Jak se účinně zbavit celulitidy?

12.10. 2013 • Celulitida 12289x

Celulitida. Strašák každé ženy, která se tomu chce vyhnout, jak jen může. Celulitida je známá také tím, že se o ní říká pomerančová kůže. Celulitida tak vypadá, takže proto ten název. Celulitida trápí snad úplně všechny ženy. Nevyhýbá se ani mladým slečnám, štíhlým ženám, silnějším ženám. Dokonce ani modelkám se nevyhýbá. Říkáte si, že to není možné? Že modelky nemůžou mít celulitidu? Ale ano, mají. Fotky, které vídáte v časopisech a na různých plakátech je jen a jen retuš. Obyčejná retuš, která dokáže udělat z ženy, které je trošku silnější, ultra štíhlou modelku, která nemá ani jedinou chybičku a je dokonalá. To je jenom iluze a jen klam. Tak jako kdysi byly jen vídány modelky, které byly hubené a nikde ani gram. Dnešní móda se mění a už se objevují i ženy, které mají krásně ženské křivky a vypadají zdravě. Mnoho žen celulitidu řeší a snaží se jí zbavit. Ono to ovšem není vůbec jednoduché. Asi každá žena nemá ráda to, když se na sebe podívá do zrcadla a vidí celulitidu. Celulitida se obvykle vyskytuje v oblasti hýždí, stehen. Může se objevovat také na rukách, ale tam spíše zřídka, ale také se vyskytuje. Celulitida je problém, pro některé ženy velký problém. Celulitida sama od sebe nezmizí, to je nutné si uvědomit a s tímto pracovat. Boj s celulitidou je těžký, ale ne předem prohraný. Určitě vás zaujme informace o tom, že určitý podíl na vzniku celulitidy a jejích ďolíčků mají přirozené ženské hormony. Nyní se dokonce objevila stidue, která ukázala, že také některé hormony, které obsahují antikoncepční pilulky, také přispívají k tvorbě celulitidy. Pokud užíváte antikoncepci, začněte proto s prevencí a starejte se o své tělo. Za pár let už to nebude tak jednoduché, když celulitida se vesele usadí na vašich stehnech.

Každé tělo i to ženské má svůj krevní oběh a lymfatický oběh. Oba tyto oběhy jsou závislé na tom, že cirkulují. Pokud však u oběhl dojde ke zpomalení cirkulace, odvod škodlivin z těla, což tyto oběhy zajišťují, je zpomalený, někdy bývá úplně ohrožen. Odpad tak přebírají jiné orgány jako střeva, ledviny, potní žlázy a podobně. Samozřejmě jako každé orgány, jsou i tyto orgány nějak limitovány. V kůži se tak začnou tvořit záněty, které se zapouzdří a to pak vede k zbytnění kožní tkáně, tedy k celulitidě. Jak vlastně na takovou celulitidu? Jak jí zamezit a jak se jí pokusit zbavit, či ji zminimalizovat? Zde jsou tipy, jak na to.

POHYB JE ZÁKLADEM

Pohyb je důležitý pro každého. Samozřejmě je také důležitý pro ženy, které chtějí předcházet celulitidě. Je velmi důležité se pohybovat a hýbat. Že to není úplně pravda? Samozřejmě je plno žen, které chodí cvičit, plavat, běhají pravidelně a podobně, ale přesto mají celulitidu. Takže proč? Samozřejmě, tohle se stává, ale je nutné se pravidelně pohybovat. Žena, která cvičí a pravidelně se pohybuje, bude mít vždycky menší celulitidu, než žena, která necvičí. Když žena pravidelně cvičí, má lepší odvod odpadních látek. Samozřejmě pohyb je důležitý, ale je také důležitý správný pohyb! Je potřeba si vybírat takové sporty, které vám rozpohybují váš lymfatický oběh. Sporty podobné jako chůze, plavání, rekreační cyklistika, cvičení ve vodě jako aquazumba či aquaaerobic, Posilujte také bříško, hýždě a stehna. Vynechejte takové sporty, které jsou rychlé jako běh, tenis, squash a podobně.

LYMFATICKÉ MASÁŽE

Lymfatické masáže jsou další důležitou složkou pro odstranění či zmírnění celulitidy. Ideální jsou lymfatické masáže, které jsou prováděny lidskou rukou. Tento způsob využívají maséři, kteří tak pomáhají ženám zbavit se celulitidy. Jednou za čas si dopřát lymfatickou masáž nemá vůbec žádný smysl, je to spíše jen vyhození peněz. Je nutné chodit na ně pravidelně a také počítejte s tím, že jedna lymfatická masáž problémy nevyřeší a nespasí vás. Nutná je pravidelnost, kupte si minimálně jednu sérii těchto masáží. Lymfatické masáže je možné provádět také doma. Čím častěji je budete provádět doma, tím lepšího výsledku dosáhnete, to je jasné. Ale pozor, tak jako vše i lymfatické masáže, které budete dělat doma, mají svá pravidla, která je nutné dodržovat. Pravidla se dodržovat musí také z toho důvodu, že si můžete nesprávnými pohyby či úkony ublížit a uškodit.

Lymfatické masáže doma 

Lymfatické masáže se provádějí na rukou a na nohou. Přiložte spodní, měkkou část dlaně na vnitřní stranu končetiny. Velmi mírným tlakem a krouživým pohybem, ve směru hodinových ručiček, masírujte celulitidou postiženou část a to vždy směrem nahoru. Masáž se nesmí provádět silou, velmi intenzivně a velmi dlouho. Pozor na špatnou techniku. Masáž může být nepříjemná a někdy i bolestivá. S domácími lymfatickými masážemi je nutno začínat pozvolna a opatrně, dejte si dostatek času, aby se tělo mohlo vzpamatovat a zvyknout si na to.

KOSMETICKÉ PŘÍPRAVKY

Je celá řada různých kosmetických přípravků, které vám mohou pomoci v boji s celulitidou. Ovšem pozor, tím že se budete patlat krémem a podobně, ale nebudete se hýbat a vaše životospráva bude stále stejná a nezdravá, tím se celulitidy určitě nezbavíte. V celé řadě přípravků hledejte, zajímejte se, protože ne všechny spolehlivě účinkují a pomáhají vám. Ideální jsou přípravky z mořských řas. Krémy na celulitidu obvykle vypnou vaši pokožku, je to však pouze krátkodobý efekt, který zase za chvíli přestane účinkovat.

Důležité je, kombinovat. Samo o sobě vám nepomůže nic. Musíte zkombinovat pohyb a správný pohyb s lymfatickými masážemi, s kosmetickými přípravky a se zdravým životním stylem. Zde patří nekouřit, nepít alkohol. Jíst ovoce, zeleninu, vyhnout se bílé mouce, cukrům a podobně. Vyhnout se stresu, stresovým situacím. To je důležité, protože všechno souvisí se vším a samo o sobě vám nic nepomůže. Zkrátka musíte kombinovat, být trpělivé a nevzdat to po měsíci, kdy nevidíte výsledek. Je potřeba se obrnit trpělivostí a uvidíte, že nějaký ten efekt se určitš dostaví. Dobé je také dodržovat určité zásady, které vám v tomto boji mohou pomoci. Jaké to jsou?

  • nenosit těsné prádlo, těsné prádo zabraňuje proudění krve do lymfy, vyjmečně, pokud na sobě toto prádlo máte, tělo to zvládne, ale pokud jej máte pravidelně na sobě, rychle se ho zbavte
  • kouření, alkohol a káva, to už bylo výše zmíněno, negativně to ovlivňuje vaší krásu, což je škoda
  • nedržet diety, ale změnit jídelníček, diety jsou k ničemu, když je držíte pár dní a poté zase jíste tak jako předtím, změna jídelníčku je to pravé pro vás
  • hlídejte si svou váhu a pozor na výkyvy, obezita má mnoho příčin a je dobré se poradit s lékařem, jak postupovat

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Celulitida'
Tipy na jiné články