Bezbolestná liposukce

10.08. 2012 • Liposukce 1935x

Liposukce dnes již není jen synonymem pro operativní zákrok, kdy lékař přistupuje k přímému odsání tuku z problémových partií. V současné době se totiž i u nás stále více rozmáhá nabídka tzv. neinvazivních metod, čímž se označuje celá řada takových technik, kdy ke kýžené redukci objemu tukových polštářů dochází výhradně bez narušení pokožky, a tedy čistě zvnějšku. Kromě samotného principu provádění se tato varianta od klasické liposukce liší také v tom, že ji nemusí vykonávat pouze osoba s lékařským titulem v kapse.

Bezbolestná liposukce jako taková stojí na využíti moderních radiofrekvenčních přístrojů, jejichž hlavní přednost v porovnání s klasickými metodami liposukce spočívá ve skutečnosti, že jde o naprosto bezbolestný úkon. Podle slov těch, kdo již měli tu příležitost se s bezbolestnou liposukcí setkat doslova na vlastní kůži, jde o zákrok, který by se co do zažívaného pocitu dal nejspíše přirovnat masáží.

Techniky bezbolestné liposukce však v žádném případě není možné jen idealizovat – za jejich odvrácenou stranu, resp. daň za bezbolestný průběh můžeme považovat fakt, že oproti běžné liposukci není konečný úbytek až tak markantní, a samotný zákrok je navíc třeba v pravidelných intervalech opakovat, díky čemuž se celková doba potřebná pro dosažení žádoucího výsledku může vyšplhat třeba až na osm týdnů.

Ale přistupme již nyní k bližšímu popisu vlastního zákroku. Prvním krokem je pečlivé potření daných partií speciálním gelem zlepšujícím vodivost, jehož hlavním účelem je zabránit možnému vysušení pokožky v průběhu celého ošetření. Následně terapeut začíná po těchto místech pečlivě přejíždět zmíněným radiofrekvenčním přístrojem, přičemž tato fáze trvá standardně zhruba kolem třiceti minut. Během této doby dochází k zahřívání povrchu pokožky až na hodnoty mezi 40 a 42 °C, přičemž přesná teplota je za pomoci laserového teploměru pod stálým dohledem.

Obvyklým výsledkem tohoto úvodního ošetření je následně jednak částečné vyhlazení pokožky, ale především se jeho prostřednictvím nastartuje proces odplavování tělesného tuku skrze játra, krevní řečiště a lymfatický systém jako takový, přičemž celá tato fáze nakonec trvá v průměru šest nebo sedm týdnů. Nezbytnou podmínkou úspěchu je zde přitom důsledné dodržování pitného režimu, který by měl být postaven buď na obyčejné neperlivé vodě nebo zelených či bylinných čajích.

Vedle právě zmíněné techniky se lze v praxi rovněž velice často setkat i s jinými přístroji, které zužitkovávají schopnost infračervených paprsků rozšiřovat krevní cesty a celkově nahřívat tělo. V takovém případě tato forma bezbolestné liposukce funguje na principu zlepšování prokrvení a okysličení tělesných tkání. Výsledkem je zde umožnění průchodu čerstvě okysličené krve do míst kam se za běžných okolností nemže jednoduše dostat, přičemž celý zákrok provází masáž lymfatického systému, jež umožňuje zbavit pokožku spolu s podkožní tkání jak tuku, tak v neposlední řadě i mnoha nežádoucích toxinů.

Krátce po dokončení jednotlivých zákroků se na povrchu postižených partií mohou objevit zprvu nenápadné načervenalé fleky. Rádi bychom zde upozornili, že určitě nepředstavují důvod k jakékoliv panice. Neindikují totiž žádný problém, a velice brzy po zákroku – zhruba v horizontu jednoho dne – samy od sebe zmizí.

Ještě na tomto místě dodejme, že běžnou součástí bezbolestné liposukce bývá rovněž provedení masáže opět za pomoci speciálního přístroje, jehož hlavním úkolem je celkové zpevnění ošetřených partií. Druhou možností je zde potom využití specificky pro tyto účely vyvinutých cvičebních strojů, které skrze podtlak nahrazují a především několikanásobně umocňují efekty klasického cvičení v posilovnách.

Na samotný závěr pak dodejme, že pokud dáte přednost právě metodě bezbolestné radiofrekvenční liposukce, vyhnete se kromě nepříjemného zákroku také nebezpečí vytvoření nové tukové vrstvy na jiném místě těla v případě, kdy opět přiberete. Tato metoda metoda totiž na rozdíl od běžné liposukce tukové buňky úplně neodstraní, ale pouze z nich vymačká tuk.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Liposukce'
Tipy na jiné články