Dbejte na zdravou životosprávu a zhubněte pár kil

13.01. 2020 • Hubnutí a cvičení 1943x

Oslavy nového roku jsou zdárně za námi. A nyní přichází snaha o splnění všech našich předsevzetí. Pokud jste si i vy dali předsevzetí, že zhubnete nebo alespoň začnete jíst zdravě, pak není nic jednoduššího než se do toho s vervou pustit. S optimismem a chutí se sebou něco dělat, to půjde opravdu snadno.

Základem je zdravé stravování

Zapomeňte na rychlé občerstvení či minutky v restauracích. Ušetřete peníze za krabičkovou dietu a začněte si vařit sami. Pokud nevíte jak na to, existuje spousta kuchařek, které vám poradí.

Můžete si vybrat kuchařky zaměřené na hubnutí, zdravou stravu či kuchařky, které jsou na míru šité lidem s nějakými zdravotními obtížemi. Ať tak či onak, na stránkách těchto knih se naučíte vařit zdravě a rychle.

Poznáte také, jaké suroviny patří mezi ty, při hubnutí nejdůležitější nebo jaká dieta by se mohla hodit právě pro vás.

Základem pro hubnutí není jenom pohyb, ale také strava. Pokud sáhnete po těch správných knihách a informacích, můžete výsledky redukce vaší váhy vidět již za pár týdnů.

Nezapomínejte ale na to, že vaše tělo potřebuje dostatečný počet živin a opomíjet nesmíte ani příjem energie. Pokud zároveň chcete, aby vaše bylo zdravější, vyzkoušet můžete také detox.

Detox sníží vaši váhu a zlepší kondici těla

Detox nejenže dokáže očistit vaše tělo od škodlivin, které vám ubírají energii a ovlivňují i vaše zdraví, ale také vás může zbavit nějakého toho kila navíc. Je ovšem potřeba vědět, jak na to. Jaké suroviny při detoxu musíte vynechat, nebo které vám naopak dodají důležité vitamíny.

Zavrhovat byste při hubnutí neměli ani nápoje smoothie. Ty si můžete doma sami připravit ze surovin čerstvého ovoce i zeleniny. Sami časem přijdete na to, jak tento nápoj, který je kvůli příjmu živin vhodný především po ránu, připravovat.

Ti, kteří připravují smoothie pravidelně již vědí, že na první pohled prapodivně vypadající kombinace ovoce i zeleniny může ve finále vytvořit velmi příjemnou chuť.

Zbavit se hladu je jednoduché

Je jasné, že detox má svá pravidla, jak zahnat hlad. Co ale dělat, když držíte dietu? Je to jednoduché. Základem všeho je dodržovat pitný režim. Do břicha plného neslazených nápojů se nám nic dalšího nevejde.

Dalším trikem je pak čištění zubů. Nejenže jsme večer líní jít si zuby vyčistit podruhé, pasta navíc většinou otupí chuťové buňky natolik, že již přestáváme mít hlad.

Inspirujte se nápady na hubnutí v kuchařkách a dalších publikacích

Ať už se rozhodnete pouze pro novoroční očistu vlastního těla či pro shození nějakého toho kila navíc, nechte se jednoduše inspirovat. Knížky, ve kterých najdete nejenom zdravé recepty na hubnutí, ale také doporučení a dobré typy, se hodí do domácnosti každému z nás.

A mít po ruce již připravený jídelníček se zdravými pokrmy, ulehčí práci každému, kdo bojuje se splněním svého novoročního předsevzetí. Velký výběr knih o zdravém hubnutí najdete zde.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články