě vlnit a kroutit a to bez rizika, že se vám někdo bude posmívat.

V poslední době je spousta možností, jak využít nabídek k pohybu. Tradiční aerobik, moderní zumba, různé společenské tance, pro pány tvorstva jsou v nabídce různé bojové sporty, ale i kolektivní, jako je volejbal, fotbal a mnoho dalších. Při kolektivních sportech se snadno necháte strhnout k pohybu. Nejste společenští a trpíte nějakými zábranami před lidmi?

Nevadí, zacvičte si sami doma. Je to tak jednoduché. Vždyť klasické cviky, které vedou k protažení a zpevnění těla, si každý z nás pamatuje ještě z hodin tělocviku. Nejdůležitější je mít pohyb a je naprosto jedno, jaký si zvolíte. K tomu vyvážená strava, pečlivě rozložená do několika menších porcí a v létě se můžete promenovat co by modelka s ladnými křivkami po plážích přímořských letovisek.

Zařaďte do své strany všechny potřebné a nezbytné prvky, jako jsou vitamíny, bílkoviny, minerály, proteiny, ale i tuky a spoustu dalších nezbytných živin, bez kterých naše tělo nesprávně funguje. Doplňujte pořádně tekutiny. Vždyť naše tělo je složeno převážně z vody, a pokud ho nebudete zásobovat touto životadárnou tekutinou, vrátí vám to v podobě obezity a různými nemocemi. Vždyť pít se musí a to až tři litry denně. V případě, že jste náruživí konzumenti kávy, kterou byste v době hubnutí měli úplně vynechat, pamatujte na pravidlo, že musíte tělo zásobit tekutinami ještě více. Káva totiž, jak známo naše tělo odvodňuje.

Pít by se mělo hlavně před jídlem. Chyba je, když se pije během něho nebo až po něm. Žaludek zaplněný příhodnou tekutinou je částečně plný, tudíž toho nějak moc nezkonzumujeme. Jídlo je potřeba jíst pomalu, opravdu si ho vychutnat, pořádně prožvýkat, ne ho do sebe v rychlosti naházet. Nezadělávejte si na další zdravotní problémy v podobě žaludečních vředů a dalších.

Pořádně rozžvýkejte každé sousto, než ho polknete. V odborných příručkách se uvádí, že by se každé sousto mělo přežvýkat minimálně dvacetkrát. Tak dáte mozku dostatek času, aby zaregistroval, že už máte plný žaludek a tím pádem nedochází k přejídání se, tak jako u rychle nahltaných jídel. A pokud budete jíst vyváženou stravu, bohatou na potřebné minerály a vitaminy, v kombinaci s pohybovou aktivitou, máte bezpečně nakročeno k úspěchu a úbytku tukových buněk ve vašem těle.

Je potřeba začít opravdu měnit své návyky, co se jídla týče. Vůbec není na škodu zajít za výživovým poradcem, který vám ušije přímo na vaše tělo nejideálnější jídelníček, protože jak známo, každému vyhovuje něco zcela jiného. Základem ale každého jídelníčku, je vydatná snídaně. Ta by měla obsahovat bílkoviny, vitamíny a sacharidy. Jako dopolední svačinka se doporučuje kousek ovoce, nízkotučný jogurt a další, lehce stravitelné potraviny.

Lehký oběd, složený třeba z ryb, bílého masa, k tomu luštěniny, rýže atd. Vhodný je i nějaký zeleninový salát. Odpolední svačinka by se měla skládat především ze zeleniny a večeře by se měla nést v podobném duchu jako oběd. Jenže tady pozor na to, kdy ji jíte. Poslední jídlo by se mělo konzumovat minimálně dvě hodiny před usnutím. V případě, že ještě pociťujete hlad, s klidným svědomím si vezměte rajče, protože to jak známo, je velmi dietní doplněk každé stravy.

Nedržte zbytečné a nesmyslné, mnohdy hodně drastické diety. Nenutně svoje tělo k radikálním opatřením, které vedou pouze k jo jo efektu. Změňte své stravovací návyky a přidejte k tomu v rámci svých možností pohyb. Uvidíte, že váš organismus brzy vyčistí a začne spalovat přebytečné tuky. Budete se lépe cítit, jak po fyzické stránce, tak po psychické. A co je hlavní, můžete zachránit svoje zdraví. A to je, ač to mnoho lidí podceňuje, opravdu to nejdůležitější, co máme.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články