10 Pro zelené potraviny

02.01. 2018 • Zdraví 2132x

Zelené potraviny jsou fenoménem posledního desetiletí. Kde se vzaly, to se vzaly a dnes je miluje celý svět. Vedle termínu zelená potravina nesou i označení super potravina, čili super food. V čem tkví fenomenální kouzlo zelených potravin? Jde o komerční trik anebo v čem jsou tak účinné? Snad vám bude stačit 10 důvodů, proč jíst zelené potraviny. 

1.  Tak tedy za prvé, prospívají lidskému zdraví. Jde o potraviny, které obsahují jedinečnou kombinaci látek, jenž velmi pozitivně ovlivňují váš zdravotní stav. Potraviny působí antioxidačně, podporují kardiovaskulární systém, podporují tělo ve zbavování se toxinů a vytváří správnou mikroflóru ve střevech a zažívacím traktu, zvyšují obranyschopnost a bojují proti vzniku civilizačních chorob. Všechny tyto skutečnosti jsou založeny na řadě vědeckých studií (rakovina, cukrovka, onemocnění srdce). 

2.  Za druhé pak zelené POTRAVINY obsahují také velké množství vitamínů, aminokyselin, minerálů a dalších živin (enzymů, včetně bílkovin, kyseliny listové a chlorofylu). Enzymy v nich zabraňují překyselení organismu, předchází i jiným patologickým stavům, čistí sliznice apod. Kupříkladu Spirulina má velmi vysokou nutriční hodnotu, která pomáhá v boji s nadváhou, stresem i s cévními chorobami. Chlorella pak detoxikuje tělo, zlepšuje krvetvrobu, zlepšuje trávení a imunitu. 

3.  Zelené potraviny čistí organismus a je ideálním bojovníkem proti volným radikálům. Zlepšují také i funkci jater, orgánu detoxikace. Zelené potraviny pohlcují volné radikály, čímž zabraňují toxickému působení na buňky a buněčné tkáně. Podívejte se také na velkého průvodce detoxikací.

4.  Bojujete s nadbytečnými kily? Ta to jděte do zelené. Zelené potraviny za jedno obsahují živiny a látky, které podporují hubnutí i metabolismus a živiny pak dodají tělu vše, co potřebuje, včetně energie a vitality. Jde o skvělé prostředky proti únavě a vyčerpání. 

5.  Veškeré zelené potraviny neobsahují žádné chemikálie, tedy ani chemické konzervanty, pojiva a plniva. 

6.  Jak již bylo výše několikrát zmíněno, jsou skvělým prostředkem pro dodání energie. Tak třeba 1 kgspirulinyse rovná 1000 kg ovoce azeleniny. Mladý ječmen je vhodným doplňkem po náročném tréninku. Zelené potraviny jsou ideální pro děti, které mají náročný den a pohybují se ve smogovém prostředí. Potraviny obsahují velké množství vitamínu C, B12, železa i mnoho pozitivních aminokyselin. 

7.  Zlepšují psychiku i paměť. Chlorella i Spirulina obsahuje velké množství vitamínu, která pozitivně ovlivňuje činnost nervové soustavy. Všechny tyto látky můžete najít ve vítězném přípravku velkého srovnání přípravků na hubnutí a detoxikaci.

8.  Zelené potraviny mají skvělý regenerační efekt. Podporují hojení ran, vnitřní regeneraci, obnovu buněk, krvinek a imunitního systému. Podporuje i regeneraci kostí, kůže, tkáně a kloubů. Přispívá i k obnově jater a nervových buněk. Zelené potraviny jsou obzvláště vhodné užívat při boji s Alzheimerem a Parkinsonem? 

9.  Zlepšují vzhled a stav pokožky i pleti. Zelené potraviny díky svému obsahu mají velmi blahodárný vliv i na pokožku a pleť, kromě zlepšení stavu podporuje i boj proti stárnutí. Je obsažen dokonce také v nejlepších sérech na růst řas.

10.  V posledním bodě uvedeme i to, že s jejich konzumací roste také sexuální apetit. Zelené potraviny totiž ovlivňují serotonin, hormon, který funguje jako přenašeč nervových vzruchů. Když je ho dostatek, dochází k nastartování vzruchového života i sexuality.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Zdraví'
Tipy na jiné články