Cambridge dieta

12.03. 2012 • Diety 3113x

Vyzkoušeli jste už všechny možné diety, a stále máte pocit, že na tu pravou jste ještě nenarazili? Možná je pro vás tou nejlepší volbou pokusit se hubnout na přísně vědeckém základě díky tzv. Cambridge dietě. Ztroskotala většina vašich pokusů o úbytek na váze na tom, že jste přesně nevěděli kolik čeho smíte, nebo jste zkrátka neměli dostatečně pevné nervy? Vyzkoušejte dietu, během které už vás žádné jídlo pokoušet nebude! Cambridge dietu, během které vaši výživu zajišťují instantní přípravky obsahující vše, co vaše tělo potřebuje!

Otcem této diety, nebo možná přesněji dietního programu, je Dr. Alan Howard, kterému se jeho původní myšlenku podařilo dovést ke kýženému cíli právě během jeho působení na univerzitě v britském Cambridge. Odtud je také odvozený její název. Poprvé spatřila světlo světa na začátku sedmdesátých let 20. století, ale prvního masovějšího rozšíření ve Spojených státech se dočkala až o deset let později.

Cambridge dieta je opravdu vším, jenom ne další „zázračnou“ dietou, která vás nutí neustále pročítat kalorické tabulky a promýšlet, jestli další grahamový rohlík k večeři už bude prohřešek proti plánu nebo ne. Ani nemusíte mít obavu, že k redukci vaší tělesné váhy dojde prostým opakováním jednoho jediného druhu potraviny až do naprostého úmoru.

Cíl Cambridge diety je totiž o něco ambicióznější. Dr.. Howard si zkrátka všiml toho, že velký problém většiny lidí s nadměrnou váhou je prostě v tom, že je příliš láká jídlo, a protože člověk přece něco jíst musí, je od této vášně jen malý krůček k prvnímu hříchu proti stanovenému plánu. Jak to ale udělat, aby nás jídlo už dál zbytečně nevábilo? Jednoduše!

Základem tohoto specifického druhu diety je totiž opravdu revoluční krok: místo jídla, které nás svou chutí i samotnou nutností přípravy svádí k nadměrné konzumaci začneme výživu našeho organismu zajišťovat umělým podáváním všech důležitých živin i minerálních látek, které naše tělo potřebuje pro své fungování. Člověk si jednoduše brzy zvykne na to, že několikrát denně sní speciální instantní výživu, a protože nic dalšího ten den nepotřebuje, nehrozí ani to, že se bude stále něčím dojídat nebo něco ochutnávat.

Určitě však nemusíte mít obavu, že budete nuceni akorát zobat nějaké pilulky. Ve skutečnosti totiž veškeré součásti Cambridge diety mívají podobu koktejlů, drobných tyčinek nebo teplých polévek, které samozřejmě mají příjemnou vůni. Vtip je tak prostě v tom, abyste věděli, že po určenou dobu, pohybující se nejčastěji v horizontu několika týdnů, prostě nic jiného jíst nebudete. Toto vás zároveň zbaví mnoha nepříjemných rozhodování a dilemat, které často končívají nedodržením jiných diet.

Samozřejmě to za každých okolností nemusí být tak, že vůbec nic jiného jíst nemůžete. Takový scénář se totiž obvykle týká hlavně těch, kteří trpí opravdu výraznou nadváhou, a potřebují se rychle zbavit řádově desítek kilogramů hmotnosti.

Pokud vám jde naopak o to, abyste ztratili řekněme pět deset kilo, potom úplně postačí, pokud některými výrobky Cambridge diety nahradíte jen některá vaše běžná jídla. Právě v takových situacích můžete skutečně v plné míře využít psychologický potenciál tohoto druhu diety.

Například jestli o sobě za všechna ta léta už dobře víte, že vám dělá problém udržet své choutky na uzdě během oběda nebo večeře, zvykněte si na malý rituál. Místo obvyklého oběda nebo večeře o několika chodech a moučníku, rohlíků a sušenek, si prostě každý den dejte některý z řady dostupných výrobků spadajících právě pod Cambridge dietu. Uvidíte, že už za pár dní vám to jako žádná velká změna nakonec ani nepřijde. A co víc: přebytečná kila začnou pomalu ale jistě ubývat!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Diety'
Tipy na jiné články