Celulitida a její odstranění doma

05.08. 2011 • Celulitida 3835x

Celulitida je proces, kdy se v podkoží obtížně uvolňují nahromaděné tuky a vznikají tak povislé tukové vrstvy. U žen se nejčastěji celulitida objevuje na zadečku a na stehnech.

Celulitida je obvykle zapříčiněna několika faktory:

  • vysoký obsah estrogenu v hormonální antikoncepci
  • příliš těsné oblečení, které znesnadňuje optimální prokrvení a proudění krve
  • nezdravá strava - smažené pokrmy, přepálené oleje
  • kouření, které výrazně poškozuje cévy a tím zabraňuje správnému proudění krve

Tady jsou způsoby, které pomáhají odstranit celulitidu. Výborných výsledků dosáhnete přípravky Corectia a také hitem EBS Nebuď rosol.

Přípravky na celulitidu

Cellasene

Přípravek na celulitidu Cellasene je hitem mezi pomocníky v boji s nevzhlednými tukovými polštářky (Celulitidou). Cellasene je vysoce účinný přírodní produkt, který odstraňuje celulitidu. Zároveň vyživuje tkáně a brání tak opětovnému objevení celulitidy. Cellasene je mezi ženami velmi oblíbený produkt. Má kamarádka jej vyzkoušela a s výsledky byla velmi spokojena.

Modelační gel proti celulitidě Cellu Sculpt

Tento levný přípravek na celulitidu se pyšní novou technologií "Burn & Lock". Tato revoluční technologie odstraňuje celulitidu a také působí proti opětovnému výskytu. Tento přostředek proti celulitidě prošel zajímavými klinickými testy a všechny zúčastněné ženy potvrdily úbytek celulitidy!

Anticelulitidní balíček

Tento balíček obsahuje několik přípravků na celulitidu - zeštíhlovací krém Fucus-centella: udržovací kúra 100 ml + zahřívací zeštíhlovací gel: intenzivní kúra 150 ml + gel na zpevnění poprsí - proti striím Equisetum 50 ml + Distilad´Algue - 100% přírodní šťáva z mořských řas, zeleného čaje a citrusových plodů. Určitě tento výhodný balíček za super cenu vyzkoušejte.

Celluli Lisse gel proti celulitidě

Anticelulitidový gel Celluli Lisse je vyvinutý podle nejnovějších poznatků ohledně boje s celulitidou. Zlepšuje vzhled pomerančové kůže pro zdokonalení postavy. Odstraňuje pomerančovou kůži, remodeluje kontury postavy, hydratuje a zpevňuje pleť. Efekt pomerančové kúže mizí, vzhled postavy se zlepšuje, pleť je pružnější, hladší a pevnější.

Lipo gel na celulitidu

Účinky masážního systému Perfect Slim jsou vidět již po 2 týdnech, kdy se pomerančová kůže viditelně vyhladí. Za čtyři týdny už budete mít postavu hezky vytvarovanou, pokožku hladší a také příjemný pocit chladivé svěžesti :). Užíváním gelu proti celulitidě také snížíte obvod stehen, pasu, boků a lýtek.

Celulitida

Celulitida se dá dnes bez velikého zveličování označit za jednoho z největších strašáků těch žen, které se alespoň trochu starají o svůj vzhled a zajímají je nejnovější trendy v oblasti kosmetiky a zdravého způsobu života. Jejich obavy jsou opodstatněné. Z dostupných informací trpí v současné době nejrůznější formou celulitidy asi osmdesát procent žen.

Vše komplikuje skutečnost, že se nejedná o prvek, který se týká jedině lidí, co mají potíže se svojí hmotností či pitím alkoholu a kouřením. K doloženým faktorům, které vedou ke vzniku celulitidy, se řadí i problémy, které se jen silnou vůlí nedají příliš ovlivnit. Sem spadá dlouhodobý stres nebo užívání hormonální antikoncepce. Často jsou známky celulitidy způsobeny samotným stylem života. Celulitida se objevuje u dívek v pubertálním věku, ale také u žen v přechodu či po porodu.

Třebaže projevy celulitidy spadají mezi ty všeobecně známé, mělo by se jim věnovat několik řádků. V podstatě se jedná o znatelnou proměnu ve struktuře zevnějšku kůže. Ještě před nějakou dobou byla tato oblast celistvě vypnutá, teď však se na pokožce objevují místa plná takových jakoby vrásek, které doprovází hodně drobných prasklinek a hrbolků. Takto postižená kůže připomíná svým vzhledem slupku pomeranče, podle kterého se jí tak i velice často říká, tedy pomerančová kůže. Pouze doplňme, že čeština má pro tyto potíže i daleko sprostější pojmenování, jako třeba – omlouváme se „stará matrace“ nebo „prasečí kůže“.

Nepochybně vás bude zajímat, že co se týče celulitiky, muže obtěžuje jen minimálně, a to i v případě její lehčí formy. Jak nespravedlivé, že dámy?
Důvodem je rozdílná stavba mužského a ženského těla a především hormonální výkyvy. Celulitida sama o sobě začíná díky nadměrnému nahromadění tukových buněk. K tomu vydatně přispívá i stárnutí podkožního vaziva, čemu se nikdo z nás nevyhne. Zvýšená tvorba těchto tukových tkání se nerozlučně pojí s funkcí ženského pohlavního hormonu estrogenu. Ten se navíc slučuje s postupným měkčením vaziva a jeho celkovou vláčností, díky níž nově vzniklé tukové buňky nemají na co narazit.

Dále všechno zhoršuje také fakt, že celková stavba podkožního vaziva se u mužů a žen ovládá rozdílnými zákonitostmi. Co se týče toho mužského, je vazivo propojeno do husté sítě, kdy potenciální větší objem tukových buněk příspívá jedině k jejímu celkovému roztáhnutí. Zároveň nedochází ke zdrsnění pokožky. U žen se oproti tomu setkáváme s vazivem, jenž chomáče tukových tkání přirozeně nese k povrchu kůže, na níž se poté objeví v patrnější formě, v již zmiňované tzv. pomerančové kůži. Jde o soustavy navzájem se střídajících malinkatých důlků a boulí.

Jinak řečeno, celulitida může postihnout a i postihuje ty ženy, které jsou opravdu krásně štíhlé, stejně jako ty, kteří zásadně dodržují pravidla zdravého životního stylu. Existují samozřejmě rizika zrodu celulitidy, se kterými se nedá takřka nic udělat.

Obecně se dá říci, že celulitida obyčejně probíhá ve čtyřech různých stádiích. Odborníci tu hovoří o čtyřech etapách celulitidy. První a zároveň nejlehčí forma popisuje stav, kdy člověk zpozoruje náznak celulitidy jedině v případě, že povrch kůže vyloženě zmáčkne. A to většinou tak, že jej dvěma prsty stlačí, ihned se v této oblasti vytvoří malá jizvička.

Druhé fázi se někdy říká, že jde o tzv. manekýnské stádium. Pomerančová kůže je zřetelně patrná, a to i vsedě nebo při napnutí svalů obtížných partií, jako jsou hýždě, stehna, břicho, ale i zadní části paží. Také může být vidět, i když člověk vystaví své tělo ostrému světlu.

Třetí stádium se dostaví v situaci, kdy celulitidu vidíte pokaždé a za jakékoliv okolnosti. To je rozhodně případ i čtvrté, a tedy poslední fáze. Zde dochází k výraznému narušení struktury kůže. Tvoří se také různorodé otoky, na pohled velmi výrazné partie s větším objemem tukových buněk. V této situaci může celulitida velmi bolet.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Celulitida'
Tipy na jiné články