Paddleboarding zábava na vodě i proti stresu

13.01. 2020 • Zdraví 3817x

Lze spojit nenásilné procvičení celého těla, dokonalou relaxaci a zároveň objevování přírodních krás? Ano!

Seznamte se s nenáročným ale velmi prospěšným sportem, který je zároveň nekonečnou zábavou – paddleboardingem. Popularitu tohoto vodního sportu zvyšuje i to, že je vhodný prakticky pro každého, od malých dětí až po důchodce.

Paddleboarding? Co to je?

Je to jedinečný vodní sport, který dokáže využít svalů celého těla pro pohyb prkna po vodě. Plovací prknopaddleboard je podobné tomu surfovacímu, lze na něm stát, klečet, sedět, ležet, prostě cokoli vás napadne. Posun se uskutečňuje za pomocí pádla. Lehké, zároveň však stabilní a pevné prkno snadno pluje po vodní ploše.

Bez složitých příprav

Paddleboarding je jednoduchý sport, jehož naučení je vyloženě intuitivní. Jízda je absolutně jednoduchá, a i naprostý začátečník se tomu naučí doslova během několika minut. Stačí vyhledat klidnější vodu, alespoň pro první vyzkoušení.

Posadit se nebo položit a vyzkoušet pár temp.  Velmi rychle získáte cvik, jistotu i rovnováhu. Je jen na vás, jestli se pokusíte postavit nebo si budete užívat pohyb třeba vsedě.  Díky snadnosti použití je paddleboarding vhodný pro všechny věkové skupiny bez většího omezení.

Co je k tomu potřeba?

Především je to paddleboard či SUP. Můžete si pořídit univerzální paddleboard, který se hodí na jakoukoli vodní plochu. Díky zakulacenému tvaru a zvednuté špičce se s ním snadno manipuluje a je vhodný i pro začátečníky.

Dalším typem je užší závodnípaddleboard pro rychlejší přesuny po vodě, na delší trasy se pak hodí airventure prkno. Pokud se chystáte na živější vodu, je vhodné vzít s sebou vlnový paddleboard, je kratší a snadněji chytá vlny.

Mezi nejpraktičtější typy pak patří nafukovací paddleboard, který je výhodný především kvůli minimální objemnosti. Na pláži lze snadno nafouknout i vyfouknout a složit jej třeba do batohu.

Také při pozdějším uskladnění tak nezabere příliš místa. Hodí se na každou vodu, je dobře pevný a odolný i proti drobnějším kamínkům nebo poškrábání.

Kde si zajezdíte?

Tento vodní sport lze provozovat na jakékoli vodní ploše. Je vhodný na řeky, rybníky, jezera, různé nádrže, ale i na moře a oceán. A kdy? Kdykoli, dokud není voda zmrzlá. V létě ho využijete i na opálení a plavání, v chladnějších částech roku si pouze obléknete neopren.

Cvičit nebo se bavit? Oboje!

Jedná se o sport, který přináší spoustu rozptýlení. Kromě dokonalého procvičení celého těla, zlepšení stability a koordinace je vhodný i k tvrdšímu tréninku a posilování. Pomáhá s tvarováním postavy. Účinně působí proti bolestem zad a kloubů.

Zároveň má i velký vliv na psychiku, funguje blahodárně jako lék proti stresu, je vhodný k relaxaci, a dokonce i k meditaci. Cokoli, co chcete prožít v klidu na vodě a nevěděli jste jak, můžete nyní vyzkoušet. Je to pohodová zábava i notná dávka adrenalinu, pokud máte rádi divočejší vody.

Autor: Mysticstore.cz    

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Zdraví'
Tipy na jiné články