Lymfodrenáž

19.09. 2011 • Hubnutí a cvičení 4317x

Jestliže máme hledat možnosti hubnutí, které jsou v současné době asi nejprogresivnější, tak jedním z těchto druhů bude stoprocentně lymfodrenáž, která si našla svou cestu k velkému množství lidí v tuzemsku, ale i v zahraničí. Jedná se o lymfatické masáže, které mají skvělé účinky hned z několika pohledů. Často tato lymfodrenáž probíhá v deseti cyklech po 30 až 60 minutách.

Ideální jsou lymfatické masáže zejména po různých zákrocích zdravotního charakteru. Velmi často jsou využívány přímo třeba při léčbě rakoviny. Lymfodrenáž se vyznačuje hned několika různými pozitivními účinky na lidský organismus. Když se budeme zabývat přímo samotnými účinky, tak zjistíme, že lymfodrenáž pomáhá zejména při detoxikaci organismu, která může být člověku velmi prospěšná. Mnohé toxické látky lidské tělo pojme a člověk tuto skutečnost ani nezjistí. Lymfodrenáž je mnohdy také schopna pomoci při nepříjemných nádorových onemocněních a také pomáhá k vylepšení fyzické kondice jednotlivce.

Hlavním úkolem lymfodrenáže je stoprocentně zvýšení oběhu lymfy. Pokud se tak stane, tak dojde k optimalizování funkce lymfatického systému. K provedení masáže lymfatického typu musí mít pracovník určitého rehabilitačního centra speciální vyškolení. Jde o takzvané lymfoterapeuty. Tato masáž není doporučována těhotným ženám. Když se budeme věnovat lymfoderenáži podrobněji, tak zjistíme, že ji může provádět buď profesionál anebo speciální přístroj. Přístrojově vykonávaná lymfodrenáž je schopna stlačit končetinu tímto vyvolat tlakovou vlnu, díky které může dojít k obnovení funkcí lymfatického systému.

Jestliže budeme ještě konkrétnější v popisu lymfodrenáže, tak zjistíme, že působí na lymfatický systém, jenž by měl v těle plnit jak filtrační, tak i detoxikační funkce. Jestliže je tento lymfatický systém nějakým způsobem narušen, dochází k tomu, že vzniká lymfedém. Určitě je třeba říct, že pokud tento lymfedém vznikne, je zapotřebí situaci akutně řešit. Vzniká třeba pří nádoru prsou anebo při některých dalších nádorových onemocněních. Jedná se o jakýsi druh otoku, který je jednak viditelný a většinou také hmatatelný. Lymfodrenáží je hned několik a každá se specializuje na odstranění specifických problémů, které mohou v jejím důsledku vzniknout.

Hodně oblíbeným typem lymfodrenáže je lymfodrenáž zaměřená proti celulitidě. Ta by měla jednak celulitidu odstranit a jednak by také mělo dojít k úlevě nohou a zrychlení metabolických procesů, které jinak v lidském těle probíhají. Dojde také k vyplavení látek, jež jsou pro tělo zbytečným toxickým zatížením. Na otázku, co je vlastně cílem samotné lymfodrenáže, bychom mohli odpovědět poměrně jednoduše. Základní cíl tkví v tom, že lymfodrenáž by měla vést k obnovení a zvýšení oběhu lymfy.

Lymfatický systém nedisponuje svou vlastní pumpou. Když lymfatický systém dobře nepracuje, dochází k tomu, že tukové buňky pozvolna zvětšují svůj objem a dochází k vytváření tolik nepříjemných a nežádoucích tukových polštářků, jež vedou ke vzniku takzvané pomerančové kůry, již ženy tolik nenávidí. Díky masážnímu tlaku zacílenému na specifické partie dochází k tomu, že jsou postupně tukové buňky vytlačovány díky tomu, že lymfa začne fungovat správně. Lymfa se zprovozní velmi jemným tlakem na samotné uzliny, které jsou takto také odblokovány. Masáž potřebují speciální cílené skupiny lidí, které jsou vystavené poměrně dlouhému stání.

Fyzická zátěž některých osob je nadměrná a právě tito lidé určitě služby lymfodrenáže více než ocení. Ideální jsou lymfodrenáže třeba po dlouhé turistice anebo jiném sportovním výkonu. Regenerace organismu bude díky lymfodrenáži mnohem rychlejší a člověk se tak bude moci velmi brzy věnovat různým aktivitám, kterých by jinak nebyl díky nepřiměřené únavě schopen. Určitě je také nutné připomenout, že tento typ masáže pomáhá také v případě regenerace pokožky. Ta je schopna velmi dobře regenerovat, takže není problém si nechat aplikovat lymfodrenáže i v případě, že prostě jenom potřebuje člověk zregenerovat povrch pokožky jako takové. Vhodná je také lymfodrenáž třeba po liposukci anebo jiných výkonech podobného charakteru. Nejvíce žádané jsou lymfatické masáže končetin. Jde jak o horní, tak i dolní končetiny.

Mimo celulitidy je schopna lymfodrenáž odstranit efektivně také třeba různé pocity oteklých nohou anebo i svalovou bolest, která je pochopitelně zejména po extrémních výkonech velmi patrnou záležitostí. Vynikající je zejména to, když dojde ke spojení lymfodrenáže s tím, že bude konkrétní člověk pěstovat mnohé sportovní aktivity. Ty se rozhodně s lymfodrenáží jako takovou slučují. Hodně oblíbená je také lymfodrenáž obličejové části, která je vynikající pro uvolnění brady anebo víček a dalších partií obličeje.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články